Neler yeni

Electra jailbreak yapamıyorum

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar geçen electra süresi doldu silip tweak box tan yükledim ama 1/3 te cihaz kapanıyor farklı yerlerden yükleyip denedim aynı sorun kullandığım electra indirme siteleri tweakbox ,TutuApp, ignition, appvalley ve coolstar ın kendi sitesinden indirip impactor ile denedim aynı sorun var yardımcı olabilir misiniz uncover i denemeden electra ile çözebilir miyiz?

Cihaz
iPhone 7
Sürüm
11.3.1

stdrms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
İphoneumu bulu kapat, parolayı kapat ve uçak moduna al , telefonu kapatıp aç öyle dene . Defalarca denemen gerekebilir , sonunda olacaktır.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Ben electra yüzünden yeni pil aldım sana tavsiyem geç uncover kullan mis gibi donma kasma sorunu ve şarj sorununa ciddi düzelme saglaniyor electra somuruyor herseyi..

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yalnız uncover için cihazı sıfırlamam gerekmiyor mu Rollectra da tiki kapatınca jb kaldırmıyor
Mesaj düzenlendi:

İphoneumu bulu kapat, parolayı kapat ve uçak moduna al , telefonu kapatıp aç öyle dene . Defalarca denemen gerekebilir , sonunda olacaktır.
Hepsini yapıp ortalama 20 deneme yaptım sonuç yok malesef

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Solhan
Chariz Reposundan SemiRestore11/Rollectra Tweakini kur.

2. Uygulamayı aç ve aşağıda tam sıfırlama butonu’nu aç

3. Sıfırlama işlemini başlat ve bırak cihaz tamamen silinsin..

4. Silindikten sonra cihaz Elmada kalacak 40-50 sn Elmadan çıkmazsa !! Hardreset at cihaza ve Cihaz açılacaktır yine bırak güncellemeyi bitirsin..

5. Cihazı aktif et Unc0ver 2.1.3 ipasıyla JB yi kur

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu neden böyle oldu eskiden tek seferde jailbreak aktif oluyor şimdi telefon aktif olmuyor ayrıca bazı yerlerde Electra indirilmiyor

kaleabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Thor un removerini de kullanabilrisin çok basit , jailbreak aracıda tek seferde yapıyor tavsiye ederim

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Solhan
Chariz Reposundan SemiRestore11/Rollectra Tweakini kur.

2. Uygulamayı aç ve aşağıda tam sıfırlama butonu’nu aç

3. Sıfırlama işlemini başlat ve bırak cihaz tamamen silinsin..

4. Silindikten sonra cihaz Elmada kalacak 40-50 sn Elmadan çıkmazsa !! Hardreset at cihaza ve Cihaz açılacaktır yine bırak güncellemeyi bitirsin..

5. Cihazı aktif et Unc0ver 2.1.3 ipasıyla JB yi kur
Repodan indirebilmem için jailbreak in aktif olması lazım jailbreak aktif olmuyor o yüzden uncover denemeye çalışıyorum
Mesaj düzenlendi:

Thor un removerini de kullanabilrisin çok basit , jailbreak aracıda tek seferde yapıyor tavsiye ederim
Jailbreak i mi kaldırıyor bi tek yoksa komple sıfırlıyor mu

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Electra da bi sıkıntı var heralde. Benimde ilk günden beri sorunsuz kullandığım electra bugün bir türlü aktifleşmiyor. 1 saattir deniyorum, her seferinde 2-3 dakika respring ekranında dönüp baştan başlıyor. Halbuki çok sorunsuzdu, tek tıkla olurdu.. biraz daha deneyeceğim, inşallah olur. Uncoveride hiç etraflıca araştırmadım, olumsuz yanları varmı diye.. bakalım önceliğim electra.. 11.0.1

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Adminler bununla ilgilinseniz bu sorunu bildirseniZ ingilezcemiz yok geliştiriclerle iltbata geçme şansınız yokmu acaba

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyiz. Telefon açılıyor ama jailbreak aktif olmuyor. Bu şekilde uncover yükleyebilirmiyiz. Yüklenirse uncover yükleyip daha sonra komple temizleyip tekrar temiz şekilde uncover yapmayı düşünüyorum. Jailbreak aktif olmadığı için elimiz bağlı malesef.

Tek1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
İndirip kurduğunuz Electra sürümü 1.1.0 veya 1.1.0-2 ise sorunlu olduğu heryerde söyleniyor. Bende bu sürümlerde sorun yaşadım. En son Electra 1.0.4 ipasını kurdum sorunsuz kullanıyorum.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İndirip kurduğunuz Electra sürümü 1.1.0 veya 1.1.0-2 ise sorunlu olduğu heryerde söyleniyor. Bende bu sürümlerde sorun yaşadım. En son Electra 1.0.4 ipasını kurdum sorunsuz kullanıyorum.
Evet geçen hafta son sürüme geçtim 1.0.4'ten. sorunlu olduğunu hiç okumadım, keşke görseydim geçmezdim. Tekrar impactor ile bağladım, 1.0.4 atmayı deneyeceğim şuan..

efsane

Administrator
Cihaz
Arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyiz. Telefon açılıyor ama jailbreak aktif olmuyor. Bu şekilde uncover yükleyebilirmiyiz. Yüklenirse uncover yükleyip daha sonra komple temizleyip tekrar temiz şekilde uncover yapmayı düşünüyorum. Jailbreak aktif olmadığı için elimiz bağlı malesef.
Senin sürüm benim bildiğim 11.1.2 veya 11.1.1 sen Electra da kal.. yeni ipasını denedinmi ? Birde RAM ‘ı boşalt ve 2 dk. Uçak modunda kalsın... birde Tweaksiz dene

efsane

Administrator
Cihaz
Adminler bununla ilgilinseniz bu sorunu bildirseniZ ingilezcemiz yok geliştiriclerle iltbata geçme şansınız yokmu acaba
Sen yüklediğin repo ve Tweakleri geliştiricilere göstersen seni kovarlar

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Senin sürüm benim bildiğim 11.1.2 veya 11.1.1 sen Electra da kal.. yeni ipasını denedinmi ? Birde RAM ‘ı boşalt ve 2 dk. Uçak modunda kalsın... birde Tweaksiz dene
Kardeş teşekkür ederim cevap için.
Az önce hallettim kurtardım nihayet. Sürümüm 11.0.1
Son sürüm impactor ile önce revoke certificates yaptım, daha sonra electra 1.0.4 sürümüne tekrar geri döndüm. Sanırım en sorunsuz sürüm bu electra için. Bu arada son sürüm electra üstüne kurdum.

efsane

Administrator
Cihaz
Kardeş teşekkür ederim cevap için.
Az önce hallettim kurtardım nihayet. Sürümüm 11.0.1
Son sürüm impactor ile önce revoke certificates yaptım, daha sonra electra 1.0.4 sürümüne tekrar geri döndüm. Sanırım en sorunsuz sürüm bu electra için. Bu arada son sürüm electra üstüne kurdum.
APT güncellemeleri gelirse yapma ta ki gerçekten bir sıkıntı yaşarsan..

efsane

Administrator
Cihaz
Evet geçen hafta son sürüme geçtim 1.0.4'ten. sorunlu olduğunu hiç okumadım, keşke görseydim geçmezdim. Tekrar impactor ile bağladım, 1.0.4 atmayı deneyeceğim şuan..
ReProvision , Cydia Impactor , Cydia Extender veya Geliştirici hesabı kullan..

Tweakbox , ignition ve buna benzer sitelerden yapma.. eninde sonunda sorun yaşarsın...

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Tweakbox , ignition ve buna benzer sitelerden yapma.. eninde sonunda sorun yaşarsın...
Başından beri impactor ile kurup sitenin reposundan kurduğum extender ile kullandım. Extender ve electra hiç sorun çıkarmadı, iki gün kala imzalar.. böyle devam edeyim en iyisi, maceraya gerek yok şimdilik

kaleabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Repodan indirebilmem için jailbreak in aktif olması lazım jailbreak aktif olmuyor o yüzden uncover denemeye çalışıyorum
Mesaj düzenlendi:

sadece jailbreak'i kaldırıyor ismi ElecTh0rRemover geliştircinin twitter hesabı @pwned4ever bu remover da jailbreak aracı kadar başarılı

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Mesaj düzenlendi:

arkadaşla sorunum aynı silip unc0ver kuracağım ama tweaks anahtarı kapalı iken bile jailbreak olmuyor tek çözüm pcden silmek mi? bide ben tweaklarımın ssini alarak yeniden jb yaptığımda yüklemek istiyorum nasıl olacak bi yardımcı olun
Mesaj düzenlendi:

PCDEN SİLİNİYORDU HATIRLIYORUM LİNKİNİ ATARSANIZ SEVİNİRİM GALİBA CYBERPUNK GİBİ PROGRAMLAR SİLİYORDUK

Son düzenleme:

Tek1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS

ReProvision yüklü iken extender de kurmaya gerek var mı?

Mehmetaliunver

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba arkadaşlar geçen electra süresi doldu silip tweak box tan yükledim ama 1/3 te cihaz kapanıyor farklı yerlerden yükleyip denedim aynı sorun kullandığım electra indirme siteleri tweakbox ,TutuApp, ignition, appvalley ve coolstar ın kendi sitesinden indirip impactor ile denedim aynı sorun var yardımcı olabilir misiniz uncover i denemeden electra ile çözebilir miyiz?
Elektre dan kaynakli arkadasim forumda arastir verilen aiteden indir elektrayi o zaman oluyor

Tips
Tips
Üst Alt