Neler yeni

Tweak [Güncellendi] Circuit ⚡️ Breaker 1.0.2 - Electra için iCleaner Alternatifi

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
iOS 11.x ➜ 11.1.2 ELECTRA UYUMLUDUR | VERSIYON 1.0.2 | BETA

Circuit Breaker, jailbreakli cihazlar için tweak yönetim aracıdır, iCleaner Pro'nun basit versiyonu da denebilir. Tabiki de iCleaner Pro'nun yerine geçmesi için yapılmadı, fakat iCleaner Pro Electra için güncellenene kadar iş görecektir.

Özellikler

● Yüklü tweak'leri aktif/deaktif etme

● Yüklü tweak'lerin ayarlarını aktif/deaktif etme

● uicache sıfırlama

● Respring

● Tweak/Tweak ayarlarını ve temaları yedekleme

● Harici exploit gerektirmez (Electra dışında)

● Farklı exploitler kullanırken rastgele reboot'lara yol açmaz (Filza Escape gibi)

● 3D Touch ile respring kısayolu (Uygulamanın üzerine 3D Touch yaparsanız)

Circuit Breaker Electra ile jailbreak'lenmiş iOS 11.x'den 11.1.2'ye kadar tüm cihazlar ile uyumludur. Geliştiricinin kendi cihazından test edilmiştir (iOS 11.1.2). Cydia'lı Electra versiyonları ile uyumsuzdur!

Ekran Görüntüleri ve Daha Fazla Ayrıntı :

DİKKAT! : BETA VERSİYONU OLDUĞUNU UNUTMAYIN

Bu yazılım henüz beta aşamasındadır ve bazı buglar gözlemlenebilir. Eğer herhangi bir olası sorun veya beklenmeyen durumla karşılaşmak istemiyorsanız o zaman LÜTFEN iCleaner Pro güncellenene kadar bekleyin.

Circuit Breaker'ı nereden indirebilirim?

• Circuit Breaker v1.0.2'ye buradan ulaşabilirsiniz ->
  • Circuit Breaker v1.0 şuanda bu linkten indirilebilir ->

Circuit Breaker'ı nasıl yükleyebilirim?

Scriptler ile kurulum (Önerilen):
  1. Linkteki dosyayı indirin ->
  2. CircuitBreaker102Installer.zip dosyasını /var/mobile/Documents/ klasörüne ayrıştırın (Filza ile ayrıştırmayın!)
  3. SSH kullanarak cihazınıza bağlanın
  4. Bu komutu girin :
    1. cd /var/mobile/Documents/CircuitBreaker102Installerbash ./install.sh

Manuel kurulum :
  1. Linkteki dosyayı indirin ->
  2. CircuitBreaker102Installer.zip dosyasını /var/mobile/Documents/ klasörüne ayrıştırın (Filza ile ayrıştırmayın!)
  3. /var/mobile/Documents/CircuitBreaker102Installer/Payload klasörüne gidin ve circuitbreaker.app dosyasını /Applications/ yoluna taşıyın
  4. Uygulamanın sahiplerini değiştirin :
    1. Owner : root
    2. Group : admin
      1. ya da SSH ile bağlanıp su bu komutu çalıştırın :
        1. chown 0:80 /Applications/circuitbreaker.app/*
  5. Uygulamanın izinlerini değiştirin :
    1. Owner: Read/Write/Execute
    2. Group: Read/Write/Execute
    3. Others: Read/Execute
      1. ya da SSH ile bağlanıp su ile bu komutu çalıştırın :
        1. chmod 0775 /Applications/circuitbreaker.app/circuitbreaker
  6. SSH/Terminal kullanarak uicache'yi yenileyin ve respring yapın.
    1. /bootstrap/usr/bin/uicache; /bootstrap/usr/bin/killall -9 SpringBoard

Çeviri tamamen kendime aittir. Kullanmak kendi tercihinizdir, herhangi bir sorun için hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum.

Yükleme :

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam emeğine sağlık, bunu filza ile Application yoluna atıp yükleme yapabilirmiyiz..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
iOS 11.x ➜ 11.1.2 ELECTRA UYUMLUDUR | VERSION 1.0 | BETA

Circuit Breaker, jailbreakli cihazlar için tweak yönetim aracıdır, iCleaner Pro'nun basit versiyonu da denebilir. Tabiki de iCleaner Pro'nun yerine geçmesi için yapılmadı, fakat iCleaner Pro Electra için güncellenene kadar iş görecektir.

Özellikler

● Yüklü tweak'leri aktif/deaktif etme

● Yüklü tweak'lerin ayarlarını aktif/deaktif etme

● uicache sıfırlama

● Respring

● Tweak/Tweak ayarlarını ve temaları yedekleme

● Harici exploit gerektirmez (Electra dışında)

● Farklı exploitler kullanırken rastgele reboot'lara yol açmaz (Filza Escape gibi)

● Daha fazlası yolda (kesin değil...)

Circuit Breaker Electra ile jailbreak'lenmiş iOS 11.x'den 11.1.2'ye kadar tüm cihazlar ile uyumludur. Geliştiricinin kendi cihazından test edilmiştir (iOS 11.1.2)

Ekran Görüntüleri ve Daha Fazla Ayrıntı :

DİKKAT! : BETA VERSİYONU OLDUĞUNU UNUTMAYIN

Bu yazılım henüz beta aşamasındadır ve bazı buglar gözlemlenebilir. Eğer herhangi bir olası sorun veya beklenmeyen durumla karşılaşmak istemiyorsanız o zaman LÜTFEN iCleaner Pro güncellenene kadar bekleyin.

Circuit Breaker'ı nereden indirebilirim?

Circuit Breaker v1.0 şuanda bu linkten indirilebilir ->

Circuit Breaker'ı nasıl yükleyebilirim?

İndirilecek dosyanın içine yükleme scriptini (install.sh) ve kaldırma scriptini (uninstall.sh) ekledim, böylece kolaylıkla halledebilirsiniz. Kısacası; zip'i indirin ve çıkartın, SSH ile cihaza bağlanın (root kullanıcısı olarak), CircuitBreakerInstaller klasörüne gidin ve şu komutu çalıştırın

bash ./install.sh

Ya da circuitbreaker.app dosyasını manüel olarak /Applications/ yoluna kopyalayarak kurulum yapabilirsiniz, yalnızca root:admin ayarını (chown 0:80) ve circuitbreaker'ın erişim izinlerini -rwxrwxr-x (chmod 0775) yapmayı unutmayın.

Çeviri tamamen kendime aittir. Kullanmak kendi tercihinizdir, herhangi bir sorun için hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum.
indirdiğimiz dosyanın dizini konumu önemli mi.zip ten çıkarırken

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Hocam emeğine sağlık, bunu filza ile Application yoluna atıp yükleme yapabilirmiyiz..
Evet 2. yöntemi uygulayarak yapabilirsiniz :

Ya da circuitbreaker.app dosyasını manüel olarak /Applications/ yoluna kopyalayarak kurulum yapabilirsiniz, yalnızca root:admin ayarını (chown 0:80) ve circuitbreaker'ın erişim izinlerini -rwxrwxr-x (chmod 0775) yapmayı unutmayın.

indirdiğimiz dosyanın dizini konumu önemli mi.zip ten çıkarırken

İndirilenler gibi bir klasöre çıkarabilirsiniz o kadar önemi yok. Önemi olan sonrasında atacağınız yer, ona dikkat etseniz yeter.

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Evet 2. yöntemi uygulayarak yapabilirsiniz :

İndirilenler gibi bir klasöre çıkarabilirsiniz o kadar önemi yok. Önemi olan sonrasında atacağınız yer, ona dikkat etseniz yeter.
tamam işte benim de bahsetmek istediğim konu o.atacaığımız yer manul için ana dizindeki. applications klasörü..ama ssh ile yüklemeye çalışıyorum bekletiyor yanıt vermiyor diyor.neden böyle yapıyor

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
tamam işte benim de bahsetmek istediğim konu o.atacaığımız yer manul için ana dizindeki. applications klasörü..ama ssh ile yüklemeye çalışıyorum bekletiyor yanıt vermiyor diyor.neden böyle yapıyor
Nerede askıda kalıyor? Terminalde şifre sorduğu yer mi gelmiyor?

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
yok şifre ekranında değil.circuitbreaker klasörünün içindeki install.sh komutunu çalıştırınca.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
yok şifre ekranında değil.circuitbreaker klasörünün içindeki install.sh komutunu çalıştırınca.
Yükleyip çalıştıran birisi yükleme videosu hazırlamış. Konuya ekledim bir de öyle deneyin.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam dosyada iki adet zipli dosya var. Hangisini yükleyeceğiz..

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Hocam dosyada iki adet zipli dosya var. Hangisini yükleyeceğiz..

Konuya bir video ekledim. Kendim iOS 11'de olmadığımdan dolayı tam etkili anlatamıyorum, anlatılanı aktarıyorum.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Tweak 1.0.2 sürümüne güncellenmiştir.

1.0.2'de Neler Yeni?
  • Safe Mode butonu
  • DropBear SSH restart butonu
  • Bütün yedekleme seçenekleri (Tweak'ler, tweak ayarlar ve bundle'ları, Anemone temaları)
  • Support kısmı ile birlikte geliştirilmiş kullanıcı arayüzü
  • 3D Touch : Uygulamaya 3D Touch uygularsanız ana ekrandan Respring yapabilirsiniz
  • iCleaner Pro yakında güncelleneceği için final güncellemesidir.

Tips
Tips
Üst Alt