Neler yeni

checra1n Jailbreak sorunu

Kryptox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herkese merhabalar , bu sabah rufus ile checr1n jailbreak ı iphone 7 cihazıma kurdum . Cydia da tweak indirirken ekran karardı telefon öyle kaldı bekledim baya ve gelmedi . Bende ses kısma ve power tuşu ile cihazı baştan açtım daha sonra checra1n ana ekran uygulaması silinmiş ve cydia ya da dokununca açılmadığını fark ettim. Yendiden kurmaya çalıştım jailreakı ama olmadı . ne jailbreak oluyor ne cydia gidiyor sorun ne ve ne yapmam lazım ?

Cihaz
iphone7
Sürüm
13.6.1

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Bende ses kısma ve power tuşu ile cihazı baştan açtım daha sonra checra1n ana ekran uygulaması silinmiş ve cydia ya da dokununca açılmadığını fark ettim.
Bu gayet doğal bir durum. Checkra1n, bir semi-tethered jailbreak olduğundan telefonunuz yeniden başladığında jailbreaksiz moda döner. Bu nedenle Cydia gibi uygulamalar açılmaz. Bilgisayara bağlayıp daha önce nasıl veya hangi araçla yaptıysanız aynı şekilde jailbreak yapmanız lazım.
Eğer jailbreak yaparken bir hata alıyorsanız aldığınız hatayı, kullandığınız aracı belirtmeniz daha iyi olabilir.

Kryptox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu gayet doğal bir durum. Checkra1n, bir semi-tethered jailbreak olduğundan telefonunuz yeniden başladığında jailbreaksiz moda döner. Bu nedenle Cydia gibi uygulamalar açılmaz. Bilgisayara bağlayıp daha önce nasıl veya hangi araçla yaptıysanız aynı şekilde jailbreak yapmanız lazım.
Eğer jailbreak yaparken bir hata alıyorsanız aldığınız hatayı, kullandığınız aracı belirtmeniz daha iyi olabilir.
Evet hocam şöyle rufus ile usb tanımladım tığkı format gibi ve bios üzerinden checra1n 13.6.1 By JustaTech ile kurdum , aynı şekilde yapmama rağmen olmuyor
Mesaj düzenlendi:

sıkıntı da şu şekilde booting kısmına geliyor ama orda kalıyor herhangi bir error mevcut değil telefonda apple logosunda kalıyor bir süre sonra booting de kalan pc ye rağmen telefon açılıyor ama jailbreak olmamış

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Verbose Boot'u etkinleştirip denediniz mi hiç? Bir de, boot ettiğiniz araç ModRa1n diye bir araç mı? Eğer öyleyse bir de checkn1x ile denemenizi öneririm.

Kryptox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Verbose Boot'u etkinleştirip denediniz mi hiç? Bir de, boot ettiğiniz araç ModRa1n diye bir araç mı? Eğer öyleyse bir de checkn1x ile denemenizi öneririm.
hayır hocam değil , işlemi birde verbose ile denedim sonuç aynı, en son usbmux error (errorcode: -79 ) diyor

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Farklı USB portlarıyla denediniz mi? Kullandığınız kablo da mümkünse orijinal olsun. Ayrıca "Allow untested versions" seçeceği de kesinlikle etkin olsun. Denemek amaçlı Safe Mode'u da etkinleştirip ne olacağına bakabilirsiniz. Eğer yine olmazsa farklı dağıtımları da deneyebilirsiniz.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hayır hocam değil , işlemi birde verbose ile denedim sonuç aynı, en son usbmux error (errorcode: -79 ) diyor
Ben de bu hatayı bootra1n'de alıyordum. Sanırım bilgisayardan kaynaklı bir sıkıntı. checkn1x kullanınca sıkıntısız jailbreak yaptım. Konusu forumda mevcut. 13.6.1 için ise "Allow Untested Versions" açık olmalı.

ghosthunterr4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar cihazım iphone 7 plus 13.6.1 checkraın 0.10.2 en son gesto adlı bır tweaki yukleyıp resprıng atıktan sonra ekran sımsıyah oldu telefonu power ve ses kısma ıle kapatım yenıden açtım ardından dfu moda alıp tekrar jaılbreak yapmak ıstedım jaılbreak ıslemı tamamlandıktan ve all donde yazısı cıktıktan sonra cıhaz 30 sanıye aralıklarla elmayı sondurup tekrar yakıyor bu islem 2 yada 3 kez tekrar ettikten sonra cihaz normal bir şekilde yanı jaılbreaksız halıyle acılıyor ne jaılbreakı kaldırabıliyorum nede tekrar kurabılıyorum cıhazı restore etmeden safe modu nasıl açabilirim checkraın ekranından safe modu aktif hale getirip yapsam bile aynı işlemleri tekrar ediyor bunun bir çözümü var mı arkadaşlar şimdiden teşekkürler

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar cihazım iphone 7 plus 13.6.1 checkraın 0.10.2 en son gesto adlı bır tweaki yukleyıp resprıng atıktan sonra ekran sımsıyah oldu telefonu power ve ses kısma ıle kapatım yenıden açtım ardından dfu moda alıp tekrar jaılbreak yapmak ıstedım jaılbreak ıslemı tamamlandıktan ve all donde yazısı cıktıktan sonra cıhaz 30 sanıye aralıklarla elmayı sondurup tekrar yakıyor bu islem 2 yada 3 kez tekrar ettikten sonra cihaz normal bir şekilde yanı jaılbreaksız halıyle acılıyor ne jaılbreakı kaldırabıliyorum nede tekrar kurabılıyorum cıhazı restore etmeden safe modu nasıl açabilirim checkraın ekranından safe modu aktif hale getirip yapsam bile aynı işlemleri tekrar ediyor bunun bir çözümü var mı arkadaşlar şimdiden teşekkürler
bunu dene bi bakalım

ghosthunterr4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bunu dene bi bakalım
Sorunu çözdüm Cihazi dfu moda alıp bilgisyadan itunes a bağladım ve sonra bende olan 13,6,1 surumunu tekrar indirdim cihazdan hicbir veryi kaybi yaşamadım ardindan checkrain start ekranindayken optinos dan safe modda calistirdim yuklu olan tweaklerin ssini alip filzadan butun deb dosyalarini ve iCleaner lada kapsamli temizlik yaptim ardindan respring attim sonrada checkrainden restore sistem diyerek cydiayi sildim ve tekra jailbreak yaptim sorunum duzeldi ayni sorunu yasayanlar benim yaptığım kadar kapsamli temizlik yapmak zorunda degiller son yukledikleri tweaki silmeleri yeterli ben komple bir temizlik yapmayi tercih ettim

akalem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
checr1n ile ios 13.6.1 jb yapılabiliyor mu?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@akalem yapabilirsiniz. Sadece, Options kısmında "Allow untested iOS/iPadOS/tvOS versions" seçeceğini işaretlediğinize emin olun.

akalem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@akalem yapabilirsiniz. Sadece, Options kısmında "Allow untested iOS/iPadOS/tvOS versions" seçeceğini işaretlediğinize emin olun.
merhaba hocam az önce yapmayı denedim lakin şu ekranda kalıyor
checking if device ready
beklememe rağmen ilerleme olmadı.

İphone 7 - 13.6.1

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@akalem eğer sanal makine kullanıyorsanız sanal makine üzerinden checkra1n ile jailbreak yapamazsınız. Bir Linux dağıtımı, Mac veya Hackintosh üstünden yapabilirsiniz. Onun dışında, eğer Linux üzerindeyseniz gerekli sürücülerin kurulu olduğuna emin olun (libimobiledevice, usbmuxd gibi). Hackintosh için de, USB portları için gerekli kextlerin yüklendiğine, patchlerin yapıldığına emin olun.
Eğer checkn1x veya bootra1n gibi araçlar kullanıyorsanız, telefonu farklı USB portlarıyla veya kabloyla deneyin.

akalem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@akalem eğer sanal makine kullanıyorsanız sanal makine üzerinden checkra1n ile jailbreak yapamazsınız. Bir Linux dağıtımı, Mac veya Hackintosh üstünden yapabilirsiniz. Onun dışında, eğer Linux üzerindeyseniz gerekli sürücülerin kurulu olduğuna emin olun (libimobiledevice, usbmuxd gibi). Hackintosh için de, USB portları için gerekli kextlerin yüklendiğine, patchlerin yapıldığına emin olun.
Eğer checkn1x veya bootra1n gibi araçlar kullanıyorsanız, telefonu farklı USB portlarıyla veya kabloyla deneyin.
locam voidlinux ile yapıyorum usbye yazdırdım sonra denedim dediklerinizi lakin olmadı. 3.0 usb portunu da denedim maalesef

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@akalem farklı bir dağıtımla denediniz mi? Aynı şekilde farklı bir USB ile de?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@akalem checkn1x ile deneyin. Voıdlınux dediğiniz bootra1n ise şimdilik 13.6.1'de sıkıntılı. bende ip7 cihazıma bootra1n ile yapamıyorum ama checkn1x ile oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehikoko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
arkadaslar merhaba. Foruma yeni kayit oldum. Yeni konu acmak istedim ama yapamadim. Lutfen yardimci olurmusunuz
iphone 11 pro. iOS 13.5

altstore ile uncover yukleyip jailbreak kurmustum cihaza. Bugun bazi sorunlar nedeniyle telefonu yeniden baslattim. Uncover uygulamasina girip yeniden jailbreak tikladigimda hata veriyordu (ekran goruntusunu aldim). Ben de uncover ve altstore uygulamasini silip yeniden pc ye baglanarak altstore yeniden kurdum. Simdi uncover kurmak istedigimde hata aliyorum bu ekran goruntusunu de buraya birakiyorum)

Ekli dosyalar

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
unc0ver'ın son sürümü 5.3.1'i kurup bir de onunla deneyin. Olmadı Restore RootFS yapıp yine son sürümle tekrar deneyin.

Mehikoko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
unc0ver'ın son sürümü 5.3.1'i kurup bir de onunla deneyin. Olmadı Restore RootFS yapıp yine son sürümle tekrar deneyin.
5.3.1 sürümünü kurmayı deniyorum hocam zaten. Restore RootFS nedir onu bilemedim tam olarak, nasıl yapılır?

necip0002

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba ben sürekli yağıyordu
[
5.3.1 sürümünü kurmayı deniyorum hocam zaten. Restore RootFS nedir onu bilemedim tam olarak, nasıl yapılır?
merhaba ben uyumsuz bir tweak yükledim açılırken elmada kalıyor jb siz açılıyor ip7 13.6 kullanıyorum bi sıkıntı yaşamamıştım hiç bunu nasıl halledebilirm yeniden jb yaptıkça yine elmada kalıyor tweakı kaldıramıyorum

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@necip0002 bootra1n ekranında optionsdan safe mode seçeneğini seçerek jb yap, tel açıldığında cydiaya girebilirsin, son yüklediğin tweaki sil. sonra tekrar normal ayarlarla jb yap.

necip0002

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Onuda yaptım ama safe modda da açılmadı onu işaretleyince
@necip0002 bootra1n ekranında optionsdan safe mode seçeneğini seçerek jb yap, tel açıldığında cydiaya girebilirsin, son yüklediğin tweaki sil. sonra tekrar normal ayarlarla jb yap.

sonra 3 tanesininde seçtim yine olmadı

onu da denedim ama yinede elmada kaldı sonra 3. Seçeneğide seçtim yine olmadı :(

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Eğer hiçbir türlü kuramazsan üzerine uyumlu ise uncover kurmayı dene. Eğer kurabilirsen uncoverden restore Rootfs yapıp tüm kalıntıları tweakleri silin. sonra tekrar bootra1n ile jb yapın.

necip0002

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Eğer hiçbir türlü kuramazsan üzerine uyumlu ise uncover kurmayı dene. Eğer kurabilirsen uncoverden restore Rootfs yapıp tüm kalıntıları tweakleri silin. sonra tekrar bootra1n ile jb yapın.

Sürümüm 13.6 uncover kurulabilir mi kin?

Tips
Tips
Üst Alt