Neler yeni

Çözüldü Hücresel Ağa Bağlanmıyor

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar IOS 10.3.3 5s bir telefonum var. Telefonu ilk kurarken interneti olmayan bir sim kart kullandım. Devamında kurulumu WiFi ile tamamladım. Telefonu kullanırken hücresel veri hiç kullanmadım internete sadece wifi ile bağlandım. Şimdi interneti olan bir simkart takıyorum ama hücreselden internete bağlanamıyorum. Ekranda 4G görünüyor ama hücresel ağ bağlantısı yok uyarısı veriyor. Telefondaki bilgileri yedeğini alıp silsem ve interneti olan simkart ile tekrar kursam IOS 10.3.3 sürümünü koruyabilirmiyim yoksa versiyon yükselirmi. Yada silmeden hücresel veri bağlantısını nasıl sağlarım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar IOS 10.3.3 5s bir telefonum var. Telefonu ilk kurarken interneti olmayan bir sim kart kullandım. Devamında kurulumu WiFi ile tamamladım. Telefonu kullanırken hücresel veri hiç kullanmadım internete sadece wifi ile bağlandım. Şimdi interneti olan bir simkart takıyorum ama hücreselden internete bağlanamıyorum. Ekranda 4G görünüyor ama hücresel ağ bağlantısı yok uyarısı veriyor. Telefondaki bilgileri yedeğini alıp silsem ve interneti olan simkart ile tekrar kursam IOS 10.3.3 sürümünü koruyabilirmiyim yoksa versiyon yükselirmi. Yada silmeden hücresel veri bağlantısını nasıl sağlarım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Bütün ayarları ve içerikleri sıfırlayıp denediniz mi.?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hayır. 10.3.3 sürümünü kaybetme korkusu ile önce bilenlere sorayım dedim. Bütün ayarları ve içerikleri silip tekrar kurarken aynı sürümde kalabilirmiyim onu bilmediğim için yapmadım.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Operatör ünüz nedir? Bunun kurulumla alakalı olacağını zannetmiyorum hücresel ayarlarınızı kontrol edin.

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hayır. 10.3.3 sürümünü kaybetme korkusu ile önce bilenlere sorayım dedim. Bütün ayarları ve içerikleri silip tekrar kurarken aynı sürümde kalabilirmiyim onu bilmediğim için yapmadım.
Söyle yapalım genelin içinde ag ayarlarını sıfırla var onu bir sıfırlayıp telefonu kapat aç.uçak moduna al 10 saniye bekle ve uçak modunu kapat.bir dene bakalım..

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Operatör ünüz nedir? Bunun kurulumla alakalı olacağını zannetmiyorum hücresel ayarlarınızı kontrol edin.
Operator TürkTelekom. Hücresel ayarlar normal yani 4G ses veri açık
Mesaj düzenlendi:

Söyle yapalım genelin içinde ag ayarlarını sıfırla var onu bir sıfırlayıp telefonu kapat aç.uçak moduna al 10 saniye bekle ve uçak modunu kapat.bir dene bakalım..

Şimdi deniyorum
Mesaj düzenlendi:

Şimdi denedim << Hücresel veri ağı etkinleştirilemedi. Hücresel veri servisine abone değilsiniz >> uyarısı veriyor

Son düzenleme:

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Müşteri hizmetlerini arayıp mobil internet bağlantısını açsınlar Turkcell de de oluyor bu yeni hatlarda falan 👍🏾

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Müşteri hizmetlerini arayıp mobil internet bağlantısını açsınlar Turkcell de de oluyor bu yeni hatlarda falan 👍🏾
Bu yeni hat değil. 2 seneden beri başka telefonda halen kullanılan hat. Hattaki internet aktif ve başka makinada bağlantı sağlanıyor. Bu makinada bağlantı yok. Bu makinada daha önce interneti olan hat kullanıldı o zaman sorun yoktu. Ben acaba diyorum ilk kurulumda hatta internet yoktu bu yüzden ağ bağalantı ayarlarını kuramadımı diye düşünmüştüm

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostum dediğimi yaparsan çözüme kavuşacaksın :okay:
Müşteri hizmetleri şuan hizmet veremiyormuş. En kısa zamanda sonucu yazarım teşekkür ederim
Mesaj düzenlendi:

Telefon ayarlarından >hücresel>Seçenekler>Hücresel veri ağı>Hücresel veri başlığındaki APN karşılığı internet yazacak, Kullanıcı adı ve parola boş bırakılacak yine devamında Kişisel Erişim Nokatasında APN karşılığı internet yazacak Kullanıcı adı ve Parola boş bırakılacak. Sonra telefon kapatılıp açılacak. Müşteri hizmetlerinin talimatı böyle. Sonuç: Sorun halledildi.
İlgilenen arkadaşların hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederim sağolun. Hepinize kazasız belasız hayırlı bayramlar dilerim.

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt