Neler yeni

Geliştiriciye izin vermem gerekiyor fakat Ayarlar uygulaması yok

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Dün, Cihaz elmada kaldı konusunu açmıştım. Bugün cihazı, program yardımıyla mevcut sürümünde sıfırlayarak elmadan kurtardım fakat bir sorun var. Cihazı sıfırladıktan sonra Ayarlar, Safari, AppStore, Arama, Mesajlar gibi uygulamalarım yok oldu. Bunlar dışında tüm uygulamalar cihaza yüklendi.
Asıl soruma gelirsek; Electra uygulamasını cihaza yükledim fakat Ayarlar uygulamam olmadığı için Geliştiriciye izin veremiyorum. Bilgisayar üzerinden, cihaza yüklediğim Electra uygulaması geliştiricisine izin verme imkanım var mı?
Geliştirici hesabı satın alınca, uygulamayı Impactor'la değil, iTunes üzerinden imzalayıp yüklenebiliyor diye okumuştum. Geliştirici hesabı mı satın almalıyım? Veya çok özel değilse (geliştirici hesabı nasıl bir şey tam bilmiyorum) geliştirici hesabıyla yardımcı olabilecek biri var mıdır?
Cihaz elmada kaldıktan sonra, dünden beri araştırmalarım sonucu cihazı bu duruma getirebildim, devam edebilmem için Electra uygulamasına izin verip, Jailbreak üzerinden gitmem gerekli. Forumda elmada kalan çok kişi gördüm, sonrasında Rehber şeklinde, cihaz nasıl Elma'dan kurtarılabilir diye konusunu açmayı düşünüyorum. Bu sorunun tek çözümü yazılım güncelleme olmamalı düşüncesindeyim. Yardımcı olabilecek cevaplarınızı bekliyorum. İyi akşamlar.

Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.0.2
Son düzenleme:

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
siri uygulama önerileri açıksa yukarıdan yada wigdetlere ekle siri uygulama önerileri.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Siri uygulama önerilerini Widget'lara ekledim. Ayarlar orada gözükmüyor, ayrıca Siri'yi açmaya çalıştığımda da ana menüye atıyor. Başka önerilerine açığım. Sorun, ayarlar uygulamasının olmaması. "Ayarlar'a git" dediğimde de bir yer açılmıyor, direk yok yani, silinmiş. @ReVdL

Son düzenleme:

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Ayarlar silinmişse sistemdeki tüm uygulamalar ayarlar da silinmiş. Malesef son çözüm ios 11.4 yüklemek olacak...

serif61

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Filza escaped yükleyemiyormusun onla belki çözersin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Filza escaped yükleyemiyormusun onla belki çözersin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kök erişimi alamıyorsa yüklemenin ne anlamı var ?
Mesaj düzenlendi:

i my fone cracklisini yarın 15:00 a kadar foruma atarım. Evde değilim oldam hemen atarım, i my fone ile cihazı tekrar sıfırlamayı vb deneyebilirsin.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
FilzaEscaped yüklesem dahi, ki yükleyemiyorum, çünkü Safari yok. ReVdL arkadaşın dediği gibi, root erişimi yok. Cihaz Jailbreak'siz şu an. @serif61
Artık cihaz sıfırlama yapamam hocam. 5S cihazımdan backup alıp, 6'ya yükledim, belki uygulamalar gelir diye. Sonrasında Apple kimliği doğrulaması istemeye başladı ve iPhone'umu Bul'u etkineleştirmiş. Daha öncesinde iPhone'umu bul özelliği açık değildi. Cihazı sıfırladığımda o dil seçme, iPhone aktifleştirme ekranı gelmiyor. Ayarlar da olmadığı için, sıfırladığım an cihaz devre dışı kalacaktır. Aktifleştiremem daha yani. @ReVdL

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
FilzaEscaped yüklesem dahi, ki yükleyemiyorum, çünkü Safari yok. ReVdL arkadaşın dediği gibi, root erişimi yok. Cihaz Jailbreak'siz şu an. @serif61
Artık cihaz sıfırlama yapamam hocam. 5S cihazımdan backup alıp, 6'ya yükledim, belki uygulamalar gelir diye. Sonrasında Apple kimliği doğrulaması istemeye başladı ve iPhone'umu Bul'u etkineleştirmiş. Daha öncesinde iPhone'umu bul özelliği açık değildi. Cihazı sıfırladığımda o dil seçme, iPhone aktifleştirme ekranı gelmiyor. Ayarlar da olmadığı için, sıfırladığım an cihaz devre dışı kalacaktır. Aktifleştiremem daha yani. @ReVdL
Bence denemelisin ama sen bilirsin denersen düzelme ihtimalide var, denemeyeceksen tek çözüm dfu moduyla ios 11.4 geri yükleme yapmak.
Mesaj düzenlendi:

Dfu modunadamı alamıyorsun yoksa ?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Find My iPhone, yedeklemeyi yükledikten sonra etkinleştiği için, cihazı sıfırladıktan sonra etkinleştirme sorunu olabilir. Bu yüzden yapmak istemiyorum. 3uTools, iMazing programları yapıyor bu işlemi biliyorum. Başka çözümler araştırmayı düşünüyorum. Cihazı 11.4'e güncellemek benim için, başkasına satmadan önceki son çıkış. Elimdeyken böyle bozuk kalsın, yine de güncellemeyeceğim. Çözüm önerilerin için teşekkür ederim. @ReVdL

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
DFU/Recovery moduna giriyor. CoolStar'ın elindeyse, o sürede ancak 11.3.1 için gelir. @ReVdL

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Hocam safari olsaydı tutuapp vb. Programlar yüklenirken profillere atıyordu fakat o da yoksa maalesef 11.4 yolu gözüktü sana belki bak çok düşük bir ihtimal nonce ayarlayabilirseniz FutureStore Yapabilirsiniz aslında bir arkadaş vardı developer account'u almıştı ordan noncesetter1131 sonrada FS yapabilirsiniz tabiki shsh bloblariniz varsa.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Mantıklı bir düşünce fakat profil yüklerken bile Ayarlar'a atmayacaktır, iCloud şifreni gir dediğinde Ayarlar'a git'e basıyorum, hiçbir şey olmuyor, çünkü ortada uygulama yok. Hatta şöyle açıklayayım; Arama uygulaması olmadığı için, birisi aradığında sadece zil sesi çalıyor. Ekran gelmiyor. 11.4'ten 11.3.1'e geçiliyor mu peki? noncesetter1131 geliştirici hesabıyla mı yüklenmek zorunda cihaza? @Kn0ax

Tips
Tips
Üst Alt