Neler yeni

Çözüldü Electra&Unc0ver Geçişi

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Günaydın herkese 11.3.1 sürümüm elektra jailbreak güncelleme yapınca bir çok kişi gibi benim de cydia silindi kapandı bişeyler oldu sonra elektrayı silip Unc0ver da Rootfs aç JB yap kapat Recydia aç JB yap falan derken o da olmadı bundan sonraki yaşadıklarımı hemen kısaca geçiyorum;
-Elektra jailbreak kuruldu ve jailbreak başarılı oldu,
Edit: (Başarılı oldu fakat SafeMode' da kaldım)
-Delectra işlemleri yapıldı,
-Putty fatal error verdi,
''Remote Side unexpectedly closed network connection ''
-Sonuç; başarısız bir restore ve artık Unc0ver veya Electra jailbreak araçları ile jailbreak yapılmıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

Son düzenleme:

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
PuTTY uygulamasını açın ve pencerenin solundaki Seçenekler paneline ("Kategori" etiketli) gidin. "Bağlantı" öğesini seçin (tıklayın). "Oturumu etkin tutmak için boş paketlerin gönderilmesi" alanında, sağdaki "Saklayıcılar arasında saniye" varsayılan değerini 0 (kapat) ile 1800 (30 dakika) arasında değiştirin. "TCP koruma alanlarını etkinleştir (SO_KEEPALIVE seçeneği)" onay kutusunu seçin. Not: Bu seçenek PuTTY istemcisinin eski sürümlerinde bulunmayabilir. Seçenekler panelinin en üst sol tarafında, "Oturum" seçeneğini seçin (tıklayın). "Ana Bilgisayar Adı (veya IP Adresi)" alanına, hedef ana bilgisayar adını veya IP adresini girin (örneğin, "destination.ipaddress.here.com" veya "192.168.1.1"). "Kayıtlı Oturumlar" metin giriş kutusunda, oturum için bir ad girin (örneğin, "kayıt defteri"). "Kaydet" i seçin.

Bunu bir deneyin.

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Sileo açıklama yapmış electradan sileoya geçiş için update helper yayımlayacakmış

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Forumda sucession var onunla restore edip istediğin jbye geçebilirsin

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@HorhoriS Şuan jailbreak yapamadığım için değerleri değiştirsem bile unjailbreak.sh dosyasını atamam büyük ihtimaille
@ANKARALI hocam valla sileosuna da cydiasına da laf edicem de burası müsait değil çok sinirlendirdi tüm günümü yedi bu iş bekleyeyim bakalım...:BangHead:
@TheVeiL jailbreak olmuyor cihaz succession tweakini yükleyemiyorum
Mesaj düzenlendi:

sitesindeki Rollectra uygulamasını kurup Restore ettim yardımlarınız için çok teşekkürler🙏
Mesaj düzenlendi:

Restore Sonrası
-canOpenURL: failed for URL: "cydia://" - error: "This app is not allowed to query for scheme cydia"
+[CATransaction synchronize] called within transaction

Jailbreak olmuyor @efsane6 hocam yardım eder misin valla ne yaptım bilmiyorum araştırdım ama kodların değiştirilmesi gerekiyormuş falan yardım et gözünü seveyim 😩😩

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@HorhoriS Şuan jailbreak yapamadığım için değerleri değiştirsem bile unjailbreak.sh dosyasını atamam büyük ihtimaille
@ANKARALI hocam valla sileosuna da cydiasına da laf edicem de burası müsait değil çok sinirlendirdi tüm günümü yedi bu iş bekleyeyim bakalım...:BangHead:
@TheVeiL jailbreak olmuyor cihaz succession tweakini yükleyemiyorum
Mesaj düzenlendi:

sitesindeki Rollectra uygulamasını kurup Restore ettim yardımlarınız için çok teşekkürler🙏
Mesaj düzenlendi:

Restore Sonrası
-canOpenURL: failed for URL: "cydia://" - error: "This app is not allowed to query for scheme cydia"
+[CATransaction synchronize] called within transaction

Jailbreak olmuyor @efsane6 hocam yardım eder misin valla ne yaptım bilmiyorum araştırdım ama kodların değiştirilmesi gerekiyormuş falan yardım et gözünü seveyim 😩😩
Arkadaşım bu bir hata değil. Cihazı kilitle bir dakika bekle ve jb yap bu kadar basit.

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
wifi açık onu kapat tuş kilidini kaldır ve uçak moduna al

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Ben denemek amaçlı electra kurdum güncellemeyi yapinca cydia silindi sileo geldi onun yerine sonra hic bir islem
Yapamadım bende girdim uncover rootfs yaptim en az 5 kere sonra jb yap dedim basarili sekilde kurdu rootfsyi ust uste yap ve sonra jb de hata olmadi baska bende

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@HorhoriS maalesef olmuyor
@daby66 herşeyi kapattım tekrar elektra kurup jb yaptım cydia kuruldu bu sefer de kaldırmak için zorla güncelleme yapacak yapıyorum durumdan haberdar ederim @omeraksoy hoca gibi yapacağım

bilaleminturker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
11.3.1 i6s ile bende aynı problemleri yaşadım. semirestore ile sıfırladıktan sonra uncover kurdum. expolit olarak el seçince jb yaptı. şu an sorunsuz kullanıyorum.

mumuli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
14.1.1 aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum elli kere denedim ama maalesef olmuyor bi yardım edin şimdiden teşekkürler thor denendi rollectra denendi

bilaleminturker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
14.1.1 aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum elli kere denedim ama maalesef olmuyor bi yardım edin şimdiden teşekkürler thor denendi rollectra denendi
ignition.fun dan rollelectra kur telefonu sıfırla.
daha sonra uncover kur.
uncover içerinde settings kısmından exploiti el yap ve jb yap. bi kaç kez yeniden başlatacaksan sonra jb olacak.

mumuli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
ok
Mesaj düzenlendi:

ignition.fun dan rollelectra kur telefonu sıfırla.
daha sonra uncover kur.
uncover içerinde settings kısmından exploiti el yap ve jb yap. bi kaç kez yeniden başlatacaksan sonra jb olacak.
igniton kurdum atıyor açılmıyor

Son düzenleme:

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@bilaleminturker ’in dediği gibi aynen katılıyorum @mumuli (ben de el olmadı vs oldu)daha da verimli olması için elektra jb kurup cydia’nın güncelleme yapmamasını sağla ve sonra sileoturkiye reposundaki *** 11 i kurup restore et sonra unc0ver kurup exploit el olmazsa exploit vs yap kesin olacaktır .
Edit: @omeraksoy hocanın yardımı ile yaptık kendisine yardımı için çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt