Neler yeni

Ios 12.4.7 Jailbreak Problemi :(

umutrey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar selam ios 12.1.2 kullanıyordum sistem bölümü telefonda gereksiz yer kaplıyordu(12gb) ben de jailbreak silip telefon sıfırladım 12.1.2 düzelmediğini gördüm o yüzden telefonu 12.4.7 ye güncelledim bu sorunum düzeldi fakat jailbreak yapamıyorum checkra1n ile çünkü home tuşum bozuk ve yaptırılamıyor

Cihazı dfu mode alamadığım için de jailbreak olmuyor ne yapmam gerek yardım edin lütfen.

Tunadeep

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Uncover ile demeyebilirsin ama bilgisayara olmadan direk indirip tam yükleniyor ken uçak moduna al güven ve jailbreal ayit

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Uncover ile demeyebilirsin ama bilgisayara olmadan direk indirip tam yükleniyor ken uçak moduna al güven ve jailbreal ayit
Uncover 12.4.7 sürümünü —desteklemez—

Tunadeep

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Çok az fiyata USB home
tuşları var ama işe yarar mı bilmiyorum

umutrey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uncover 12.4.7 sürümünü —desteklemez—
Ios 12.1.2 deydim sanırım önceden ve tssaver vardı yani ssh kayıtlarımın alınmış olması gerekiyor downgrade şansım var mı ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Jailbreak yapmak istiyorsanız home tuşunuzu tamir ettirmeniz gerekiyor ve ya yenisini taktırmanız gerekiyor, yeni taktırırsanız touch-id çalışmaz.

umutrey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jailbreak yapmak istiyorsanız home tuşunuzu tamir ettirmeniz gerekiyor ve ya yenisini taktırmanız gerekiyor, yeni taktırırsanız touch-id çalışmaz.
Touch id zaten bozuldu başka orta tuş denedim telefonucuda fakat başka tuşların da çalışmadığını söyledi 3-4tuş denedim

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Touch id zaten bozuldu başka orta tuş denedim telefonucuda fakat başka tuşların da çalışmadığını söyledi 3-4tuş denedim
Daha işini iyi bilen bir kişiye baktırman lazım

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar selam ios 12.1.2 kullanıyordum sistem bölümü telefonda gereksiz yer kaplıyordu(12gb) ben de jailbreak silip telefon sıfırladım 12.1.2 düzelmediğini gördüm o yüzden telefonu 12.4.7 ye güncelledim bu sorunum düzeldi fakat jailbreak yapamıyorum checkra1n ile çünkü home tuşum bozuk ve yaptırılamıyor

Cihazı dfu mode alamadığım için de jailbreak olmuyor ne yapmam gerek yardım edin lütfen.
Eğer sadece home tuşun bozulduysa bu yöntem işini görür ama risk sana ait.
Entegre bozulduysa (ekran tarafına giden bölüm) ona yapacak birşey yok.

İlk önce alttaki iki vidayı sök ve ekranı kaldır aşağıda gözüken home tuşunun ekran tarafına doğru giden bir entegrasyon bağlantı yeri var. (Ekran değiştirirken de oraya takarsın.) Home tuşunu ordan ayır. Yani home tuşun hiç bir yere bağlı olmayacak.

Bu şekilde o entegrasyon bağlantı yerini kasaya değdirirsen kısa devre olur ve düğmeye basmış gibi ana ekran düğmesi işlevi görür. Bu şekilde telefonu kullanabilirsin.

Nerden mi biliyorum?

Telefonu öyle kullanıyorum :)
Mesaj düzenlendi:

Touch ID konusuna gelince orjinal olmayan tuşlarda çalışmayabiliyor. Ama ana ekran tuşu her halikarda çalışır. Eğer çalışmıyorsa senin entergrasyonda sıkıntı var.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

umutrey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer sadece home tuşun bozulduysa bu yöntem işini görür ama risk sana ait.
Entegre bozulduysa (batarya tarafına giden bölüm) ona yapacak birşey yok.

İlk önce alttaki iki vidayı sök ve ekranı kaldır aşağıda gözüken home tuşunun batarya tarafına doğru giden bir entegrasyon bağlantı yeri var. (Ekran değiştirirken de oraya takarsın.) Home tuşunu ordan ayır. Yani home tuşun hiç bir yere bağlı olmayacak.

Bu şekilde o entegrasyon bağlantı yerini kasaya değdirirsen kısa devre olur ve düğmeye basmış gibi ana ekran düğmesi işlevi görür. Bu şekilde telefonu kullanabilirsin.

Nerden mi biliyorum?

Telefonu öyle kullanıyorum :)
Mesaj düzenlendi:

Touch ID konusuna gelince orjinal olmayan tuşlarda çalışmayabiliyor. Ama ana ekran tuşu her halikarda çalışır. Eğer çalışmıyorsa senin entergrasyonda sıkıntı var.
Biraz daha detaylandırabilir misiniz ?

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Şöyle açıklayım belki daha iyi anlaşılır. Ana ekran düğmesinin çalışması için iki adet şey vardır.
1. Ana Ekran Düğmesi

2. Ana Ekran Kablosu

Eğer ana ekran düğmesi bozulduysa onu çıkart. ana ekran düğmesi ile ana ekran kablosu aşağıdaki gibi bir konnektör ile birbirine geçiyor.

Eğer o ana ekran kablosu konnektörünü iletken bir şeye değdirirsen kısa devre olacağı için ekran düğmesine basmış gibi olur ve çalışır fakat bu yöntem çalışmıyorsa ana ekran kablonda sıkıntı olabilir.

Tips
Tips
Üst Alt