Neler yeni

iPhone 5S dengesiz şarj değerleri

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum ve git gide kötü bir hal almaya başladı bataryadan dolayıdır diyip batarya değişimç yaptım düzelmedi %100 şarjdan 15-20 dk içinde kendinizi %25-30 larda görebiliyorsunuz. Dün ise şarj kitini değiştirdiler ve sorun devam ediyor Battery Life ile baktığımda ise yıpranmış pilin değişmesi gerekli diyor. En fazla 2 aydır kullanmış olduğum yeni batarya nasıl böyle bir duruma gelir?
IMG_1094.jpgIMG_1095.jpg

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum ve git gide kötü bir hal almaya başladı bataryadan dolayıdır diyip batarya değişimç yaptım düzelmedi %100 şarjdan 15-20 dk içinde kendinizi %25-30 larda görebiliyorsunuz. Dün ise şarj kitini değiştirdiler ve sorun devam ediyor Battery Life ile baktığımda ise yıpranmış pilin değişmesi gerekli diyor. En fazla 2 aydır kullanmış olduğum yeni batarya nasıl böyle bir duruma gelir?
Ekli dosyayı görüntüle 8177Ekli dosyayı görüntüle 8178
durum çok garip telefonda şarj kitide değişilmiş ve sorun hala devam ediyor telefon darbe aldı mı hiç kötu bir şekilde? başka bir parça hasar görmuş ola bilir normalde batarya sorunları batarya değişimi ile çözulen bir şey ama sizde soketde değişilmiş sorun buyuk ve başka şeyden kaynaklanıyor

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Orjinali ile mi değiştirdin 2 ayda pil performansı %58 e düşmez ikinci el pil takmış olmasınlar. 5 ve 5s lerde şarj problemi var ama bu kadarı fazla

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben 5s bataryamı 2 sene kullandım ve %90 a inmişti , açıkcası çok hor kullandım ama beni şaşırtmıştı sonrasında batarya / şarj entegresi / soket değişimlerini yaptırdım.
Orjinal bataryam 2 senede %90'a inmişti 2 ayda nasıl %58'e iner batarya ömrü aklım almıyor.
Şunlara cevap verebilir misiniz?
1-Batarya resmi Apple servisinde mi değişti?
2-Batarya değiştiğinde ömrüne baktınız mı?
3-Baktıysanız kaçtı?
4-Cihazda jailbreak var mı,varsa hangi tweakleri kullanıyorsunuz?

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
durum çok garip telefonda şarj kitide değişilmiş ve sorun hala devam ediyor telefon darbe aldı mı hiç kötu bir şekilde? başka bir parça hasar görmuş ola bilir normalde batarya sorunları batarya değişimi ile çözulen bir şey ama sizde soketde değişilmiş sorun buyuk ve başka şeyden kaynaklanıyor
Telefon hiçbir ağır darbeye veya başka birşeye maruz kalmadı sıfır kasasını hala koruyor bir sorun yok yani

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Orjinali ile mi değiştirdin 2 ayda pil performansı %58 e düşmez ikinci el pil takmış olmasınlar. 5 ve 5s lerde şarj problemi var ama bu kadarı fazla
Evet orjinaliyle değiştirdim ama yinede sıkıntı yaşıyorum

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben 5s bataryamı 2 sene kullandım ve %90 a inmişti , açıkcası çok hor kullandım ama beni şaşırtmıştı sonrasında batarya / şarj entegresi / soket değişimlerini yaptırdım.
Orjinal bataryam 2 senede %90'a inmişti 2 ayda nasıl %58'e iner batarya ömrü aklım almıyor.
Şunlara cevap verebilir misiniz?
1-Batarya resmi Apple servisinde mi değişti?
2-Batarya değiştiğinde ömrüne baktınız mı?
3-Baktıysanız kaçtı?
4-Cihazda jailbreak var mı,varsa hangi tweakleri kullanıyorsunuz?
Apple servisinde değiştirmedim telefoncuda değiştirdim ama gözümün önünde halledildi herşey batarya ömrüne ilk bataryamınkine bakamamıştım ama bu yeni olan batarya ilklerde %78 gösterdi ama birkaç tam şarjdan sonra 99 dan inmeye başladı cihazda jailbreak var telefon üzerinde 20 yi geçik tweak var ama aktif olarak çalışan 7-8 tane vardır diğerlerini ihtiyaç duymayınca kapalı tutuyorum

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Aslında bataryayı taktıktan sonra sıfırlama yapıp kullansaydın belki farklı olabilirdi.Bazı yerlerde okudum deji bataryaları taktıktan sonra sıfırlama yaptıktan sonra tam performans kullanabilenler olmuş.Sürümüne uygun sıfırlama aracıyla jailbreaki kaldırıp telefonu bi sıfırlamayı dene bence

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Apple servisinde değiştirmedim telefoncuda değiştirdim ama gözümün önünde halledildi herşey batarya ömrüne ilk bataryamınkine bakamamıştım ama bu yeni olan batarya ilklerde %78 gösterdi ama birkaç tam şarjdan sonra 99 dan inmeye başladı cihazda jailbreak var telefon üzerinde 20 yi geçik tweak var ama aktif olarak çalışan 7-8 tane vardır diğerlerini ihtiyaç duymayınca kapalı tutuyorum
sorun işte bu kardeş dandik batarya takmışlar benimde başıma gelmişdir böyle olay kullanılmış bataryaları orjinal batarya adıyla satıyorlar

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
batarya bilgilerinden kaç şarj döngüsü olduğunu kontrol edin bir arkadaşta benzer durum vardı batarya sıfır olmayabilir.

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Şuandada böyle kafasına göre takılıyor. Birebir batarya takmıştı oysaki gidip bi konuşayım telefoncuyla.

Tips
Tips
Üst Alt