Neler yeni

Çözüldü Cydia The Package Hatası

hllcnsy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle herkese merhaba
Dün bu forum aracılığı ile cihazıma jailbreak yaptım. Forumunda repolarını kayıt ettim birkaç tweak kurdum uyumlu olarak ondan sonra bir tema indirmeyi denedim ve kurulmadı cydia hata vermeye başladı. Cydiayı her açtığımda siyah ekran olan veri tabanı ekranı açılıyor ve şöyle bir yazı yazı yazıyor ''The package com.jailbreaktr.gramisetheme needs to be reinstalled, but i can't find an archive for it.'' Foruma baktım bu konu hakkında iFile ve iCleanerden falan bahsedilmiş ama ben onları indiremiyorum,bütün repolar var gözüküyor fakat repoların içine girdiğimde hepsi bomboş bunun için nasıl bir yol izleyebilirim. Telefonun yedeğini alıp sıfırlamayı düşündüm ondan sonra cydialı yedek aldığımda onu tekrar kurarsam herhangi bir sorun yaşar mıyım ?
Hatanın fotoğrafının da eke koydum şimdiden teşekkürler...

WhatsApp Image 2019-05-28 at 23.51.39.jpeg

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yüklediğin repo forumun eski reposu,
Eski repoyu silin.

hllcnsy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yüklediğin repo forumun eski reposu,
Eski repoyu silin.
aslında apt ile başlayan yeni repoyu ekledim fakat temanın reposu mu farklıydı kaldırdım repoyu fakat hala devam ediyor sıkıntı, diğer yüklediğim repolar hala boş
WhatsApp Image 2019-05-29 at 14.45.12 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 14.45.12.jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 14.45.13.jpeg

Ekli dosyalar

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Filza ile var/lib/dpkg/status dosyasını aç ve kurmuş olduğun sorunlu temanın olduğu bölümü sil ve kaydet cihazı reboot et.

hllcnsy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Filza ile var/lib/dpkg/status dosyasını aç ve kurmuş olduğun sorunlu temanın olduğu bölümü sil ve kaydet cihazı reboot et.
Filzayı nereden edinebilirim safariden direk edinebilir miyim ? Biliyorsununuz repolar boş
**güncelleme**
Bu arada filzayı kurdum fakat filzaya bastığımda direk atıyor
**
Yanlış sürümü indirdiğimden atıyormuş fakat şuanda sadece bembeyaz ekran bekliyorum herhangi bir gelişme yok.

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yüklü tweak ve repo yok sanırım. unc0ver jb aç ayarlardan restore rootfs ile restore et.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Evet tekrardan jailbreak yapman gerekli.

Tips
Tips
Üst Alt