Neler yeni

HOUDİNİ 11.3.1 Beta SORUNU YARDIM [ÇÖZÜLDÜ]

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba Arkadaşlar Forumu Uzun süredir takip ediyorum lakin yeni üyelik açtım şöyle bi sorunum var houdini 11.3.1 i yükledim 1-2 ekran çözünürlüğü değiştirdim oda glich yapınca tekrar eski aldığım yedeğe döndüm ve sorunum çözüldü şimdi appstore dan bişey indiremiyorum ve hiçbir uygulamayı güncelleyemiyorum appstoredan yardım edebilirmisiniz?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Appstore hesabından çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı dener misin?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
houdini silme için uygulama içinden işlem yaptınız mı?

Bu gibi durumlar yaşamamanız için forumda bir çok kez uyardık kullanmayın diye

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
houdini silme için uygulama içinden işlem yaptınız mı?

Bu gibi durumlar yaşamamanız için forumda bir çok kez uyardık kullanmayın diye
remove houdini yaptım ama telefon rebootlandı bi işe yaramadı zaten uygulama zar zor açılıyor keşke yüklemeseydim

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
houdini içerisinden güncellemeleri engelleme kısmını eski haline getirerek deneyebilir misin?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
o zamn houdini yi tekrar yükle cihazına geri al o güncelleme engellemeyi.. hoduini üzerinden yaptığın bir işlem olduğundan onunla geri alman en sağlıklısı

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
AH be dostum günlerce uyarıldığı halde neden yaptınız şimdi düzeltmen bile gelecekte olacak jailbreak tetikleyecek.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkes yazmış ama bende şunu merak ediyorum ne amaçla yüklediniz bunu yani ne yapmak için.Hani tweak falan yükleniyor olsa riske girersiniz anlarımda bununla bişey yapılmıyor ki

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
houdini yi tekrar yükleyemiyorum tweakboxtan bile bişey yüklenmiyor bende cydia impactordan yükledim açtığımda reboot atıyor ve tekrar açmaya çalıştığımda uygulamadan atıyor direk yani böyle kaldık son çare tüm verileri sil yapıcam şimdi yedek alıyorum sorun houdini disable updates den kaynaklanıyor. Resetten sonra sonucu yazarım. Neden yükledim çünkü sreen resolution ayarı vardı glich olmasa kullanırdım o şekilde :D

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
houdini yi tekrar yükleyemiyorum tweakboxtan bile bişey yüklenmiyor bende cydia impactordan yükledim açtığımda reboot atıyor ve tekrar açmaya çalıştığımda uygulamadan atıyor direk yani böyle kaldık son çare tüm verileri sil yapıcam şimdi yedek alıyorum sorun houdini disable updates den kaynaklanıyor. Resetten sonra sonucu yazarım. Neden yükledim çünkü sreen resolution ayarı vardı glich olmasa kullanırdım o şekilde :D
5s ler için hangi çözünürlüğün kullanımasının glitch yaratmadığına dair forumda konu açmıştım ona bakabilirsin ;)

Ayarları sıfırlamak son çare ama işe yarayacaktır. Sonucu yazarsın :okay:

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Ayarlar cihazı sıfırla yapın düzelmezse düzelmez bazıları houdini içinden kaldırma yapmıştı(Houdini silip cydia impctorla tekrar atıp deneye deneye)ben ise cihazı sıfırlayarak çözemedim, future restore shsh2 kaydımla ios 11.3.1 yüklemiştim öyle düzelmişti.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Uçak moduna alıp kurmayı dener misin, hard reset yaptiktan sonra açılmaz zaten.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
@ramazandemiral hocam, sizin dediğinize ek olarak, uçak moduna aldıktan sonra 4-5 tane uygulamayı açıp 5'er saniye uygulamada bekleyip kapatsın. Hard reset yaptıktan sonra Electra/doubleHelix için bunlar gerekiyor. Houdini için de aynı şeylerin geçerli olduğunu düşünüyorum.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
@ramazandemiral hocam, sizin dediğinize ek olarak, uçak moduna aldıktan sonra 4-5 tane uygulamayı açıp 5'er saniye uygulamada bekleyip kapatsın. Hard reset yaptıktan sonra Electra/doubleHelix için bunlar gerekiyor. Houdini için de aynı şeylerin geçerli olduğunu düşünüyorum.
Ben o şekilde çözüm sağlamıştım, denenebilir olmadığı takdirde.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
bu yazıdan sonra aklıma bu karikatür geldi :D

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Bence öyle demeyin, cihazın işlem yapması çok etkiliyor bu exploit işlemlerini. Aranızda geçenleri zerre anlamadım değil mi?:roto2cafe: @gokmenecer @ramazandemiral

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herşeyi sil sıfırla işlemi sonrası sorun çözüldü. Ana Kurulum sonrası hemen 3utoolstan güncelleme engelle tvOs Profili yükledim şuan kafam rahat instagram whatsapp felan yükliyeyim sağolun herşey için Teşekkürler :)

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Herşeyi sil sıfırla işlemi sonrası sorun çözüldü. Ana Kurulum sonrası hemen 3utoolstan güncelleme engelle tvOs Profili yükledim şuan kafam rahat instagram whatsapp felan yükliyeyim sağolun herşey için Teşekkürler :)
Rica ederiz.. Umarım bir daha houdini ye bulaşmaz, uyarılarımızı dikkate alırsın :D

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Rica ederiz.. Umarım bir daha houdini ye bulaşmaz, uyarılarımızı dikkate alırsın :D
daha houdinin yanından geçmem acaba jailbreaksız 11.3.1 de ekran çözünürlüğü değiştirme şansımız varmı çok hoşuma gitti :D

Tips
Tips
Üst Alt