Neler yeni

Cihazım donuyor kasıyor gariplik var

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhaba arkadaşlar takvimden sürekli bildirim geliyor ben hiç birşey yapmadım da yani virüs gibi birşey ve telefon baya kasıyor donuyor anlayamadım telde jailbreak da yok ve telefonu yeniden 13.3 sürümüne güncellemiştim ve sıfırdan temiz bir kurulum yapmıştım bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim cihazım iPhone SE not ( biraz öncede telefon kapandı kendiliğinden yeniden açtım pil sağlığı servis yazıyor 100/69 seviyesinde ama ben 3,4 ay önce 150 liraya degiştirmiştim bataryayı ve herhangi bir sorun yoktu anlayamadım, son olarak da ekranın sol alt tarafında bir renk belirdi mavimsi gibi bunun sebebi sizce ne olabilir )

Ekli dosyalar

Srokanca

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Takvim sorununu için , ayarlar parolalar ve hesaplar kısmından senin kendi eklediğin hesaplar harici olan hesapları sil düzelicektir.

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Takvim sorununu için , ayarlar parolalar ve hesaplar kısmından senin kendi eklediğin hesaplar harici olan hesapları sil düzelicektir.
Teşekkür ederim takvim sorunu düzeldi, peki bu kasma ve donma neden oluyor olabilir acaba, bataryayla alakalı olabilir mi acaba diycemde onuda 3,4 ay önce değiştirmiştim

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Eğer sürümün destekliyorsa CocoaTop tweakini kur.
Hangi uygulamanın ne kadar işlemci ve ram kullandığını görebilirsin. Gözüne fazla kaynak kullanan bir şey çarparsa onu kurcukla.
Bazen telefonum aşırı ısınıyor ve bu süre zarfında şarjı içmeye başlıyor. Tweakten bakıp sıkıntı çıkartan uygulama-tweak e müdahele ediyorum.

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Eğer sürümün destekliyorsa CocoaTop tweakini kur.
Hangi uygulamanın ne kadar işlemci ve ram kullandığını görebilirsin. Gözüne fazla kaynak kullanan bir şey çarparsa onu kurcukla.
Bazen telefonum aşırı ısınıyor ve bu süre zarfında şarjı içmeye başlıyor. Tweakten bakıp sıkıntı çıkartan uygulama-tweak e müdahele ediyorum.
Hocam cihazda jailbreak yok şuan yeni kurulum yaptım ama bu donma kasma işini çözemedim

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam cihazda jailbreak yok şuan yeni kurulum yaptım ama bu donma kasma işini çözemedim
Daha önce cihaz jb ise ve o şekilde yedekleme yaptıysanız ve sıfırladıktan sonra yedekten kurulum yaptıysanız büyük ihtimalle jb kalıntıları var ve sorun çıkarıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende de kasma oluyordu pilyüzdesi 20% llere düşünce sorun bataryadaymış. bataryayı değişince 1%de bile kasma olmuyor. Batarya markası olarak baseus öneririm.

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bende de kasma oluyordu pilyüzdesi 20% llere düşünce sorun bataryadaymış. bataryayı değişince 1%de bile kasma olmuyor. Batarya markası olarak baseus öneririm.
Bende bataryadan dolayı olduğunu düşünüyorum ve birde ekranda alt köşede mavimsi leke gibi birşey görünüyor

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
En iyisi garantiye gönderip, yeni cihaz talep edin.
Garantisi biteli 1 sene oldu :) ya aslında şu ülkede harç bedeli almasalar 5,6 bin TL ye iPhone 11 pro alıcam ama 2 bin küsür harç bedeli tutuyor

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Garantisi biteli 1 sene oldu :) ya aslında şu ülkede harç bedeli almasalar 5,6 bin TL ye iPhone 11 pro alıcam ama 2 bin küsür harç bedeli tutuyor
Bazı cihazlar da hala TR cihazından uyguna geliyor. Sen bilirsin yine de tabi.

Tips
Tips
Üst Alt