Neler yeni

Chimera Jailbreak ~ iOS 12.0 - 12.5.1

mustafayrsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
benim cihazım 12.1.4 bu jb yi yapabiliyormuyum impector ile denetim fakat çalışmayı durduruyor telefona yükleyemiyorum ıpa yı

mustafayrsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yapabilirsiniz, başka bilgisayar ile deneyin.
Pc lik bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum cihazım iphone 7 daha önceden 3-4 defa bu işlemi gerçekleştirmiştim ama bunda impactor duruyor sinir bozucu :(

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Pc lik bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum cihazım iphone 7 daha önceden 3-4 defa bu işlemi gerçekleştirmiştim ama bunda impactor duruyor sinir bozucu :(
durdurma sorunu benim de başıma gelmişti birçok kez. ignition tarzı uygulama yükleyicileri ile chimera'yı indirip kurabilirsiniz. bir deneyin isterseniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mustafayrsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
ios 12.1.4 deyim cihazım i7 impactor ile yüklediğim zaman windowsta impactor çalışmayı durdu demektedir.
biri bana babasının hayrına chimera linkini ve stabil güncel impactor linkini verebilirmi?
yada cydiayı yüklemk için başka yöntemler var mı ?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@mustafayrsr, istediğiniz tüm linkler ilk mesajda mevcut. Fakat yine de linkleri bırakıyorum.
Chimera:
Cydia Impactor:
Eğer olmazsa başka bir bilgisayardan deneyin veya son çare jailbreaks.fun adlı sayfadan Chimera'yı telefonunuz üzerinden direkt indirebilirsiniz. Fakat telefon üzerinden yüklerseniz jailbreak yapınca tavsiyem ReProvision ile kendi Apple ID'nizle Chimera'yı imzalayın.

mustafayrsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@mustafayrsr, istediğiniz tüm linkler ilk mesajda mevcut. Fakat yine de linkleri bırakıyorum.
Chimera:
Cydia Impactor:
Eğer olmazsa başka bir bilgisayardan deneyin veya son çare jailbreaks.fun adlı sayfadan Chimera'yı telefonunuz üzerinden direkt indirebilirsiniz. Fakat telefon üzerinden yüklerseniz jailbreak yapınca tavsiyem ReProvision ile kendi Apple ID'nizle Chimera'yı imzalayın.

buda benim kaderim be kral :(

vlkblc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Merhabalar cihazım xs 12.2 jailbreak için forumdaki bilgilerin çoğunu denedim ama bi türlü impactor ile ipa atamadım farklı pclerdende sonuç alamadım. Anadolu yakası el atabilicek biri yokmudur minnettar kalırım:))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhabalar cihazım xs 12.2 jailbreak için forumdaki bilgilerin çoğunu denedim ama bi türlü impactor ile ipa atamadım farklı pclerdende sonuç alamadım. Anadolu yakası el atabilicek biri yokmudur minnettar kalırım:))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cihazınızın bulunduğu sürüme jb yayınlanmadı.

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
arkadaşlar chimerayı nasıl silebiliriz uncovera nasıl geçiş yapabiliriz yardımcı olurmusunuz

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Telefonu yeniden başlatın ve Chimera'yı silip unc0ver'ı yükleyin. Ardından unc0ver ile Restore RootFS işlemini yaptıktan sonra tekrar jailbreak yapabilirsiniz.

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Telefonu yeniden başlatın ve Chimera'yı silip unc0ver'ı yükleyin. Ardından unc0ver ile Restore RootFS işlemini yaptıktan sonra tekrar jailbreak yapabilirsiniz.
reyiz peki sileo nasıl silinecek chimeranın ipa sını silmek kolayda bu yöntem sağlıklımı ve kesin mi kalıntı bırakıp uncover ile çakışmasın

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Restore RootFS işlemini yaptığınızda cihazınız jailbreak yapılmamış haline dönecek, yüklenen tüm 3. parti modifikasyonlar (Yani Sileo başta olmak üzere yüklediğiniz tüm tweakler) silinecektir. Tabi bu işlemde kendi uygulamalarınız ve dosyalarınıza bir şey olmayacak, merak etmeyin. Bu nedenle unc0ver ile JB yapmadan önce Restore RootFS yapmanızı söyledim. Chimera'da da bu seçenek var, fakat nedense unc0ver kadar düzgün çalışmıyor (En azından kendi denememe göre). Bu işlemi bu yüzden unc0ver ile yapmanızı önerdim.
Eğer yine de direkt sıfırdan unc0ver ile başlayayım diyorsanız forumda Succession tweakinin konusuna bakabilirsiniz.

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
yani şimdi telefonu yeniden başlatıp chimera ipa sını silip uncoverı yükleyip rootfs yapıcam sileo filan silinicek sonrada tekrar jailbreak yapıcam doğru anladım değil mi hocam az acemiyim ios dünyasındada :)

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@camature

Bu sorunla ilgili her konu başlığı altında yorumun var, birde konu açmışsın !

Bir kaç mesaj önce bir üyemiz çözümünü anlatmış, unc0ver kurup unc0ver ayarlarından Restore RootFS Aktif hale getirip JB butonuna tıklarsan cihazın Jb yapılmamış haline geri döner. Sonra unc0ver jb yapabilirsin, bu durum da Apple Store uygulamaların ve ayarların silinmez.

Succession ile restore etmek çok daha farklı bir işlem, sitemizde succession konusunu inceleyebilirsin.

Kenan___

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@camature

Bu sorunla ilgili her konu başlığı altında yorumun var, birde konu açmışsın !

Bir kaç mesaj önce bir üyemiz çözümünü anlatmış, unc0ver kurup unc0ver ayarlarından Restore RootFS Aktif hale getirip JB butonuna tıklarsan cihazın Jb yapılmamış haline geri döner. Sonra unc0ver jb yapabilirsin, bu durum da Apple Store uygulamaların ve ayarların silinmez.

Succession ile restore etmek çok daha farklı bir işlem, sitemizde succession konusunu inceleyebilirsin.

Kenan___
2 daha öncede çok sordum konu taşınıyordu hocam napayım emin olmak için soruyorum ve konu açıyorum soru cevap kısmında daha önce cevap alamadım forum kurallarını biliyorum ama öğrenmeye çalışıyoruz emin olmak için cihazı gümbürtüye götürürsek alabilicek bir ekonomim yok o yüzden üfleyerek kullanıyoruz

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.4 versiyonu ile ilgili deneyimi olan performansını paylaşabilir mi ?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben de birazdan aynı işlemi yapacağım da ondan sordum. Cydia biraz sıkıntılı geldi bana. Beğenirsem kalacağım chimerada. Yapınca ben de deneyimimi paylaşırım👍
Çıktığı günden beri Chimera-Sileo kullanıyorum, çok memnunum. Bayramdan önce pwn o kadar güncelleme yayınlıyor belki daha iyi olmuştur, cydia'ya geçeyim dedim ama yapamadım onunla. Baya alışmışım Sileo'ya. Ben artık Cydia kullanmam gibime geliyor. Karar sana ait yine de. :)

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kesinlikle söylemem lazım ki cydiadan 1000 kat daha iyi. Cydiadayken repoları 5 dk da yüklerken Sileo hız işini bitirmiş zaten rafa koymuş. Hâlâ bazı teknik sıkıntıları var ama Cydia dan kesinlikle kötü değil. Tweak yükledikten sonra respring çok tweak yüklü değilken 1 sn ye bile düşebiliyor. Hâlâ insanların cydia kullanması için bir sebep bulamıyorum. Birkaç hata düzeltmesi ile mükemmel olabilecek Sileo neden hâlâ daha az tercih ediliyor anlamış değilim.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kesinlikle söylemem lazım ki cydiadan 1000 kat daha iyi. Cydiadayken repoları 5 dk da yüklerken Sileo hız işini bitirmiş zaten rafa koymuş. Hâlâ bazı teknik sıkıntıları var ama Cydia dan kesinlikle kötü değil. Tweak yükledikten sonra respring çok tweak yüklü değilken 1 sn ye bile düşebiliyor. Hâlâ insanların cydia kullanması için bir sebep bulamıyorum. Birkaç hata düzeltmesi ile mükemmel olabilecek Sileo neden hâlâ daha az tercih ediliyor anlamış değilim.
Sonunda benim kafadan biri. :D :D

Tips
Tips
Üst Alt