Neler yeni

Deji batarya taktım, zararı olur mu?

cancan3443634

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iOS 12.1.1 b3 kullanıyorum zararı olur mu deji batarya iyimi bide kapasiteye nerden bakıcam

Cihaz
6s
Sürüm
12.1.1b3

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yaklaşık 2 haftadır ben de deji batarya kullanıyorum. Herhangi bir problem ile karşılaşmadım, rahat olabilirsin. Taktığın batarya siyah ise, 2100 mAh. Yeşil ise, 1810 mAh diye hatırlıyorum. Kapasiteden kastın maksimum sağlık ise Ayarlar>Pil>Batarya sağlığı yolunu izleyebilirsin.

cixman

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlarımın tavsiyesiyle bende aldım batarya şarj süresi gayet iyi gidiyor tek sıkıntı şarj yüzde 5 e gelince telefon yavaşlıyor ve kasmaya başlıyor bende şarja takıyorum ve düzeliyor bu durumu çok sıkıntı yapmadım diğer kullananlarda böle bişi var mi bilmiyorum ama genel olarak gayet iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fanekolom

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende 4 aydır kullanıyorum 6s siyah ambalaj 2200 mah olanı çok memnunum yalnızca şarj %1 e düştüğünde donma oluyor bence de çok önemli değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
6s plus ın orijinal kapasitesi 2750mah deji batarya 3300mah yazıyo kullanan varmı ? Sıkıntı olmazmı bu şekilde takılsa ?

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
6s plus ın orijinal kapasitesi 2750mah deji batarya 3300mah yazıyo kullanan varmı ? Sıkıntı olmazmı bu şekilde takılsa ?
bende 1810 mAh orjinal olan yerine 2200 mAh taktım sıkıntı yaşamadım hocam.

mehmedakyol

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
iphone 6splus için Deji 3300mah aldım.Yaklaşık 10 ay kullandım.Telefonum kullanırken donmaya başladı.Açma kapama düğmesine basıp telefonu kullanmaya devam ettim.3300 bataryayı 2750 si ile yani orjinal amperine garanti kapsamına değiştirttim.1 gündür kullanıyorum.Aynı donmaları tekrar yapıyor.Fakat öncesi gibi sık değil.önce 1 günde 15 yapıyorsa şimdi 3 defa gibi yaptı.Acaba fazla güçlü batarya kullanmakla telefona zararmı verdim? Ama bu arada garantiden batarya gelinceye kadar orjinal bataryayı takınca hiç bir kasma yapmadı.

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bence donma olayı ios 12 den ios 9 varken donma olmuyordu aynı batarya ile.(6s plus için%1 için )

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar size söyle bir şey demek istiyorum deji kullanan arkadaşlar belli bir zaman sonra sarj entegreleri bozulacak bunu bizzat söylüyorum cihaza gerektiğinden fazla akım yüklüyorsunuz ve bu entegreye zarar veriyor orjinalinden kaçmayın apple o cihaza onu uygun görmüşse siz niye bunu yapiyorsunuz ki.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Her şeyin orjinali.. Paranız rezil olsun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar size söyle bir şey demek istiyorum deji kullanan arkadaşlar belli bir zaman sonra sarj entegreleri bozulacak bunu bizzat söylüyorum cihaza gerektiğinden fazla akım yüklüyorsunuz ve bu entegreye zarar veriyor orjinalinden kaçmayın apple o cihaza onu uygun görmüşse siz niye bunu yapiyorsunuz ki.
Cihaza fazladan akım yüklediğimizi nereden çıkardınız ? Elektroniğin kuralıdır her elektronik alet kullandığı kadar akım çeker. Batarya kapasitesinin fazla olmasının herhangi bir sakıncası yok, o anlık akım değil, bataryanın saatte verebileceği akım miktarıdır. Örneğin; 10000mAh kapasiteli powerbank’da alsanız, 5000mAh kapasiteli powerbank’da alsanız powerbankın özelliğine göre telefona gönderebileceğiniz maksimum anlık akım miktarı 1 veya 2 amper civarıdır.
Mesaj düzenlendi:

12573
Ben yaklaşık 5 aydır deji kullanıyorum, 171 kez şarj etmişim ve kapasite görüldüğü gibi.

System Info tweak’i sayesinde bataryanın gerçek kapasitesini görebilirsiniz zira Pil Sağlığı uygulaması batarya orjinal değere (1690mAh) inene kadar %100 gösterecektir.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Cihaza fazladan akım yüklediğimizi nereden çıkardınız ? Elektroniğin kuralıdır her elektronik alet kullandığı kadar akım çeker. Batarya kapasitesinin fazla olmasının herhangi bir sakıncası yok, o anlık akım değil, bataryanın saatte verebileceği akım miktarıdır. Örneğin; 10000mAh kapasiteli powerbank’da alsanız, 5000mAh kapasiteli powerbank’da alsanız powerbankın özelliğine göre telefona gönderebileceğiniz maksimum anlık akım miktarı 1 veya 2 amper civarıdır.
Mesaj düzenlendi:

Ekli dosyayı görüntüle 12573
Ben yaklaşık 5 aydır deji kullanıyorum, 171 kez şarj etmişim ve kapasite görüldüğü gibi.

System Info tweak’i sayesinde bataryanın gerçek kapasitesini görebilirsiniz zira Pil Sağlığı uygulaması batarya orjinal değere (1690mAh) inene kadar %100 gösterecektir.
Yakinda cihazinin sarj entegresinde sorun yaşadığın zaman anlarsin demek istediğimi

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yakinda cihazinin sarj entegresinde sorun yaşadığın zaman anlarsin demek istediğimi
Bende bunu neye dayanarak söylediğinizi açıklamanızı istiyorum, benim anlamam birşeyi değiştirmez. Onlarca insanı yönlendiriyorsunuz, sebebini açıklayında bir anlamı olsun.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bende bunu neye dayanarak söylediğinizi açıklamanızı istiyorum, benim anlamam birşeyi değiştirmez. Onlarca insanı yönlendiriyorsunuz, sebebini açıklayında bir anlamı olsun.
Bizzat yakın bir abim telefoncu ve batarya için gelen her telefonda ilk başta deji olarak bakıyor eğer deji ise ellemiyor bile telefonu bir günde ortalama 4 telefon geldi ve 4üde entegre sorunu ve bil bakalım hangi marka deji :)

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bizzat yakın bir abim telefoncu ve batarya için gelen her telefonda ilk başta deji olarak bakıyor eğer deji ise ellemiyor bile telefonu bir günde ortalama 4 telefon geldi ve 4üde entegre sorunu ve bil bakalım hangi marka deji :)
Eğer öyle bir abiniz gerçekten olsaydı, şarj entegresinin batarya yüzünden değil, şarj aleti yüzünden bozulduğunu size söylerdi. Çünkü şarj entegresine batarya dolayısıyla bir şey olamaz, arada bir diyot olduğu için sadece şarj entegresinden bataryaya akım geçer, ve burada sadece batarya zarar görebilir, şarj entegresine bir şey olmaz :)

ShakyDude

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
6s plus telefonum için deji batarya aldım. Mart ayından beri kullanıyorum,her hangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım şimdilik. Ios 10.2 kullanıyorum.

danielnecippe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
deji en iyisi. sorgusuz sualsiz garantisi de var. 1 kere şarj aleti ve 1 kere batarya değişimi yaptım arızalı olduğu için. hemen yenisini gönderdiler. kargo ücreti de almıyorlar. müşteri memnuniyeti had safhada. 8 aydır kullanıyorum. şarj süresi de gayet ideal dayanıklıkta.

Oshiinia

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
6+ Cihazımda 8 aydır kullanıyorum gayet memnunum. Yakında 6S+ cihazıma da alacağım bir adet...

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
6+ jbli telefonumda yüksek dejinin 3400 mah olanında 2. yıla girdim. sorunsuz şekilde kullanıyorum ve pil sağlığı %99.

yüksek amper verilmesi gibi bir durum söz konusu değil. mah değeri, pilin kapasitesidir. verilen voltajla alakası yoktur.

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
6+ cihazımda 2 yıla yakındır Deji batarya kullanıyorum hiçbir eksi yanını görmedim. İlk zamanlarda cihazı pek kullanmadığım için 2 günü çok rahat çıkarıyordu. Günlük kullanımda 1 günü çok rahat görüyor.

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
İos 12 ve 13 te orjinal olmayan pillere apple yazılımla izin vermeyecek diye haberler okumuştum değiştireceğim ama soru işaretleri oluştu kafamda (6s+)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
İos 12 ve 13 te orjinal olmayan pillere apple yazılımla izin vermeyecek diye haberler okumuştum değiştireceğim ama soru işaretleri oluştu kafamda (6s+)
İzin vermeme değil, uyarı gösterecek. Ek olarak pil sağlığı kısmında görünmeyecek.

Tips
Tips
Üst Alt