Neler yeni

Cydia Eraser Alternatifi: Succession

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Unc0ver ekibinden olan ‘Samg_is_a_Ninja’, Cydia Erasere Alternatif olan ‘Succession’ isimli uygulamasını çok yakın da serbest bırakacağını acıkladı.

Bu uygulama ile bulunduğumuz sürüme shsh kayıtlarına ihtiyaç duymadan “Tam Restore” edebileciğiz.

Uyumluluk; iOS 10.x.x // 12.x.x

Succession Video;

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Cydia Eraser Tanıtım;

* Geliştiricinin kendi reposun da bulunan test uygulaması resmi olarak yayınlanmış ve halka açık bir sürüm değildir

* Geliştiricinin test uygulaması hakkındaki mesajı ; Test uygulaması son kullanıcı için tehlikeli. Hazır olmasını bekleyin.

* uygulama hazır olduğunda formda paylaşılacaktır.

Kenan___F946D95F-E76E-4AAE-A19F-714B9BA24655.jpeg28BA04C5-2F54-4FDF-911D-5A7CD00B233F.jpeg515B42F2-ABC9-49FF-BC3A-772F3071B48E.jpeg

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ben bu işlemi şu şekilde yapıyorum ; tweakcleaner 12 tweakı ile cydia kaldırma işlemini yapıyorum daha sonra garanti olsun diye Uncover ayarlardan restore rootfs ile jb yi sıfırlayıp iphone ayarlardan tüm içerikleri ve ayarları sil diyorum ve cihaz sıfırlanarak kurulum ekranına geliyor. uygulamanın yaptığım bu işlemden farkı varmı hocam ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ben bu işlemi şu şekilde yapıyorum ; tweakcleaner 12 tweakı ile cydia kaldırma işlemini yapıyorum daha sonra garanti olsun diye Uncover ayarlardan restore rootfs ile jb yi sıfırlayıp iphone ayarlardan tüm içerikleri ve ayarları sil diyorum ve cihaz sıfırlanarak kurulum ekranına geliyor. uygulamanın yaptığım bu işlemden farkı varmı hocam ?

Senin uyguladığın yöntemde Cydia ve kurulu olan tüm tweakleri silmiş oluyorsun. Rootfs ile sıfırlama yaptıgın zaman; Rootfs ilk Jb yaptığın da alınan yedeği geri yüklüyor.

Cydia Eraser ve Succession Cihazı Tam Restore eder. Sistem dosyalarını da tarayıp eksik dosyaları tamamlar, fazlalıkları siler.

Cydia Eraser ve Succession ile restore etmek İtunnes ile restore etmek gibi olur.

Kenan___

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yanlış anlamadıysam iphone tüm içerikleri ve ayarları sil komutu ile sıfırlamak,
Succession tweakı kadar sağlıklı olmuyor, doğrumu anladım.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yanlış anlamadıysam iphone tüm içerikleri ve ayarları sil komutu ile sıfırlamak,
Succession tweakı kadar sağlıklı olmuyor, doğrumu anladım.

Jb yapılmış bir cihazda RootFs ile Cihazı sıfırladıktan sonra bile, ayarlardan Tüm içerikleri silmek sağlıklı degil. Yapmamanı Öneririm.

Tüm içerik ve ayarları silmek, cihazı aynı sürüme Restore etmekle aynı şey değildir.

Tüm içerik ve ayarları silmek bozulan/değiştirilen Sistem dosyalarını düzeltmez.

Cydia Eraser ve Succession Cihazı Tam Restore eder.

Kenan___

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tam da bugün demiştim keşke rollectra güncellense de fr ile uğraşmasak diye. Adamlar sesimi duymuş 😁😁

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam çok soru sordum ama birşey daha soracağım ben kilit aç yazısından respring logosuna, batarya göstergesine kadar sistem dosyalarında manuel değişiklikler yapıyorum fakat dediğim gibi iphone sil dediğimde bunların hepsi fabrika ayarlarına dönüyor iphone sil komutu bozulan dosyaları düzeltmiyorsa bu nasıl oluyor.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam çok soru sordum ama birşey daha soracağım ben kilit aç yazısından respring logosuna, batarya göstergesine kadar sistem dosyalarında manuel değişiklikler yapıyorum fakat dediğim gibi iphone sil dediğimde bunların hepsi fabrika ayarlarına dönüyor iphone sil komutu bozulan dosyaları düzeltmiyorsa bu nasıl oluyor.

RootFs ile cihazı sıfırladığız da cihaz Jb yaptığınızda ki ilk yedeği yüklüyor.

Dosyaları sıfırlayan Tüm İçerik ve ayarları silme işlemi değil. RootFs’nin cihazın Jb yapılmadan önceki ilk halini cihazınıza yüklemesi.

RootFs ile sıfırlamadan Tüm içerik ve ayarları silerseniz Telafi etmesi çok zor zarar verir cihaza.

RootFs de iyi bir sıfırlama yöntemidir, Unc0ver aracının geliştiricisi olan Pwn20wnd tarafından yazılmış. Ama çalışma mantığı Cydia Eraser ve Succession dan tamamen farklı.

Kenan___

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Tamamdır hocam şimdi anlaşıldı yazdığınız yazıda bir yeri atlamışım o yüzden mantık karmaşası oldu. (rootfs, cydia ilk kurulumundaki ayarları yüklüyor)
Teşekkürler.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@srdgny
belki bazen fark etmişsindir , cihazı yeniden başlatınca arkaplanda daha önce sildiğin bir uygulama tekrar arkaplanda bırakılmış gibi çıkıyor karşına (switcher’de) :)

JailbreakTR

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@srdgny
belki bazen fark etmişsindir , cihazı yeniden başlatınca arkaplanda daha önce sildiğin bir uygulama tekrar arkaplanda bırakılmış gibi çıkıyor karşına (switcher’de) :)

JailbreakTR
Dediğin gibi hocam sıfırlamadan önce yüklediğim temanın ikonlarını sıfırlamadan sonra gördüğüm bile oldu :)
Ne diyeyim Doğru bildiğim yanlış. Tweak yayınlansın temiz bir restore şart.

golgeee

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Evet böyle bir uygulama ihtiyacı vardı umarım çıkar ve sağlıklı çalışır.

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Kenan___ @efsane6 peki bu uygulama electra jailbreaki de kaldırabilecek mi? Electraya da desteği var mı?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
@Kenan___ @efsane6 peki bu uygulama electra jailbreaki de kaldırabilecek mi? Electraya da desteği var mı?
Şöyle bir düz mantık yapayım.

-Tweak unc0ver ekibi tarafından çıkarılıyor.
-Pwn ve Coolstar arasında ki çatışma çığ gibi büyüyor.
-Coolstar Anemone desteğini iOS 12 için getirmedi. Uyarlanan Anemone'u da engellemek için her şeyi yapıyor.
-Muhtemelen bunlarda misilleme olarak bu araca Electra desteği eklemeyebilirler şayet haksız da sayılmazlar.

Görünen o ki biraz zor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şöyle bir düz mantık yapayım.

-Tweak unc0ver ekibi tarafından çıkarılıyor.
-Pwn ve Coolstar arasında ki çatışma çığ gibi büyüyor.
-Coolstar Anemone desteğini iOS 12 için getirmedi. Uyarlanan Anemone'u da engellemek için her şeyi yapıyor.
-Muhtemelen bunlarda misilleme olarak bu araca Electra desteği eklemeyebilirler şayet haksız da sayılmazlar.

Görünen o ki biraz zor.
Aslında dediğin doğru fakat şöylede birşey var Apple ve samsung rakip firma olmasına rağmen parça tedarikinde ortaklıkları vardır. Anemone tweakının uncover için uyarlamasını jake james yayınlamış olsada unc0ver için güncellemesini coolstar ın çalıştığını söyledi.
Yani sahnede ben yaptım çatışması devam etsede perde arkasından birşekilde paslaşıyorlar.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Uncover kalıyor, alelacele bir video ama, elle şifre kapatma falan, Restaurant masasında yapmış gibi

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Uncover kalıyor, alelacele bir video ama, elle şifre kapatma falan, Restaurant masasında yapmış gibi

:)) bu videoyu gönderen kullandığın unc0ver Jb aracının geliştiricilerinden. “Samg_is_a_Ninja”

Bu proje için bir buçuk yıldır çalıştığını söylemiş

Ayrıca bu proje açık kaynak ;

Kenan___

neo_70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar, bugün çıkan succession Tweak ile jb yi silmeyi denedim. Telefonu sıfırladı. Ancak Cydia vb... uygulamalar halen ana ekranda mevcut ve onları kaldıramıyorum.
Önerisi olan var mı?
11011

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar, bugün çıkan succession Tweak ile jb yi silmeyi denedim. Telefonu sıfırladı. Ancak Cydia vb... uygulamalar halen ana ekranda mevcut ve onları kaldıramıyorum.
Önerisi olan var mı?
Ekli dosyayı görüntüle 11011
Uygulama hala stabil değil, beta sürümü, böyle bir uygulamanın beta sürümlerinin kullanılmasını tavsiye etmem. En küçük hata da en son sürüme güncelleme yapmak zorun da kalabilirsiniz. Geliştirici bu uygulamayı test ederken kendi iphone X cihazını 12.2 ye güncellemek zorunda kalmış.

En satabil sürümün çıkmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Kenan___

neo_70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Uygulama hala stabil değil, beta sürümü, böyle bir uygulamanın beta sürümlerinin kullanılmasını tavsiye etmem. En küçük hata da en son sürüme güncelleme yapmak zorun da kalabilirsiniz. Geliştirici bu uygulamayı test ederken kendi iphone X cihazını 12.2 ye güncellemek zorunda kalmış.

En satabil sürümün çıkmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Kenan___
O zaman ben yeniden jb yapayım 😁

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
O zaman ben yeniden jb yapayım
Beta’nın genel olarak OLED ekranlı cihazlar da sorun çıkarttığı belirtilmiş.

Jb uygulamalarının simgelerinin cihazında kalmış olması bir sorun yaratmaz. Muhtemelen sorunsuz bir şekilde sıfırlanmış cihazınız. JB yapıp silinmeyen uygulama simgelerini manuel olarak silebilirsiniz.

Kenan___

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Senin uyguladığın yöntemde Cydia ve kurulu olan tüm tweakleri silmiş oluyorsun. Rootfs ile sıfırlama yaptıgın zaman; Rootfs ilk Jb yaptığın da alınan yedeği geri yüklüyor.

Cydia Eraser ve Succession Cihazı Tam Restore eder. Sistem dosyalarını da tarayıp eksik dosyaları tamamlar, fazlalıkları siler.

Cydia Eraser ve Succession ile restore etmek İtunnes ile restore etmek gibi olur.

Kenan___
Cydia Eraser ios 12.1.2 için yok heralde hocam hiçbir repoda bulamadım

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt