Neler yeni

Harici kurulan uygulamalarda Tweak aktif etmek

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba jailbreaktr ailesi. Bugün keşfettiğim yöntemi sizlerle paylaşmak isterim. Diyelim harici bie uygulama kurmak istediniz ve buna da tweak yüklemeniz gerekiyor. Tweak bu uygulamanızı tanımayabilir haliyle aktif olmaz. Sorun karmaşık olduğundan internette nasıl arayacağınızı bile bilemezsiniz (ben yaşadım). Yöntem için ihtiyacınız olanlar:
-jailbreak
-ifile yada benzeri dosya sistemi uygulaması
-APPLIST tweak (uygulamanızın konumunu biliyorsanız gerek yok)
1) Harici yüklediğimiz uygulamanın CFBundleIdentifier değerini öğrenmemiz gerekiyor.

2) Uygulama klasörümüzden Info.plist dosyasını metin editörü olarak açıyoruz

1533175063231.jpeg

3) Biraz aşağıda CFBundleIdentifier değerini görebilirsiniz bende com.lancheng.AppCJZCE olarak geçiyor. Bunu kopyalıyoruz.

IMG_1271.PNG

4) Şimdi gelelim hedefini bulamayan yüklediğimiz tweak'e :) Şurdan yüklü tweak klasörüne ulaşıyorız /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/ burada kurduğunuz tweak'in .plist dosyasını bulmamız gerek. Bu dosyanın <string> etiketleri arasına kopyaladığımız com... diye başlayan değeri yapıştırıp kaydediyoruz

IMG_1272.PNG

Fps oyunlarınsa hilenin ne kadar acınası olduğunun farkındayım. Ama en üst kitlede sadece hileler ile oynuyorsanız kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Gamesir x1 ekipmanıyla hileyi bu şekilde birleştirmeyi başardım. Eğer fatih kademesinde değilseniz bu tür hile hurdayla uğraşmayın mecbur değilsiniz küfür yemeyin milletten..

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Konu başlığını konuya uygun şekilde revize ettim. Yararlı bir paylaşım olmuş. Bilen bilir, Watusi ayarlarında başka WhatsApp uygulamaları için Tweak'i aktif etme vardır. Bu her Tweak'te bulunmuyor, dolayısıyla elle yolu göstermek gerekiyor. Elle yüklediğimiz eski Tweaklerde işe yarayacaktır, rehber için teşekkürler.

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba jailbreaktr ailesi. Bugün keşfettiğim yöntemi sizlerle paylaşmak isterim. Diyelim harici bie uygulama kurmak istediniz ve buna da tweak yüklemeniz gerekiyor. Tweak bu uygulamanızı tanımayabilir haliyle aktif olmaz. Sorun karmaşık olduğundan internette nasıl arayacağınızı bile bilemezsiniz (ben yaşadım). Yöntem için ihtiyacınız olanlar:
-jailbreak
-ifile yada benzeri dosya sistemi uygulaması
-APPLIST tweak (uygulamanızın konumunu biliyorsanız gerek yok)
1) Harici yüklediğimiz uygulamanın CFBundleIdentifier değerini öğrenmemiz gerekiyor.

2) Uygulama klasörümüzden Info.plist dosyasını metin editörü olarak açıyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 6072

3) Biraz aşağıda CFBundleIdentifier değerini görebilirsiniz bende com.lancheng.AppCJZCE olarak geçiyor. Bunu kopyalıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 6073

4) Şimdi gelelim hedefini bulamayan yüklediğimiz tweak'e :) Şurdan yüklü tweak klasörüne ulaşıyorız /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/ burada kurduğunuz tweak'in .plist dosyasını bulmamız gerek. Bu dosyanın <string> etiketleri arasına kopyaladığımız com... diye başlayan değeri yapıştırıp kaydediyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 6074

Fps oyunlarınsa hilenin ne kadar acınası olduğunun farkındayım. Ama en üst kitlede sadece hileler ile oynuyorsanız kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Gamesir x1 ekipmanıyla hileyi bu şekilde birleştirmeyi başardım. Eğer fatih kademesinde değilseniz bu tür hile hurdayla uğraşmayın mecbur değilsiniz küfür yemeyin milletten..
Harikasın dostum filza ile uygulama klonlanmıştım uygulamanın premium yaması var fakat yamayı aktif yapamamıştım sayende yaptım Teşekkür Ederim 🙏

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Harikasın dostum filza ile uygulama klonlanmıştım uygulamanın premium yaması var fakat yamayı aktif yapamamıştım sayende yaptım Teşekkür Ederim 🙏
Rica ederim faydalı olduğuma sevindim..

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Rica ederim faydalı olduğuma sevindim..
Evt hatta bunun icin konu açmayı düşünmüştüm ama kimse bilmez diye açmaktan vazgeçtim. Şimdi klonlama yaptıgım uygulamadan bildirim gelmiyor illa uygulamaya girmem lazım
Bunun nasıl düzeltirim fikrin varmı acaba

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Evt hatta bunun icin konu açmayı düşünmüştüm ama kimse bilmez diye açmaktan vazgeçtim. Şimdi klonlama yaptıgım uygulamadan bildirim gelmiyor illa uygulamaya girmem lazım
Bunun nasıl düzeltirim fikrin varmı acaba
Flex 2 yada 3 sürümünden uygulamayı bulup içinde "notifications" değerini araştırman öneririm. (bool) değeri arayan bir kodu true yapmalısın. Şu 3 kodu değiştirmeyi dene
IMG_1277.PNG

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus

Dostum merhaba şu menüyü hangi tweak sayesinde elde ettiniz acaba ?

Tips
Tips
Üst Alt