Neler yeni

İphone usb kablosu çalışmaması hakkında ?

scrapully

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Beyler merhaba , benim baya sıkıntılı bir sorunum var gibi . Usb girişine takılan şu ucu beyaz kaplama olan şey bildiğin söküldü ve bilgisayara taktığımda bilinmeyen usb aygıtı denmeye başladı başka bilgisayarda denedim aynı şey.
Güç adaptöründe bir sıkıntım yok muhtemelen çalışıyor fakat usb kablosu bozuldu gibi . Dün jailbreak yapacaktım 11.3.1 ile şansıma birden gece vaktinde bu olay oldu . Orjinal kablo biraz pahalı ve ben normal usb kablosu filan alırsam değişen bir şey olur mu telefona zarar verir mi normal hızda mı şarjı doldurur yoksa orjinal şarj kablosu mu almalıyım ?

Not : güç adaptörü orjinal
Not2: Alacaksam hangi marka usb kablosu almam gerekiyor sorunsuz , 1 yıl dayanabilecek ?

Son düzenleme:

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Apple orijinal kablosunu almazsan, bilgisayar telefonu algılamayabilir. Şu an çoğu kablo algılıyor fakat aşırı ucuz bir şeye kaçmayın derim. Hangi kabloyu alırsan al, orijinalinin yerini tutmayacaktır. iOS 7'den sonra gelen, "Bu kablo orijinal değil" gibi uyarılar da verebilir. N11'de orijinal ürün sattıklarını iddia eden satıcılar var, fiyarları da gayet uygun. Göz atmanı tavsiye ederim.

scrapully

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Apple orijinal kablosunu almazsan, bilgisayar telefonu algılamayabilir. Şu an çoğu kablo algılıyor fakat aşırı ucuz bir şeye kaçmayın derim. Hangi kabloyu alırsan al, orijinalinin yerini tutmayacaktır. iOS 7'den sonra gelen, "Bu kablo orijinal değil" gibi uyarılar da verebilir. N11'de orijinal olduğunu iddia eden satıcılar var, fiyarları da gayet uygun. Göz atmanı tavsiye ederim.
Peki hocam iphone 6s benimkisi ios versiyonu da 11.3.1 beta 6 belki bir şey değiştirir bilemem vatan bilgisayardan usb kablosu almayı düşünüyorum 44 liraya var 80 liraya var ama orjinal yazmıyor her ikisine de . Hangisini alacağımı bilemedim orjinal kabloyu almaya çalışsam 3 gün içinde geleceğini bildiğim için almayı düşünmüyorum ordan. Sizin bildiğiniz bir marka var mı ya da hızını çok farkedilecek derecede mi etkiliyor bu kablolar orjinaline göre ?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Cihazı şarj etme süresinden tut, dosya transferine kadar etkiliyor. Şarj kablosunun çabuk yıprandığının farkındayım, hatta genel olarak Apple aksesuarları böyle. 3 kere AirPods değiştirdiğimden biliyorum. Ben elektronik cihaz/aksesuar ürünlerini HepsiBurada'dan almaya özen gösteriyorum. PowerBank için AliExpress'ten almıştım, o da gayet iyiydi. Bütçen müsait değilse bunu da alabilirsin, fakat almışken orijinal tercih etmeni öneriyorum. , . Normalde hızlı kargo için 7 TL civarı fazla istiyor fakat onu seçme. Normal kargoyu da ertesi gün getiriyorlar. HepsiBurada'nın müsaitlik durumuna bir de oturduğun şehire bağlı biraz.

scrapully

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazı şarj etme süresinden tut, dosya transferine kadar etkiliyor. Şarj kablosunun çabuk yıprandığının farkındayım, hatta genel olarak Apple aksesuarları böyle. 3 kere AirPods değiştirdiğimden biliyorum. Ben elektronik cihaz/aksesuar ürünlerini HepsiBurada'dan almaya özen gösteriyorum. PowerBank için AliExpress'ten almıştım, o da gayet iyiydi. Bütçen müsait değilse bunu da alabilirsin, fakat almışken orijinal tercih etmeni öneriyorum. , . Normalde hızlı kargo için 7 TL civarı fazla istiyor fakat onu seçme. Normal kargoyu da ertesi gün getiriyorlar. HepsiBurada'nın müsaitlik durumuna bir de oturduğun şehire bağlı biraz.
Çok teşekkürler hocam orjinal almaya karar verdim :) 2 yıl dayanmıştı şarj kablosu yine paraya kıyacaz 2 yıl dayansın yeter

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Rica ederim. 2 yıl dayanması bile iyi. Benim evde kullandığım kablolar bile, max. 1 yıl dayanıyor. Aklınızda olsun, tükenmez kalemin ucunda olan yay var. Bu yayı kablonun iki ucuna dolarsanız, esneme alanı daralıyor. Esnemeyince de kolay kolay kopmaz/aşınmaz zaten.

Tips
Tips
Üst Alt