Neler yeni

unc0ver for iOS 13.5

unc0ver for iOS 13.5
Detaylar ana konudan aktarıldı
unc0ver - iOS 13.5

Tweak iCleaner Pro (Genel Konu)

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Katılım
12 Ocak 2018
Mesaj
2,150
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
13.3.1
Merhabalar, iCleaner bilindiği gibi Jailbreak kullanıcıları için olmazsa olmaz bir araçtır, Yeni katılan arkadaşlar Mutlaka Konu içeriğini incelemelidir. iCleaner, gereksiz dosyaları cihazınızdan kaldırarak alan açabilir. Temizleme işlemi ve daha fazlası "Spoyler" içindedir.
Uyumluluk: iOS 4.x - 13.x
Repo Ekleme: URL dokunarak Açılan sayfada linklere tıklayarak ekleyebilirsiniz.


Tweak Açıklama: iOS sistem temizleyici ve optimize edici. Gereksiz dosyaları cihazınızdan kaldırır ve beğeninize göre ayarlamanıza izin verir.

- Kullanılmayan dilleri, klavyeleri ve ses varlıklarını kaldırın.
- Tanım sözlüklerini kaldırın.
- Kullanılmayan uygulama varlıklarını silin.
- Duvar kağıtlarını silin.
- Uygulamaların ve ince ayarların tercihlerini sıfırlayın.
- Fonts klasörünü sistem bölümünden / sistem bölümüne taşıyın. (iOS 6 ve altı)
- Kısayolları, URL şemaları veya komut satırından başlatın.
- Çok çok fazla. Daha fazla bilgi için web sitesine ve kullanıcı kılavuzuna bakın.

- Daemons, sistem başlatıldığında (veya daha sonra) başlatılan ve arka planda çalışan işlemlerdir. Arka plan programlarını devre dışı bırakmak, çekirdek sistem işlevlerini (OTA güncellemeleri, Oyun Merkezi, hata günlüğü vb.) Kırmanıza olanak tanır.
- Substrate Addons , favori paket yöneticiniz aracılığıyla yüklediğiniz ayarlardır. Yüklemelerine rağmen, bunları tek bir dokunuşla etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
- Bu araç, tam yükleme / kaldırma işleminden geçmek zorunda kalmadan hatalı / uyumsuz düzeltmeleri gidermek için yalnızca geçici bir çözüm olarak kullanılmalıdır.
- Preference Bundles, Ayarlar uygulamasında ince ayarlar için tercihleri görüntülemekle sorumludur. Bunları devre dışı bırakmak onları kullanılamaz hale getirerek hangi tercihlerin gerçekten görülebileceğini ve düzenlenebileceğini kontrol etmenizi sağlar.

- Mesaj ekleri: iMessage veya MMS ile gönderilen ve alınan dosyaları siler. "Akıllı" ayarı yalnızca herhangi bir mesajda görünmeyen dosyaları silerken, "açık" tüm ekleri siler (ekli mesajlar boş bir simge gösterir).
- Safari: belleği boşaltmak ve gizliliğinizi korumak için çerezleri, tarama geçmişini ve önbellek dosyalarını siler.
- Uygulamalar: uygulama önbelleklerini, çerezleri, geçici dosyaları ve anlık görüntüleri siler. Ayrıca, daha derinlemesine temizlik için popüler uygulamaları algılar.
- OTA yazılım güncellemeleri: indirilen iOS güncelleme dosyalarını siler.
- Pil kullanım verileri: mevcut pil verilerine dokunulmadan bırakılırken arşivlenmiş pil verilerini siler.
- Kullanılmayan bağımlılıklar: Artık ihtiyaç duyulmayan bağımlılıklar olarak yüklenen paketleri kaldırmak ve kaldırılan paketleri temizlemek için "apt-get autoremove" komutunu verir.
- Günlük dosyaları: bilinen konumlardan günlük dosyalarını ve kilitlenme raporlarını siler. Bu dosyalar genellikle kullanıcıyla ilgisizdir ve güvenle silinebilir.
- Önbellek dosyaları: sistem önbellek dosyalarını ve veritabanlarını tarar ve siler. Bazıları buna göre yeniden inşa edildi. Bu, eski önbellek verilerinin kaldırılmasına yardımcı olur.
- Geçici dosyalar: geçici dosyaları cihazınızdan siler. Bu dosyaların otomatik olarak kaldırılması amaçlanır, ancak genellikle kaldırılmaz.
- Dosya temizleme: iCleaner, dosya uzantılarına dayalı özel bir temizleme geçişine sahiptir. Varsayılan olarak, dizin ağacının her yerinde günlük ve geçici dosyaları arar.
- Özel dosyalar ve Klasörler temizleme: Bu son derece güçlü özellik sayesinde temizleme işlemine herhangi bir dosya veya klasör ekleyebilirsiniz. Kontrol kullanım kılavuzunu nasıl çalıştığını ayrıntılı bir açıklamada,.


Temizleme İşlemini Gerçekleştirme
iCleaner açarak Ekran görüntülerini takip edelim.


---.jpg3-.jpg4-.jpg

1- Hizmetler

Bu bölümde gördüklerimiz Cihazımızın Çalışan Yapısıdır, Burada çalışmasını istemediniz seçenekleri devre dışı bırakıp Cihazınızın Pil performansına katkıda bulunabilirsini
z.


Hızm.jpghizm.jpg


2- Cydia Eklentileri "Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma

Olumsuz Bir Tweak Yükleme durumunda Cihaz Safe Moda giriyor veya döngüde kalıyorsa aşağıdaki işlemleri yaparak cihazı Normal haline getirebilirsiniz.1.jpg 2.jpg


3.jpg 4.jpg

5.jpg

3- Ayar dizinleri

Ayarlar kısmında Görünen Tweak seçeneklerini gizlmenize yarar.
Ayar dızn.jpgPHOTO-2020-06-16-15-46-13.jpg

4- Ayar Dosyaları

Bu bölümde görünen dosyalar, Tweak ayarları ile bağlantılıdır. Kurmuş olduğunuz Tweak'te çeşitli değişikler yapabilir ve orjinal ayarlarına dönmek isterseniz Bu dosyaları silmeniz yetecektir.Ayar Dosy.jpgAyar dosy.jpg
 
Son düzenleme:

SaianSS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Katılım
23 May 2020
Mesaj
68
Cihaz
iPhone 11
Sürüm
13.3.1
Konu icin teşekkürler. Almadığım bir şey var. İlk ekran görüntüsünde 4.43 GB. alan kazanıldığı yazılmış, bunda sıkıntı yok. Respring yapıp ikinci bir tarama yaptığımda ikinci ekran görüntüsünde ki 4.08 GB. kazanılmış alan nasıl oluyor? Yani İki respring arasında 4.08 GB. lık alan nasıl dolmuş olabilir ki?
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Katılım
12 Ocak 2018
Mesaj
2,150
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
13.3.1
Cihazınız pek sağlıklı görünmüyor, Temiz kurulum yapmanızı öneririm.
 

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Katılım
20 Ağu 2017
Mesaj
4,935
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sürüm
12.4
İCleaner Pro ile depolama alanı silinmez ve bu mümkün değil...

İCleaner Pro ile sadece önyükleme için yüklenmiş veya uygulama önbelleği silinir...

Not: Temizle komutu esnasında demek istediğim

Temizle dediğinizde yani...
 

mahir66

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
22 Ocak 2018
Mesaj
116
Cihaz
iPhone 5S
Sürüm
10.3.3
Repo URL’lerinde sorun mu var. İstenilen sayfa bulunamadı falan diyor
 
Tips
Tips
Üst Alt