Neler yeni

g0blin - iOS 10.3 - 10.3.3 64bit Cihazlara Jailbreak!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Buna göre ssh bağlantısı kuramayız. Filza açılıyor ise;

/var/mobile/Library/Cydia dizinine giderek, Metadata adlı dosyayı sil

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@bunyaminbehar Jailbreak aktif olmadığı sürece bişey yapamayız. Bi şekilde goblin profilini yüklemeye çalışın.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba arkadaslar. Benim
Sorunum şu: rc1 ile jb yaptim cihazim SE ios 10.3.3 yüklü. Her sey cok guzel ancak bazen zil sesleri msj sesleri sanki sessize almisim gibi kısılıyor. Hic ses cikmiyor. Yan anahtardan acip kapatiyorum yine degisen bir sey yok ancak respring yapinca kendine geliyor. Bi sure sonra yine ayni sekilde sessiz oluyor yine resetliyorum. Boyle devam edip gidiyor. Size sorun ve çözüm ne olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
+1 6s 10.3.1

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bunyaminbehar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
@bunyaminbehar Jailbreak aktif olmadığı sürece bişey yapamayız. Bi şekilde goblin profilini yüklemeye çalışın.
anlıyorum. başka telefonların netlerine bağlandım, wifi, lte derken her şeyi denedim; ama internete hiçbir şekilde çıkış yapamıyorum maalesef. böyle giderse son sürüme güncellemek zorunda kalacağım :(

sagozancan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şu ses kısılma sorunu bende de oluyor 1-2 seferdir :(

s040410041

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Şu ses kısılma sorunu bende de oluyor 1-2 seferdir :(
Resetlemeden de gecmiyor. Arada bildirim geliyor duymuyoruz. İkide bir tel e bakıyorum artik acaba yine sessize aldi mi? Arama veya msj varmi diye.. ve bu cok rahatsizlik verici bir durum

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
10.x için yapılan bir çok çalışma olduğunu biliyoruz bunlardan biride Sticktron adındaki geliştiricinin yayınlamış olduğu g0blin adlı çalışmasıydı. Şuana dek bu çalışmaları sağlıklı bir araç(ipa) haline getiren olmadı. Bu konuda sizinle paylaşacağım araçta Cydia oldukça sağlıklı çalışıyor.

Bilgilendirme
Offical ipa dosyası yayınlandı. Konu revize edilerek geliştiricinin kendi yayınlamış olduğu ipa dosyası eklenmiştir

Araç: g0blin

Version: g0blin.ipa-RC1

Araç Türü: Semi-Untether

Geliştirici: Sticktron

Kaynak:

Sürüm Desteği
: 10.3.x - 10.3.3 arası tüm sürümler

Cihaz Destek: A7 ve A9 işlemciye sahip cihazlar

• iPhone 5s / SE / 6 / 6 Plus / 6s / 6s Plus
  • iPad Air / Air 2 / Pro (12.9) / Pro (9.7)
  • iPad mini 2 / 3 / 4
  • iPod touch 6G

Hazırlık Aşaması

- iTunes yüklü değilse yükleyin

- Her ihtimale karşı cihaz yedeğinizi alın ve iPhone'mu bul kapatıp ekran kilidini kaldırın

- cihazınıza uygun impactor indirin

- ipa dosyasını indirin
- Ipa Version RC0 - 13.01.2018
- Ipa Version
RC1 - 13.01.2018

Kurulum

1.Adım: Cydia impactor açın

2.Adım: İndirmiş olduğunuz ipa dosyasını impactor üzerine sürükleyip bırakın

Ekli dosyayı görüntüle 445

3.Adım: Sizden AppleID bilgilerinizi isteyecektir bu bilgileri girin.

4.Adım
: Ipa yüklemesi bittikten sonra cihazınızdan Ayarlar>Genel>Aygıt Yönetimine giderek uygulamaya "Güven"in.

5.Adım: Ana ekranda bulunan g0blin uygulamasını açın ve "Jailbreak" butonuna tıklayın.

Ekli dosyayı görüntüle 663

Ekli dosyayı görüntüle 702

Uyarı::: Başarısız olursanız ve daha önce bazı araçlar kurduysanız sağ üstte bulunan "i" botununa tıklayın "force re-install bootstrap" seçeneğini aktif edin. Dikkat etmeniz gereken bu botunu işaretlemeniz Cydia'yı temizler ve kurmuş olduğunuz tweakleri kaldırır. O yüzden bunu bir kereye mahsus yapmanız kafidir.

Ekli dosyayı görüntüle 451
Ekli dosyayı görüntüle 450

Dikkat

Tweak kurulumı yapmadan önce 10.3.x sürümlerine uyum sağladığından emin olun​

------------------------------------

Filza Tam Yetki

iOS 10.3.x Filza Tam Erişim! (g0blin Jailbreak)

Apple File Coundit Çalıştırma

iOS 10.3.x g0blin için Apple File Coundit Çalıştırma!
Kardeş kusura bakma iki gündür jailbreak uğraştırıyor diye ne demek istediğini biraz geç fark ettim. Yanlış konudasın diyordun ya ben de onu algılayamıyordum genel olarak anlamıyorsan neden burdasın manasında dediyini sandım. Dün fark ettim ki ana konudan açılan başka bir konudan yazıyormuşum. Teşekkür ederim şuan jailbreak yaptım. re-install yaptım, ardından ayarlardan goblini sildim. PC-den impactor ile Xcode bölümünden revoke certificate yaptım ve tekrar jailbreak işlemine baştan başladım. Sertifikaya güvendim ayarlardan sonra goblini açarak 5 saniye bekledim ve jailbreak yap dedim hata verdi try again yazısı çıktı tekrar 5 saniye bekledim ve try again yazısına bastım işlem başladı respring çıktı 5 saniye daha bekledim ve bastım. İşlem başarılı oldu. Sana haksızlık etdiğim için üzgünüm lütfen kusuruma bakma ben yanlış anladım seni.

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar,
Önce RC0 daha sonra da RC1 aracıyla başarılı jailbreakler yapmıştım.
Lakin kilit ekranında hava durumunu gösteren Twig adlı tweak önerinizi yükledikten sonra cihazım (5S) respring ekranında kaldı.
Hard reset yaparak açtım ama malum jb gitmişti. Yeniden yaptım, yine respring ekranında takıldı. Birkaç kez denedikten sonra, tüm yüklediklerimi kaybetme riskini de göze alarak "force re-install bootstrap" seçeneğini devreye alarak yeniden denedim.
Heyhat! Yine respring ekranında kaldım.
Yukarıda "caferbeyler" kardeşimizin ifade ettiklerini eksiksiz tekrar denememe rağmen maalesef başarılı olamadım.
Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

uACetiN

www.cetinweb.com
Moderatör
Cihaz
iPhone 11
@dalgaland Jb aracını calıstırın ardından ses acma + tuşuna basılı tutun Safe Modda calısır son kurdugunuz tweaki kaldırın tekrar resping yapın düzelir.

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@uACetiN Ne kadar makbule geçti anlatamam, çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık..
Peki safe moddan nasıl çıkacağım, şu anda jb olarak gözüküyor, cydia da açılıyor lakin ayarlarda tweak listesi gözükmüyor..
Edit: Tamam onu da hard reset sonrası yeniden jb yaparak hallettim, tekrar teşekkür ederim..

Son düzenleme:

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hayır gerek yok. Bir kaç denemede başarılı olursun

Evet 1 haftalık. Fakat ext3nder ile bu sorun aşılabilirsin. Sizin yerinize haftalık imzalar.
hocam sizin repoda yok bu tweak galiba. denenmiş versiyon ve reposunu tavsiye edersen sevinirim. cevap verdiğine pişman etmem bu sefer söz :)

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
hocam sizin repoda yok bu tweak galiba. denenmiş versiyon ve reposunu tavsiye edersen sevinirim. cevap verdiğine pişman etmem bu sefer söz :)
yusufozgul.github.io buradan indirebilirsin hocam 10.3.x versiyonlarında stabil değil ama çalıştıranlar oldu

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
ext3nder sorunsuz şekilde kullanan arkadaşlar yorum atarsa çok iyi olur.

mehmetsuat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@daRkneSs merhaba g0blin yeni sürümünü yükledim fakat bir türlü jailbreak başlamıyor 20-25 defa denedim eski sürüm çalışıyordu acaba sorun ne olabilir? (g0blin rc1)

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@daRkneSs merhaba g0blin yeni sürümünü yükledim fakat bir türlü jailbreak başlamıyor 20-25 defa denedim eski sürüm çalışıyordu acaba sorun ne olabilir? (g0blin rc1)
Goblini aç 4veya 5 saniye içinden say sonra jailbreak butonuna bas resprin gelince hemen çık ceydiaya gir ordan bir tweak indir böyle dene biraz. Goblin rc 1 daha kararlı çalışır yaparsan...

mehmetsuat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@to_m_ga_c fakat bende hemen respring gelmiyor 10-15 denemede ancak geliyor birde gelince basıyorum telefonu kapatıp açıyor ve jailbreak olmuyor

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@to_m_ga_c fakat bende hemen respring gelmiyor 10-15 denemede ancak geliyor birde gelince basıyorum telefonu kapatıp açıyor ve jailbreak olmuyor
Tamam işte respring gelince hemen çık ordan ceydiaya gir 1 tane tweak yükle kendi resprin edecek çalışacaktır sen dediğimi yap içinden say 4-5 saniye sonrabas kailbreak yazısına resprin gelince çık hemen hızlı olman gerek cydiaya gir tweak yükle tamam kardeşim

atilla

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İnanın ben en az 50ci seferde cydia yükle biliyorum

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ewet biraz sıkıntılı ama o ince noktayı yakalamak gerek bence ozaman fazla denemeye gerek kalmıyo oluyo ..

Sakuro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Benim telefon kendi kendine kapaniyor sonra gobline girmek isteyince atiyor mecburen silip yeniden yukluyorum. Bunun sebebini ogrenmek istiyordum.

Simdiden tessekurler

Asxpr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar iPhone 7 Plus 10.3.2 jailbreak ile ilgili gelişme varmı ? Meridian kurulu şu anda fakat substrate yok saurik piyasada yok bu cydia yı aktif edecek başka biri yokmu ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar iPhone 7 Plus 10.3.2 jailbreak ile ilgili gelişme varmı ? Meridian kurulu şu anda fakat substrate yok saurik piyasada yok bu cydia yı aktif edecek başka biri yokmu ?
Cydia'yı Bekleyeceksin kardeş

mehmetsuat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
arkadaşlar ben buradaki arkadaşların söylemesiyle g0blin rc1 yükledim şuanda herşey gayet iyi. ipa yükledikten sonra telefondan gir sonra respring yazısı gelince hemen çık cydiadan bir tweak yükle ardından hemen gobline gir ve respring yerine tıkla tamamdır 2-3 denemede oldu. teşekkürler

beko

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
İpabox'daki spring10 adlı uygulama, g0blinle aynı mı?

Ekli dosyalar

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt