Neler yeni

Crackli Tweak kalıntılarından kurtulma

kriminal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Cihaz: iphone 8+
Sürüm: 12.0.1
Araç: Unc0ver

Merhabalar. 2013 ten beri Jb kullanıyorum. Ama iflah olmaz bir crack kullanıcısım. Tam crack bırakacakken paypal sorunu çıkmıştı ben de yoluma devam etmiştim. Telefonda hali hazırda bankacılık uygulamaları var. Şu ana kadar crack tweak yüzünden Jb kaybetme veya güvenlik açısından bir problem yaşamadım. Yaşamayacağım anlamına gelmiyor ve ben riske atmak istemiyorum.

Tertemiz bir başlangıç yapmak istiyorum. Sizlere sorum şu imkansız mı ?

Tweakleri silip, Restore Rootfs, succesion ile restore yapıp yeni bir iphone olarak ayarlasam yine de kalıntılar kalır mı ? Cihazım tertemiz olsun ve tüm tweaklerimi de satın alarak kullanmak istiyorum.

Aklıma takılan bir soru daha var. Crack işlemi hem etik olarak hem de güvenlik olarak doğru değil.

Ama AppCake uygulamasından halen Crack uygulama kurulmaya devam ediyor. Forumda crack tavsiye edilmiyor ama kimse Appcake kullanımına da karşı değil.

Appcake tamamen güvenilir mi ? Uygulamaların crack olarak indirilmesinde herhangi bir problem oluşma ihtimali yok mu ? (Trojan,zararlı yazılım vs)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

kriminal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Teşekkür ederim ancak bir sorum var. İcloud drive yedeklemesinden yükleyince Jb kalıntılarını da geri yüklemiş olmaz mıyım ?

Ayarlara girip Whatsapp ya da Kişileri eşitleme seçeneğini aktif ettiğim zaman crack kalıntıları yüklenir mi ? Linkteki durumdan bahsediyorum.

Telefon yedeklemesi değil. Uygulama bazında

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Teşekkür ederim ancak bir sorum var. İcloud drive yedeklemesinden yükleyince Jb kalıntılarını da geri yüklemiş olmaz mıyım ?

Ayarlara girip Whatsapp ya da Kişileri eşitleme seçeneğini aktif ettiğim zaman crack kalıntıları yüklenir mi ? Linkteki durumdan bahsediyorum.

Telefon yedeklemesi değil. Uygulama bazında

İtunes ve icloud yedeğini yüklemediğiniz sürece sorun olmaz.
Cihaz etkinleştirilirken girdiğiniz apple hesabınız ile cihazınıza kişileriniz ve resimleriniz vs. Otomatik olarak senkronize edilerek yüklenir. (Senkronize yüklenen bilgiler sorun olmaz)

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
En son telefonu yeni İphone diye ayarla ve etkinleştirirken İcload Hesap ve parolanızı girin resim ve rehber v.s. geri yüklenir ben öle yapıyorum inşallah doğru yapıyorumdur..

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
En son telefonu yeni İphone diye ayarla ve etkinleştirirken İcload Hesap ve parolanızı girin resim ve rehber v.s. geri yüklenir ben öle yapıyorum inşallah doğru yapıyorumdur..
En doğru yöntemdir hocam.

AppCake konusuna gelecek olursak oradan indirdiğin uygulamalarda tamamen güvenilir değil sonuçta belirsiz kişiler tarafından crackleniyor fakat şöyle bir durum var uygulama her ne kadar içinde zararlı olsa da ios çalışma prensiplerine göre hala normal bir uygulama yetkisi sınırlarına çıkamıyor (jb araçları hariç onlar direk kernele dalıyor :D ) bu da şu anlama gelir oradan indirdiğin uygulamalara herhangi bir şekilde kişi bilgisi girmiyorsan oyun vs. gibi çokta dert etmeye gerek yok lakin çokta gerekli olmayan bir şey gözümde iki uygulama için o topa girmenin de hiç bir lüzumu yok.

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
bence jailbrek ile alakalı herşey sıkıntılı olabılır

Tips
Tips
Üst Alt