Neler yeni

FaceTime Etkin Olmayan Cihazlar

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar Dubai’den alınma iPhone X telefon kullanıyorum.Facetime satıldığı ülkede aktif olmadığı için şuan bendede aktif değil.İos 11de jbliyken aktif etmeyi bulamamıştık ama iOS 12de aktif edileceği söylentiler vardı.Şuan jb yardımıyla veya başka türlü aktif etme şansımız var mı ?

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Zorlu’dakin apple gidip bu sorunu çözen tanıdıklarım vardı. iPoint ‘e gidip bir şansınızı deneyin.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Zorlu’dakin apple gidip bu sorunu çözen tanıdıklarım vardı. iPoint ‘e gidip bir şansınızı deneyin.
Tanıdığım var Apple’da.Böyle bir işlem söz konusu bile değil

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Tanıdığınız var veya yok bilemem. Benim çevremde getirenler var ve şuanda cihazlarında face time var . Nasıl bir prosedür izleniyor bilmiyorum ancak ben duyduklarıma değil gördüklerime inanıyorum. Bizzat gidip kendileri aldıkları telefona yaptılar ve sıkıntı yok tekrar diyorum apple işe görüşüp zorluda hallettiler işlemlerini.

Şöyle düşünelim ben bilmem kaç bin liraya telefon alacam ve bana facetime kurmayacak sizce de ironik ve komik değil mi?

Yaşadığım ip ve lokasyon belli telefonu kullandığım yer belli . İsterseniz nasıl yaptıklarını sorup size dönüş sağlarım.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@alknhcgl açıkcası merak ettim işlemleri öğrenirsen yazarsan sevinirim. Çünkü baya üzerinde durulan bir konuydu hatta Apple sitesinde bile vardı ülkeye özgüdür açılamaz ibaresi de vardı.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Ancak bir çok forumda da kuran ve başarıya ulaşam var batta appstoreden indiren gördüm internette ancak yabancı bi forumda şöyle gördüm ve çalıştığını söylemişler.

İlk önce facetime olan aynı model cihazı yedekliyorlar bilgisayara. Sonra facetime olmayan modeli yedekliyorlar. Facetime lı yedekten facetime çıkarıp olmayan cihazın içerisine bypass ediyorlar ve yedekten geri yükle dendiğinde cihaza facetimeda geliyor. Ancak biz yapambilirmiyiz nasıl olur bilmiyorum. Forumda daha bilgili arkadaşlar vardır yedeğin içine bypass kısmını çözersek olacağından eminim.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ancak bir çok forumda da kuran ve başarıya ulaşam var batta appstoreden indiren gördüm internette ancak yabancı bi forumda şöyle gördüm ve çalıştığını söylemişler.

İlk önce facetime olan aynı model cihazı yedekliyorlar bilgisayara. Sonra facetime olmayan modeli yedekliyorlar. Facetime lı yedekten facetime çıkarıp olmayan cihazın içerisine bypass ediyorlar ve yedekten geri yükle dendiğinde cihaza facetimeda geliyor. Ancak biz yapambilirmiyiz nasıl olur bilmiyorum. Forumda daha bilgili arkadaşlar vardır yedeğin içine bypass kısmını çözersek olacağından eminim.
Şöyle bişey var ben Apple ile bizzat görüştüm yüzyüze ve telefon üzerinden böyle bişeyin imkansız olduğunun bilgisi iletildi.Arkadaşların kiminle görüşmüş nasıl olmuş bilmiyorum ama yapan nasıl yaptığını söylerse gidip bizde deneriz.Artı olarak cihazlarda yazılımsal değil udid no üzerinden engellendiği bilgisi iletildi.Fake udid no gibi bişey varsa ancak o şekilde olabilir.Jb üzerinden var olan dosyayı FaceTime olan cihazdan aktarım denedik ama bu yöntem çalışmıyor.Bunun dışında FaceTime farklı ülke App Storedan indirmek falan zaten işe yaramıyor çünkü indirildiği an engelleyip kaldırıyor ana ekrandan.Burda fake bir udid ile kullanmak gibi bir ihtimal var ama oda yapılabilir bişey mi bilmiyorum.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Sorup soruşturup en kısa sürede bilgi vereceğim...

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Maalesef bu durumun kolay bir çözümü yok. Bende Dubai'den 2 tane 6S alıp getirmiştim. Haliyle yasak olduğu için FaceTime yoktu. Lydia, Gürgençler, Pupa en sonda Zorlu'ya giderek durumu anlattım. Ancak maalesef bir çözümü yok. Açıklama da oldukça basit. Satın aldığınız ülkenin şartlarını bilmeniz gerekiyordu, yapabileceğimiz hiçbir şey yok yanıtını aldım sürekli.

Sürekli Apple ile iletişime geçe geçe en sonunda Apple'ın Türkiye İthalat yetkilisi Kübra Hanım ile Apple Türkiye Supervisor'u Kadir Bey'le tanışmış olduk. Maalesef ikisinden aldığım cevapta aynı oldu. Suudi ülkeleri ile resmi bir anlaşmaları olduğunu, Suudi ülkelerinin seri numaralarını taşıyan cihazların FaceTime özelliklerinin açılmasının kesinlikle mümkün olmadığını defalarca dile getirdiler. Apple birkaç yıl önce bölgeye göre etkinleştirme özelliğinden yararlanarak Suudi ülkeleri haricinde FaceTime özelliğini aktif kılmayı getirmiş ancak Dubai'de vs satılan cihazlar kandırılarak farklı bir ülkede gibi gösterilip aktive edilerek FaceTime tekrar aktif hale getirilmiş. Bu da zamanında Apple'ın başına ciddi bela olmuş. Bu yüzden FaceTime hiçbir şekilde yazılımsal müdahale sağlanarak aktif edilemiyor.

iOS 10'dan sonra da artık FaceTime sadece telefondan değil sunucu taraflı olarakta kontrol edildiği için bir şekilde aktif edebilsenizde sunucu üzerinden engellendiği için Etkinleştirme Başarısız uyarısı ile karşı karşıya kalınıyor.

Bunun tek yolu cihazın S/N numarasının kayıtlı olduğu EMMC'nin çıkartılıp, kopyalanıp, boş bir EMMC'ye farklı bir S/N ve Model Numarası ile kayıt edilmesi. Bunu Eskişehir'de Uluönder taraflarında yapan telefoncular vardı. Ben 6S'in bir tanesini bu şekilde işlem göstererek aktif ettirmiştim. EMMC müdahalesi yapılan cihazı sattığım için hala kullanılabilir mi o konuda bilgim yok açıkcası.

Diğer 6S'te ufak bir problemden dolayı Türkiye'de değiştirilmiş yerine Türkiye cihazı verildiği için FaceTime zaten aktif olarak gelmişti.

Yani uzun lafın kısası ya EMMC müdahalesi olacak cihaza ya da garantisi varsa servise bir sorundan verip değiştirmelerini isteyeceksiniz.
Ayrıca FaceTime olmayan cihazlarda FaceTime aslında var. Uygulama başlatıcı tarafından gizleniyor sadece. Yani başka bir cihazdan yedek alıp diğer cihaza atmak vs. vs. olacak yöntemler değil.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Gereken bilgileri edindim durum biraz vahim, apple ile görüşüp sorunu halleden kişiler şanslıymış çünkü dubaide satılan seri model numaralı bazı telefonlar farklı ola biliyormuş. Kendiside facetime olsun diye 400 tl kadar fiyat farkı verdiğini söyledi dubaide aldığı yerde. Ve dubaide facetime olmamasına rağmen Türkiye’ye dönüp telefona zorluda sıfırlama yapılıp Türk hattı takıldığında facetime aktif olmuş. Yani uzun lafın kısası dubaiden alınan modellerde seri no denk getirme tamammen bir kumar kendisine denk gelmiş...

Tips
Tips
Üst Alt