Neler yeni

Chimera Jailbreak ~ iOS 12.0 - 12.5.1

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
12.4'e geçmeden önce Chimera 1.2.7 sürümüyle JB kullanıyordum ve açıkçası benim telefonumda günde 1-2 defa siyah bir ekranda donup yeniden başlama gibi saçma bir huyu vardı. Ama onun dışında batarya ömrü ve Sileo'nun kullanışlılığı bence kesinlikle unc0ver ve Cydia'dan daha iyi. Chimera A7 cihazlar için de yeni Sock Puppet exploitiyle güncellenirse yine denemeyi düşünüyorum (SnapBack sayesinde 🙂).

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Chimera 1.3.3 sürümüne güncellenmiş. Bu sürümle A7-A8X cihazlara destek gelmiş ayrıca.

bahriozturk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
arkadaşlar 16 sayfayı okumama rağmen çözüm bulamadım. bugün iphone XS ios 12.1 aldım daha önceden hiç kurulum ve jailbreak yapılmamış. Chimera 1.3.3 impactor vasıtasıyla telefona yükledim.Jailbreak oldu . Fakat sileo uygulamasına giriş yapamıyorum sürekli atıyor . Restore fs de yaptım defalarca ve sonrassında ayarlardan içerikleri sil dedim, tekrar chimera jailbreak yaptım ama sonuc aynı.. Sileo simgesine tıkladıgım anda geri atıyor. Çözüm bilen varsa lütfen yardımcı olun. Sabahtan beri ugrasıyorum

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
arkadaşlar 16 sayfayı okumama rağmen çözüm bulamadım. bugün iphone XS ios 12.1 aldım daha önceden hiç kurulum ve jailbreak yapılmamış. Chimera 1.3.3 impactor vasıtasıyla telefona yükledim.Jailbreak oldu . Fakat sileo uygulamasına giriş yapamıyorum sürekli atıyor . Restore fs de yaptım defalarca ve sonrassında ayarlardan içerikleri sil dedim, tekrar chimera jailbreak yaptım ama sonuc aynı.. Sileo simgesine tıkladıgım anda geri atıyor. Çözüm bilen varsa lütfen yardımcı olun. Sabahtan beri ugrasıyorum
Jailbreak olduğunu emin misin ? Already Jailbreakon yazıyor mu ?

bahriozturk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
peki çözüm nedir yapmam gerekenleri yaptım RootFs restore , bunları yaptım baska ne yapabilirim ki? sabahtan beri bununla ugrasıyorum. Sileo ya tıkladıgımda atıyor hemen

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
peki çözüm nedir yapmam gerekenleri yaptım RootFs restore , bunları yaptım baska ne yapabilirim ki? sabahtan beri bununla ugrasıyorum. Sileo ya tıkladıgımda atıyor hemen
Restore rootfs işlemini 4-5 kez tekrarlayın ve jb yapın.

TayfunRAras

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
12.4 unc0werden ilk defa chimera gececeğim... 12.4'ü 2.1.1 b3 ün üzerine yüklediğim için şimdi temiz kurulum için dfu modda 12.4
attım...
Uygulamam gereken bir husus var mıdır?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.4 unc0werden ilk defa chimera gececeğim... 12.4'ü 2.1.1 b3 ün üzerine yüklediğim için şimdi temiz kurulum için dfu modda 12.4
attım...
Uygulamam gereken bir husus var mıdır?
DFU mod ile restore çaktıktan sonra Chimera'yı da çak tamamdır.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Biliyorum. Chimera "gibi" 12.1.2 destek geldi dedim bende. :D Unc0ver'da da 12.1.2'ye kadar destek var sanıyorum ben.
Pwn20wnd'un Substrate alternatifi daha unc0ver'a eklenmediğinden unc0ver ile A12 cihazlara tweak yüklenemiyor. Sadece SSH gibi kernel exploite dayalı bazı özellikler çalışıyor, nitekim unc0ver ile jailbreak yapılsa bile Cydia yüklenmeyecektir zaten A12 cihazlara bu sebepten dolayı.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
başınıza geldimi bu olay daha önceden?
Uncover da cydia da oldu, jb dosya sistemi bozuluyor ve restore rootfs tek işlemde başarılı olmayabiliyor.
Tekrar chimera ipa yı cydia impactor ile yükleyin ve deneyin.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nörüyor bu adam o zaman ? :D O kadar güncelleme ne diye, dark mod çok mu önemliydi A12'den ? :D

Pwn20wnd'un Substrate alternatifi daha unc0ver'a eklenmediğinden unc0ver ile A12 cihazlara tweak yüklenemiyor. Sadece SSH gibi kernel exploite dayalı bazı özellikler çalışıyor, nitekim unc0ver ile jailbreak yapılsa bile Cydia yüklenmeyecektir zaten A12 cihazlara bu sebepten dolayı.
Twitter'da A12 kullanıcıları için 12.4'e güncellemeyin diyordu. Bir umut herhalde ? :D

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Nörüyor bu adam o zaman ? :D O kadar güncelleme ne diye, dark mod çok mu önemliydi A12'den ? :D

Twitter'da A12 kullanıcıları için 12.4'e güncellemeyin diyordu. Bir umut herhalde ? :D
Uncover A12 cihazlarda 12.4 için kısmi root erişimini sağladı yalnız cydia yok.

Tips
Tips
Üst Alt