Neler yeni

İ6 Nand(Hafıza değişimi)

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ios 11.4.1 jb çıktığında aynı sürümde kalmak için nand değiştirmeden önce sistem yedeğini yazılımla alıp yeni harddisk e atabilirmiyim ?

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yalnızca imzası açık sürümler yüklenebilir.

pts.levo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ios 11.4.1 jb çıktığında aynı sürümde kalmak için nand değiştirmeden önce sistem yedeğini yazılımla alıp yeni harddisk e atabilirmiyim ?
Eğer nand çipe yazılımı atan cihaz iTunes gibi apple serverına bağlanmıyorsa yapabilirsin youtubeda falan yapım videolarında hep aynı sürümü olduğu gibi atıyorlar çünkü

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer nand çipe yazılımı atan cihaz iTunes gibi apple serverına bağlanmıyorsa yapabilirsin youtubeda falan yapım videolarında hep aynı sürümü olduğu gibi atıyorlar çünkü
Bu hizmeti verecek hangi teknik servis öneriyorsunuz bilgi verebilirmisiniz ? Anakartı söküp yollayacağım ankara dışı istanbulsa .Önerebileceğiniz yer Ankarada ise yanlarında yapmalarını canlı canli izleyeceğim.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bu hizmeti verecek hangi teknik servis öneriyorsunuz bilgi verebilirmisiniz ? Anakartı söküp yollayacağım ankara dışı istanbulsa .Önerebileceğiniz yer Ankarada ise yanlarında yapmalarını canlı canli izleyeceğim.
Kardeşim anakart yerine telefonu göndermen daha sağlıklı olur, sadece anakart gönderiminde touch ID çalışmama sorunu oluyor çoğunlukla aklında bulunsun. Bu işi ilk çıkaranlar bunlar. Ben aradığımda bana verdikleri fiyat;
32 GB - 170 TL
64 GB - 270 TL
128GB - 370 TL
256GB - 550 TL

Yavuz Selim Mah. Gültekin Topçam Cad. No:1/14 Turhal/Tokat
Resmi Adres No: 3038811018

+90 356 275 78 42
+90 536 626 69 84
[email protected]

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@pincirs
Peki kardeşim , örneğin: 128 GB lık bir cihazı 256 GB lık yaptılar..

1. Bunun Garantisi varmı ? yani bu 256 GB lık hafızayı Donanıma ve Yazılıma nasıl aktarıyor ?

2. ITunes’a cihazı bağlayınca tabiki 128 yerine 256 GB görünücek peki öylemi ?

Merak’tan soruyorum

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
@efsane6
olay tam olarak şu;
Cihazdaki markası Toshiba olan hafıza çipini söküyorlar.
Sonra çıkardıkları o çipi bilgisayara bağlı özel bir çip okuyucusuna bağlıyorlar.
İçindeki telefona ait bütün bilgileri bilgisayara aktarıyorlar.
Daha sonra istediğimiz boyuttaki aynı marka sıfır çipi aygıta bağlayıp bilgisayara aktarılan bilgileri geri yeni çipe yüklüyorlar.
En sonunda da içine bilgiler yüklenmiş olan yeni çipi anakarta takıyorlar.
Bütün bu işlemlerden sonra bir yazılım yükleme işi yapıyorlar fakat itunes üzerinden değil kendi programları üzerinden yapılıyor.
Son olarak telefon hazır oluyor.

Sorduğun sorulara gelince
1. Garanti politikalarını bilmiyorum, konuşmak lazım, ama takılan çip orjinal iphonun içinde olan Toshiba çip. Aliexpresste satılıyor, fiyatı uygun. Hafızayı harddisk gibi düşün. Bilgisayara kaç gb lik harddisk takarsan hafızayı onun boyutu kadar görür, telefonda da bu durum böyle.
2. Hiç birşey yapmadan otomatik olarak telefonda ve itunes ekranında telefonun yeni hafıza değeri gözüküyor.

efsane

Administrator
Cihaz
Bütün bu işlemlerden sonra bir yazılım yükleme işi yapıyorlar fakat itunes üzerinden değil kendi programları üzerinden yapılıyor.
Burası Mantık olarak olabilir ama Teknik olarak imkansız , yazılım dosyası yüklenebilir ama imzalamak için mutlaka iTunes gerekli olacaktır..

O zaman bunlar yeni hafızanın sistem tarafından kabullenmesi için FutureRestore gibi bir program kullanıyorlar ( SEP açık imzadan, yazılım kapalı imzadan) ilginç🤔

pts.levo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Burası Mantık olarak olabilir ama Teknik olarak imkansız , yazılım dosyası yüklenebilir ama imzalamak için mutlaka iTunes gerekli olacaktır..

O zaman bunlar yeni hafızanın sistem tarafından kabullenmesi için FutureRestore gibi bir program kullanıyorlar ( SEP açık imzadan, yazılım kapalı imzadan) ilginç
Bu senenin başında bende hafıza arttırma işlerini merak edip araştırmıştım ama anladığım kadarı ile yazılımı 0 dan yüklemiyorlar cihazın üstünden çıkan çipi bir cihaza yerleştirip o cihaz ile komple iOS ile beraber alıyorlar ve yeni çipe aktarılıyor olduğu gibi hatta isim vermek yasak mı bilmiyorum ama dh diyeyim kısaca o forumda da konusu vardı ve yaptıran birisi ile konuşmuştum nss oyunun ilerlemesinin aynen durduğunu söyledi ki nss ne iclouda ne gamecentere yedekleme yapmaz hatta iTunes ile yedek yüklediğinde bile baştan başlıyor oyun buyüzden ben komple sadece bir çipten bir çipe taşıma yapıldı kanısındayım

efsane

Administrator
Cihaz
Bu senenin başında bende hafıza arttırma işlerini merak edip araştırmıştım ama anladığım kadarı ile yazılımı 0 dan yüklemiyorlar cihazın üstünden çıkan çipi bir cihaza yerleştirip o cihaz ile komple iOS ile beraber alıyorlar ve yeni çipe aktarılıyor olduğu gibi hatta isim vermek yasak mı bilmiyorum ama dh diyeyim kısaca o forumda da konusu vardı ve yaptıran birisi ile konuşmuştum nss oyunun ilerlemesinin aynen durduğunu söyledi ki nss ne iclouda ne gamecentere yedekleme yapmaz hatta iTunes ile yedek yüklediğinde bile baştan başlıyor oyun buyüzden ben komple sadece bir çipten bir çipe taşıma yapıldı kanısındayım
Tam nasıl yapıldığını bende bilmediğim için merak ettim... Bunu yapan bir iki firma ile görüştüm ve yapılan işlemler çok riskli yani tereyağından kıl çekmek daha kolay

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

pts.levo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Tam nasıl yapıldığını bende bilmediğim için merak ettim... Bunu yapan bir iki firma ile görüştüm ve yapılan işlemler çok riskli yani tereyağından kıl çekmek daha kolay

Aynen çok riskli ve zor bişey yt da izlemiştim adamın biri yapmaya çalışıyor 4. 5. Denemede başarılı oluyor hep yakıyor anakartları

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bizim çipimiz saniyede 100 mb yazıyorsa ve onların taktıkları saniyede 50 mb yazıyorsa ? :)
Ciddi anlamda bir hız farkı oluşur.Bulaşmamak lazım...

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@efsane6
olay tam olarak şu;
Cihazdaki markası Toshiba olan hafıza çipini söküyorlar.
Sonra çıkardıkları o çipi bilgisayara bağlı özel bir çip okuyucusuna bağlıyorlar.
İçindeki telefona ait bütün bilgileri bilgisayara aktarıyorlar.
Daha sonra istediğimiz boyuttaki aynı marka sıfır çipi aygıta bağlayıp bilgisayara aktarılan bilgileri geri yeni çipe yüklüyorlar.
En sonunda da içine bilgiler yüklenmiş olan yeni çipi anakarta takıyorlar.

Sorduğun sorulara gelince
1. Garanti politikalarını bilmiyorum, konuşmak lazım, ama takılan çip orjinal iphonun içinde olan Toshiba çip. Aliexpresste satılıyor, fiyatı uygun. Hafızayı harddisk gibi düşün. Bilgisayara kaç gb lik harddisk takarsan hafızayı onun boyutu kadar görür, telefonda da bu durum böyle.
2. Hiç birşey yapmadan otomatik olarak telefonda ve itunes ekranında telefonun yeni hafıza değeri gözüküyor.
Bu işlemi yapınca Apple resmi Garantisi bitiyor, bu sebepten garantisi bitmiş i6 cihaza yaptıracağım, anakartı takarken yakarlarsa yeni anakart takma garantisi varmı bilmiyorum. Birde eski söktükleri belleği geri yolluyorlarmı ?

pts.levo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu işlemi yapınca Apple resmi Garantisi bitiyor, bu sebepten garantisi bitmiş i6 cihaza yaptıracağım, anakartı takarken yakarlarsa yeni anakart takma garantisi varmı bilmiyorum. Birde eski söktükleri belleği geri yolluyorlarmı ?
Bu işe ilk girişen Türkiye’de tokattaki yer hakkında hiç olumsuz geri dönüş görmedim henüz arayıp sor istersen

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Valla böyle bir video' var @efsane6 abi bence sadece dosyaları vs. alıyorlar amma :D

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Valla böyle bir video' var @efsane6 abi bence sadece dosyaları vs. alıyorlar amma :D
Sitelerinde ios son sürümü yüklenir yazıyor.
2gb alanım boş i6 bu sebepten yaptırmayacağım. zaten 2 yıl sonra xs alırım.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
hocam o konuda tam bir bilgim yok, muhtemelen isterseniz gönderirler.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Aslında 16 GB cihazlar için çok faydalı bir şey bir süre sonra kullanılamaz oluyor cihaz. Garanti yoktur bu işlerde riski göze alıyorsa işlemi yaptırırsın

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Ben tokata gönderdim 6s+ 16 gb cihazımı 370 liraya 128 yaptırdım çok çok hafif bir takılma oluyor ama 16tan bıkmıştım garantisi de bitmişti deneyeyim dedim pişman değilim adamlar ilgili eline ulaştığı an 30-40 dk içinde yapıyorlar tel geldiğinde 11.4.1 yüklüydü güvenemdim ipswden indirip kendim yükledim 2-3 aydır kullanıyorum bence süper

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ben tokata gönderdim 6s+ 16 gb cihazımı 370 liraya 128 yaptırdım çok çok hafif bir takılma oluyor ama 16tan bıkmıştım garantisi de bitmişti deneyeyim dedim pişman değilim adamlar ilgili eline ulaştığı an 30-40 dk içinde yapıyorlar tel geldiğinde 11.4.1 yüklüydü güvenemdim ipswden indirip kendim yükledim 2-3 aydır kullanıyorum bence süper
Ufak takılma dediğiniz nasıl oluyor ?
Bariz mi ?

Son düzenleme:

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Android gibi kasılmıyor fark ediyorsunuz ama ben şahsen şikayetçi değilim zamanla da geçti ufak tefek var ama başlarda moral bozuyordu sonra sonra geçti tamamen olmasa da

Tips
Tips
Üst Alt