Neler yeni

ios 10.3.3 ip 5s Telefon Isınma Sorunu?

puniisher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar telefonu jb li kullanınca telefon aşırı ısınıyor. Geçen gün yeni batarya değiştirdim çok ısınıyor ve az gidiyor diye. Bu sefer yine öyle olmaya başladı. Telefona reboot yapınca jb deaktif olunca böyle bir ısınma sorunu olmuyor. Jb de lazım oluyor ne yapsam bilemedim?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Tweaklerinin listesini atabilir misin

puniisher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Ekli dosyalar

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
deneyelim bakalım. Sağolasın
CyDown'u bu repodan indirebilirsiniz :

Benim burada en şüphelendiğim tweak OnlineNotify. Çünkü size WhatsApp kişilerinizden online olanları iletmek için sürekli arka planda çalışması gerekiyor.

Önerim ise Cydia arama kısmına top yazıp ilk çıkan tweak'i yüklemeniz. (Versiyon bilgisi 39-4 olacak). Ardından MTerminal'e girin ve top yazıp Enter'a basın. 2 saniye bekledikten sonra ekran görüntüsü alın, klavyeden q 'ya basın (o yazıların olduğu ekran gidecektir), MTerminal'i kapatın. Ardındın aldığınız ekran görüntüsünü buraya yorum olarak ekleyin. İnceleyip yardım etmeye çalışacağım.

Dosya123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Şuanlık appcake, cercube, swipeselection bunları kaldırdım

---- ----

Cydown uyumsuzluğu mu söz konusu?
Cydown su gibi şarj içiyor tarzında yorumlar okumuştum ama repo olaylarını bilemiyorum tabi. Çok şarj çekmesi aynı zamanda da ısınması demek

puniisher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
CyDown'u bu repodan indirebilirsiniz :

Benim burada en şüphelendiğim tweak OnlineNotify. Çünkü size WhatsApp kişilerinizden online olanları iletmek için sürekli arka planda çalışması gerekiyor.

Önerim ise Cydia arama kısmına top yazıp ilk çıkan tweak'i yüklemeniz. (Versiyon bilgisi 39-4 olacak). Ardından MTerminal'e girin ve top yazıp Enter'a basın. 2 saniye bekledikten sonra ekran görüntüsü alın, klavyeden q 'ya basın (o yazıların olduğu ekran gidecektir), MTerminal'i kapatın. Ardındın aldığınız ekran görüntüsünü buraya yorum olarak ekleyin. İnceleyip yardım etmeye çalışacağım.
Akşam eve geçince deneyeceğim hocam. Tam olarak ne için bu işlem, yani o tweak fln ne işe yarıyor? appcake, cercube, swipeselection, cydown bu tweakleri kaldırdım bugün. Kaldırdıktan sonra herhangi bir ısınma olmadı. Forum da bir arkadaş appcakeyi kaldırdıktan sonra ısınmanın gittiğinden bahsetmiş bende dedim kaldırayım bari. Tabi onun yanında birkaç tanesini daha kaldırdığım için direk o yaptı diyemiyorum.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Akşam eve geçince deneyeceğim hocam. Tam olarak ne için bu işlem, yani o tweak fln ne işe yarıyor? appcake, cercube, swipeselection, cydown bu tweakleri kaldırdım bugün. Kaldırdıktan sonra herhangi bir ısınma olmadı. Forum da bir arkadaş appcakeyi kaldırdıktan sonra ısınmanın gittiğinden bahsetmiş bende dedim kaldırayım bari. Tabi onun yanında birkaç tanesini daha kaldırdığım için direk o yaptı diyemiyorum.
Ben bahsettiğiniz her tweak'i kendim kullanıyorum 10.3.3 ile iPhone 6S cihazımda ve herhangi bir ısınmayla karşılaşmıyorum. Bahsettiğim tweak'da cihazın kaynaklarını kullanan bütün herşeyi görmemize yarıyor. Eğer ısınma sorununu yine de yaşamazsanız, yapmanıza gerek yok. Size kalmış.

puniisher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben bahsettiğiniz her tweak'i kendim kullanıyorum 10.3.3 ile iPhone 6S cihazımda ve herhangi bir ısınmayla karşılaşmıyorum. Bahsettiğim tweak'da cihazın kaynaklarını kullanan bütün herşeyi görmemize yarıyor. Eğer ısınma sorununu yine de yaşamazsanız, yapmanıza gerek yok. Size kalmış.
Isınma sorunu şimdilik olmuyor. Oluşursa bu yöntemi yapar atarım konuya. Sağolasın hocam

H

Hbasdereli

Guest
Bataryamdan şüpheleniyordum ısınma sorunum yok teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Konuyu hortlarmak gibi olmasin ama

Telefonum jbliydi 10.3 batarya bi iki hafta git gel kapat ac yapti sonra birden kapandi ve acilmadi yeni batarya taktım satin alip almadan once cydia eraser ile sıfırladim(iclouddan geri yukleme yaptim) hala ayni sürümdeyim ama telefon yeni bataryaya bile aşırı isiniyor ve pili sifir bataryaya gore bitiyor en sonunda 11.3 e gececegim komple restore edip ne oneriyosunuz? Telefon beni cildirtiyor resmen

puniisher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Konuyu hortlarmak gibi olmasin ama

Telefonum jbliydi 10.3 batarya bi iki hafta git gel kapat ac yapti sonra birden kapandi ve acilmadi yeni batarya taktım satin alip almadan once cydia eraser ile sıfırladim(iclouddan geri yukleme yaptim) hala ayni sürümdeyim ama telefon yeni bataryaya bile aşırı isiniyor ve pili sifir bataryaya gore bitiyor en sonunda 11.3 e gececegim komple restore edip ne oneriyosunuz? Telefon beni cildirtiyor resmen
konuyu hortlata hortlata gidiyoruz :)
ben jbli kullanmıyorum. bataryayı yeni değiştirdim riske atmak istemiyorum.
ios 11 de geçmek istemiyorum telefonu öldürüyor çünkü. Bizim için 10.3.3 stabil şuan

Nevergiveup87

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
konu açmıştım ama sildiler buraya yazayım biri görürde cvp verir belki
12.4 chimera jb li iphone 5s im var fakat telefon cok ısınıyor.
kullandıpğım tweakler şunlar
13 hud
zeppelin
dleasy
snowboard
safari plus
filza
icleaner pro.
reprovision

Tips
Tips
Üst Alt