Neler yeni

iOS 11.2.6 SHSH Blobs almak gerekir mi? JB tekrar gelir mi?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Şu an kullandığım cihaz iPhone 6, öncesinde de 5S kullanıyordum. Bu SHSH Blobs olayına hep zor olduğu gözüyle bakmışımdır. Biraz araştırınca aslında çok basit olduğunu fark ettim. Bu tabi biraz geç oldu. Belki hatırlayanlar bilir, iPad Mini cihazımla efsane olan 8.4 sürümünde Jailbreak işlemi yapmıştım. Ve gerçekten Jailbreak'in tadı o sürümlerdeydi. Bana göre gelmiş geçmiş en sağlam Jailbreak sürümü 8.4 oldu. Konuya gelecek olursak, iPhone 6 ve iPhone 5S cihazım için 11.2.6 SHSH Blobs aldım fakat forumda bazı arkadaşlar artık bu blobsların önünün kapatılacağını, işlem görmeyeceğini düşünüyor. Kaldı ki 11.1.2'ye kadar yapılan bu Jailbreak işleminden sonra geliştiricilerin uzun bir süre Jailbreak çıkarmayacaklarını düşünüyorum. Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Sizce 11.2.6'ya Jailbreak gelir mi?

Ek olarak: 11.0.2 Jailbreak kullanıcısıyım. iOS 8 versiyonundan beri iPad Mini 32 bit cihazımda denemeler yapmayı ve araştırmayı seven bir insanımdır. Bu zamana kadar Jailbreak çöktüğü için 1.5-2 yıl JB beklediğim ve aynı ay içinde sırf denemeler yaptığım için (belamı arıyorum) tekrar sürüm kaybı yaşadığım oldu. JB'de hatası olan arkadaşlar forumda çözüme ulaşamazlarsa 'dan bana ulaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Bundan sonra SHSH almanızın bir faydası yok, iOS 11.3 ve üzeri cihazlardaki bir güvenlik önlemi iOS 11.3'den önceki sürümlerle uyumsuz olduğu için SHSH kullanımı yapamayacağız.

Tips
Tips
Üst Alt