Neler yeni

iPhone X Aşırı Isınma Sorunu..!

ScyLax

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar merhabalar. Cihazım ip X 64 gb. Her şeyi orjinal. Pil sağlığı da %89. Sürümü 13.6.1 Bu cihazımla PUBG oynamaya çekinir oldum. şarjda olmamasına rağmen cihaz öyle bir ısınıyor ki elim yanacak seviyeye geliyor ve oyun ciddi derecede kasıyor. Bu sorun acaba bataryadan kaynaklı mı ? Ben bataryayı değişmek istiyorum Deji nin bataryasını alıp takmak istiyorum sizce sorunum çözülür mü ?
Daha önce bu cihaza DEJİ batarya takanlar var mı ?
DEJI batarya takarsam hızlı şarj özelliğim devam eder mi ? Batarya hakkında hiç bir bilgim yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

beracan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Güvenilir bir teknik desteğe götür ve cihazını kontrol ettir

dobisco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
teknik desteğe felan götürmene gerek yok , oyun oynarken bu gibi durumlar normal , cihazının ısınma nedeni ise telefonunun pubg grafik ayarları çok yüksekte, özellikle kare hızını düşürmeyi dene oyun ayarlarından. deji batarya almana gerek yok şuanda pil seviyen gayet ideal. cihazın kasamsının sebebi ise throttle yemesi, laptop telefon vb cihazlar sıcaklıkları yüksek olduğu zaman güvenli sıcaklık aralığında kalması için işlemci ve gpu frekanslarını kısarlar bu sayede performans kaybı yaşamış olursun ama telefonuna zarar gelmez, eğer throttle yemek istemiyorsan cydiada appleturboboost işini görür. repoyuda bırakıyorum bu arada. NOT: BU TWEAKİ YÜKLEMEN CİHAZINI THROTTLEYE DÜŞÜRMEYECEK ISINDIĞINDA EKRAN PARLAKLIĞINI AZALTMAYACAK VE CİHAZININ DAHA FAZLA ISINMASINA YOL AÇACAKTIR. KULLANIMINDAN DOĞACAK SIKINTILAR KULLANAN KİŞİYE AİTTİR.

Tips
Tips
Üst Alt