Neler yeni

Çözüldü Cydia güncellemesi ve sonrası

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cydiayi güncelleyip kaybolmasına vesile olmustuk. Daha sonra araştırıp geri getirdik fakat , herhangi bir dosya ne iniyor nede repo kurulabiliyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu. Restore yapmadan ? Var olan güncellemeleri yeniden kurmak istediğimde asagida ki gibi oluyor. Daha doğrusu ne kurmaya çalışsam ne güncellemeye çalışsam bu oluyor. Yardımcı olabilecek birileri vardır umarım.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6

bu deb dosyasını indirip filza ile /private/var/tmp kısmına at ve android bir cihazla iterminal uygulamasını indir ve SSH bağlantı ya ve alttaki komutları gir.

cd /var/tmp

dpkg -i apt7-lib_0.7.25.3-15_iphoneos-arm.deb

killall -9 SpringBoard

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X

bu deb dosyasını indirip filza ile /private/var/tmp kısmına at ve android bir cihazla iterminal uygulamasını indir ve SSH bağlantı ya ve alttaki komutları gir.

cd /var/tmp

killall -9 SpringBoard
Bunu yaptığım da ne olacak usta? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın. Ayrıca iterminal cihazımda kurulu zaten. Böyle durumlar icin filzayida iterminalide yüklemiştim. :)

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Bunu yaptığım da ne olacak usta?
Bu komut, /var/tmp (Yani Temp) klasörüne gitmek için. Bahsedilen dosyayı buraya atmış olacağınızdan Terminal bu klasörde işlem yapmalı mantıken.
Bu komut da daha önce indirmiş olduğunuz APT 0.7 Strict (lib) tweakini yüklemeye yarıyor. Bu tweak, Cydia'nın ve diğer tweaklerin düzgün yüklenip çalışabilmesi için bir gereklilik.
killall -9 SpringBoard
Bu komut da Respring yapmak için. Sonuçta siz normalde de bir tweak yüklediğinizde Cydia (Genellikle) respring yapmanızı ister.
Alternatif olarak, eğer Filza yüklü ve çalışıyorsa bahsedilen tweaki elle kendiniz de indirip Filza içinden yükleyebilirsiniz.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yaptım hepsini değişen birşey olmadı maalesef :(
Boşuna uğraşmayın Electra güncelleme sonrası sileo sıkıntılı çalışıyor. Tavsiyem cihazı restore yapıp unc0ver ile jb yapın.

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Boşuna uğraşmayın Electra güncelleme sonrası sileo sıkıntılı çalışıyor. Tavsiyem cihazı restore yapıp unc0ver ile jb yapın.
11.3 iPhone x kullanıyorum. Uncover sağlıklı mı acaba.

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Şu an kullanabileceğin en iyi jb aracı unc0ver
Yahu yanlış yapmamak adına. Uncover ile jailbreak yapmak icin bir kılavuz felan var mi acaba. Malum yanlış bir harekette surumu kaybetmek istemiyorum.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yahu yanlış yapmamak adına. Uncover ile jailbreak yapmak icin bir kılavuz felan var mi acaba. Malum yanlış bir harekette surumu kaybetmek istemiyorum.
Forum içerisinde arama yaparsanız aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabilirsiniz.
Unc0ver ile jb yapmadan önce restore yapmayı unutmayın.

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Forum içerisinde arama yaparsanız aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabilirsiniz.
Unc0ver ile jb yapmadan önce restore yapmayı unutmayın.
Benim sürümüm 11.3 :(

Tips
Tips
Üst Alt