Neler yeni

Cydia Eraser sonrası Etkinleştirme Hatası

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İphone 6s ios 9.1 sürümündeki cihazı Cydia Eraser ile temizlemek istedim. İşlemi hatasız tamamladı ve çubuk doldu fakat şarja takmadığım için cihaz kapandı. Tekrar cihazı açtığımda ise görselde bulunan etkinleştirme hatası uyarısı vermeye başladı. Sim kart ile de denedim fakat o ekranı geçemedim. Sürümü kaybetmeden bu sorundan kurtulabilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

IMG_0002.PNG

Cihaz
İphone 6s
Sürüm
9.1

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
**Cydia Eraser yapmadan önce yapılacak hazırlıklar...**

-fazla Tweak varsa onları ilk önce silmek
-silinen tweklerin kırıntısınıda silmek
-icloud ve iPhone Bul etkinse çıkış yapmak
-ekran kilit süresini devredışı bırakmak
-ekran kilitini ve TouchID deaktif etmek
-Sim kartını içerde bırakmak ama şifresini silmek gerekiyor

**Çok çok önemli**

—Batarya en az yüzde 50% olması gerekiyor
—şarjda kalması daha iyidir

***Dil dosyaları ve Duvar kağıtları silindiyse artık Cydia Eraser çalışmaz

***OTA güncellemesi yüklendiyse yine Cydia Eraser çalışmaz..

Not: IOS 9.0 - 9.1 (64-Bit) cihazlarda defalarca yaptım sorun olmamıştı

IOS 9.2 - 9.3.3 (64-Bit) ve IOS 9.3.4 (32-Bit) sürümlerinde 2-3 defa denememde çalışmıştı...

Bataryanın bitmesinden veya ekran oto kilit sürenin devredışı bırakılmaması yüzünden

Yukardaki sorun büyük ihtimalle indirilen sürümün tam yüklenmediği için aktif etme imkanın olmuyor (gerekli dosyaların yükleme anında durdurulması)

-iTunes , iMazing , 3uTools veya Dr.Fone gibi programlarla aktif etmeyi deneyebilirsin AMA ihtimaller çok çok düşük diyebilirim

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yapılabilecek en kötü şeyi yapmışsın.
Restore işlemleri sırasında şarj ın %50 dolu olduğundan veya şarja takılı olması gerekir ki restore işleminin yarıda kalmaması için. Uyarı ekranında restore işleminin sorunlu bittiği görülüyor. Eğer ki etkinleştirme işlemini geçemiyorsanız son sürüme güncellemeniz gerekecek.
Cihazda hesap aktivasyonu gerçekleşmemiştir ama Yine de denemek isterseniz icloud.com dan hesabınıza giriş yaparak cihazı silme işlemini deneyebilirsiniz.

zenciruhu

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben de bu sekilde kaybetmiştim 9.3.3 jailbreakimi:) iphone bulu kapatmayi unutmuşum.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
büyük ihtimal itunes ile son sürüme restore bende kaybetmiştim zamanında

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
hayırlı olsun, nur topu gibi bir iOs 12 ye sahip oldun :D

Mustafa_boz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bizzat bu hatayı bende yaptım.ios 9.1 versiyonu Apple artık serverlerinden etkinleştirmeye kapattı .cozum bulamadım bulduysan paylaşır mısın

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cevaplar ve yardımlar için herkese teşekkürler. Üzerine soğuk su ve soda içtim sürüm kaybetmeyi anca hazmedebildim. (: Diğer jailbreakli cihazlardan yola devam...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt