Neler yeni

Çözüldü Cpu Sürekli Tam Yükte Çalışıyor

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Arkadaşlar hepinize selamlar, iyi forumlar. Son 10 gündür, telefonumun şarjı aşırı hızlı bitiyor ve çok ısınıyordu. Detailedbatteryusage tweakini yükleyerek, sebebinin ne olduğunu anlamaya çalıştım ve karşıma "searchd" adında arka planda devamlı çalışan bir şey çıktı. Cihazımda öyle bir tweak veya uygulama yok. icleaner ile temizlik yaptım, kurduğum bazı uygulamaları kaldırdım ama, bana mısın demedi. Cihazı jailbreaksiz şekilde açtığımda ısınma sorunu olmuyor ve şarjım çok daha uzun süre gidiyor. Yani sanırım arka planda çalışmıyor. Daha fazla uzatmadan, fotoğrafları ekliyorum.
IMG_8450.PNG
IMG_8454.PNG
IMG_8455.PNG
IMG_8457.PNG
IMG_8458.PNG

gamblerhacke

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
hafızada bi. değişim var mı , internet kullanıyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone 8+ aracılığıyla gönderildi

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Ona nasıl bakabilirim bilmiyorum ama, data meter'dan bakarken 100-500 kb arası kullanım var sürekli. İnternetle bir iletişimi var. Uzun zamandır da işlemciyi kullanıyor gibi görünüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Türkçe dil dosyalarına baktığımda bu framework'ün Siri Önerileri için çalıştığını farkettim. Ayarlardan Siri'yi tamamen kapatıp bir süre kullanır mısınız bir değişiklik olacak mı.

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Siri'yi hayatımda aktif etmedim. Spotlight önerileri de kapalı, içerisinde yer alan uygulamalar da.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
reddit de söyle bi çözümden bahsedilmiş '

Go into icleaner Pro i.e the 7.6.4 version (add Ivano bilenchis repo for it) and click on the + at the bottom right, and click launch daemons and disable spotlight daemons, it is the searchd daemon and should fix your issue, however you will have no spotlight search but nobody uses that anyway! If you want to check my source of information click the pro button at the top of daemon page then select spotlight daemons it will show you that is IS the searchd daemon☺
If you have any spotlight search tweaks for some reason disable/remove them and see if it fixes the issue before trying icleaner maybe?
'
kısaca dediği, icleaner pro yu aç + ya tıkla, hizmetler bölümünde Spotlight hizmetleri'ni kapat.
bunu yapınca düzeldiğini söyleyen olmuş, belki sende de işe yarar.

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar hepinize selamlar, iyi forumlar. Son 10 gündür, telefonumun şarjı aşırı hızlı bitiyor ve çok ısınıyordu. Detailedbatteryusage tweakini yükleyerek, sebebinin ne olduğunu anlamaya çalıştım ve karşıma "searchd" adında arka planda devamlı çalışan bir şey çıktı. Cihazımda öyle bir tweak veya uygulama yok. icleaner ile temizlik yaptım, kurduğum bazı uygulamaları kaldırdım ama, bana mısın demedi. Cihazı jailbreaksiz şekilde açtığımda ısınma sorunu olmuyor ve şarjım çok daha uzun süre gidiyor. Yani sanırım arka planda çalışmıyor. Daha fazla uzatmadan, fotoğrafları ekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 6031
Ekli dosyayı görüntüle 6032
Ekli dosyayı görüntüle 6033
Ekli dosyayı görüntüle 6034
Ekli dosyayı görüntüle 6035
DataMeter tweakini yüklersen anlık data kullanımını da göre bilirsin. JailbreakTr reposunda mevcut

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
kardesimizin yasadigi sorunu 4 5 gundurku bende yasiyorum uzun zamandir ayni tweakleri kullaniyorum hic bir sorunda cikartmamisdilar son 4 5 gundurdu telefonu 100de100 sarj edib keanara koyuyorum geldigimde sarj 97 96 civarlarina inmis oluyor yazdigim gibi jb yapandan bu gune kadae ayni tweakleri kullaniyorum yeni bir tweakde kurmadim boyle sorunda hic olmamisdi bu sey neyse arka planda kendiliginden caliiyor garib olanda son gunlerde baslamasi bunun

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
kardesimizin yasadigi sorunu 4 5 gundurku bende yasiyorum uzun zamandir ayni tweakleri kullaniyorum hic bir sorunda cikartmamisdilar son 4 5 gundurdu telefonu 100de100 sarj edib keanara koyuyorum geldigimde sarj 97 96 civarlarina inmis oluyor yazdigim gibi jb yapandan bu gune kadae ayni tweakleri kullaniyorum yeni bir tweakde kurmadim boyle sorunda hic olmamisdi bu sey neyse arka planda kendiliginden caliiyor garib olanda son gunlerde baslamasi bunun
işlemciyi tam yükte çalıştıran ne görünüyor sizde de searchd mi, öyleyse onu icleaner dan kapatmayı bi deneyin işe yarıyor mu?

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
işlemciyi tam yükte çalıştıran ne görünüyor sizde de searchd mi, öyleyse onu icleaner dan kapatmayı bi deneyin işe yarıyor mu?
batarya detaylarina bakiyorum sacma bi sekilde youtube uygulamasini gosteriyor ki youtube bende arka planda hic zaman acik kalmadi bile giriyorum sonra kapatiyorum bu sey neyse sistemde gizli gizli calisiyor kendini belli etmiyor

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Arkadaşlar vakit bulamadığım için yazamadım kusura bakmayın. Dün, bir arkadaş vasıtasıyla gece yarısı sorunu çözdük. @odiyy hocam, sen çözümü yazmışsın. Sorunun çözümü o. Yardımlarınız için teşekkür ederim. @Elmar123 hocam sen de odiyy'nin yukarıda yazdığını uygula. Kurtulacaksın. Cihaz çiçek gibi oldu. Ne ısınma, ne şarjın hızlı bitmesi ne de donma. Herkese iyi forumlar.

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar vakit bulamadığım için yazamadım kusura bakmayın. Dün, bir arkadaş vasıtasıyla gece yarısı sorunu çözdük. @odiyy hocam, sen çözümü yazmışsın. Sorunun çözümü o. Yardımlarınız için teşekkür ederim. @Elmar123 hocam sen de odiyy'nin yukarıda yazdığını uygula. Kurtulacaksın. Cihaz çiçek gibi oldu. Ne ısınma, ne şarjın hızlı bitmesi ne de donma. Herkese iyi forumlar.
hocam onu kapatsak sorun olmuyor dimi ?

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
hocam onu kapatsak sorun olmuyor dimi ?
Yok yok. Siri önerilerini kapatıyor bu sadece. İstersen sonra tekrar açarsın ama, gereksiz. Sende de searchd mi çalışıyor arka plandaı?

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yok yok. Siri önerilerini kapatıyor bu sadece. İstersen sonra tekrar açarsın ama, gereksiz. Sende de searchd mi çalışıyor arka plandaı?
bende sacma sekilde youtubeyi gosteriyor hemen kapatib deniyorum olumlu sonuc alirsam yazicam buraya tesekkur ederim

Tips
Tips
Üst Alt