Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Daha kolay, konu başlığında mevcut. Bilgisayar ile bir dakikada halledebilirsin.
Daha Kolay Dediğin Buysa Vah Ülkenin Haline Panpa uncover yükle pat jailberak senin dediğin olaya bak internet kafeye git yok galash disk yok şu 1 günün gitti oda olursa

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Daha Kolay Dediğin Buysa Vah Ülkenin Haline Panpa uncover yükle pat jailberak senin dediğin olaya bak internet kafeye git yok galash disk yok şu 1 günün gitti oda olursa

Checkra1n 0.12.4 iso yu rufus ile bir flash a yazdırın. Pc var ise Basit bir işlem, uncover kadar basit. 256mb bir eski flash a yükledim ben, jb pasif olunca flash ı takarak pc yi açıyorum. 1 dakikalık basit bir işlem zaten.

Options dan allow seçiyoruz. Start a basıyoruz. Telefon kapanıyor ve yükleme moduna geçiyor. Checkra1n size yükleme için tuşa basma ve bırakma talimatı veriyor. Sonra cihaz jb aktif şekilde açılıyor. Hepsi bu.

Son düzenleme:

vapors

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar selamlar. iPhone X 14.6 için nasıl jb yapabilirim. Windows kullanıyorum.

Checkra1n 0.12.4 sürümü ile denedim hep yarıda kalıyor. Sonra cihaz açılmıyor 10-15 dk açmakla uğraşıyorum 3 seferdir. Yardımcı olabilir mi bilen arkadaşlar?

Sinanishik

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.3 ve yukarısı derken 15.2.1 dahil mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mkaanckmkli

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Jb den bayadır uzak kaldım iPhone 11 ios14.1 aldım. Şuan Jb mümkün mü bu konuda bir yazı varsa beni yönlendirir misiniz?

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@vapors üst mesajda @nihat1551 in anlattığı şekilde yaparsan olacaktır destekliyor sonuçta @Sinanishik seninde cihaz iPhone X e kadar bir cihaz ise aynı şekilde yapabilirsin takıldığınız yer varsa ilk mesajı dikkatlice okuyun.

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Jb den bayadır uzak kaldım iPhone 11 ios14.1 aldım. Şuan Jb mümkün mü bu konuda bir yazı varsa beni yönlendirir misiniz?
Mümkün unc0ver ~ iOS 11.0 - 14.8 Jailbreak! https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=1959926&share_tid=5006&url=https://www.jailbreaktr.com/index.php?threads/unc0ver-~-iOS-11.0---14.8-Jailbreak!.5006/&share_type=t&link_source=appşuradan bakıp yapabilirsin ancak sürümün Untether desteklemediği için haftalık imza yapman lazım ya da ReProvision kullanmalısın.

mkaanckmkli

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Mümkün unc0ver ~ iOS 11.0 - 14.8 Jailbreak! bakıp yapabilirsin ancak sürümün Untether desteklemediği için haftalık imza yapman lazım ya da ReProvision kullanmalısın.

Yönlendirme için teşekkür ederim. Konuyu inceleyeceğim ama untedhered olmaması üzdü açıkçası :')

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şuan 15.1 kullanıyorum checkra1n ile Jailbreak yapsam stabilite sorunları yaşarmıyım? Cihazım iPhone 6s.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Checkra1n Jailbreak

Ekli dosyayı görüntüle 14819

Yıllar sonunda eskileri andıracak bir jailbreak'e kavuştuk. Sizler için Jailbreak'in nasıl yapılacağı konusunda en ince ayrıntısına kadar tüm detayları bu konuda derledik.

Resmi Jailbreak Sitesi:
Desteklenen Sürümler: iOS 12.3 ve yukarısı
Desteklenen Cihazlar: iPhone 5s ve iPhone X arasındaki tüm cihazlar + aşağıdaki iPad’ler dahil
  • iPad Air 2
  • iPad 5th Gen
  • iPad Pro 1st Gen
Gereksinimler
  • Jailbreak işlemi için yukarıdaki sürüm ve cihazlardan birine sahip olmak gerekmekte.
  • Jailbreak işlemi için şu an MacOS işletim sistemi gerekmektedir. Sistemin sanal olarak kurulmaması gerekiyor. Kurulum rehberleri için link aşağıdadır.

Diğer Sistemler İçin Kurulum

Önemli Bilgiler
  • Cihazınızın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde normal jailbreaksiz olarak açılacaktır.
  • macOS veya yukarıdaki diğer yöntemlere yapılması gerekmektedir, sanal kurulumlar henüz desteklenmemektedir.
  • Sorunlarınız için sorunlar konusundan devam edelim Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız
Kurulum - MacOS
Ekli dosyayı görüntüle 14854
  • .dmg uzantılı dosyayı indirip açın ve uygulamalar klasörüne sürükleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 14855
  • Bu Şekilde bir hata alırsanız Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik kısmından Genel sekmesinden aşağıdaki gibi Yine de Aç'a tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14856
Ekli dosyayı görüntüle 14857
  • Cihazınızı bağlayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14858
  • Start'a tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14859
Ekli dosyayı görüntüle 14860
  • Cihazınız otomatik olarak Recovery moda geçecek, buradan yönlendirildiği şekilde DFU moda almanız gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 14861
  • İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 14862
  • Tamamlanınca cihazınız açılacak. Ve checkra1n uygulamasını açın.

Ekli dosyayı görüntüle 14863
  • Cydia'yı yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 14864
  • İşlemin bitmesini bekleyin. Bitince Cydia yüklenmiş olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 14865
  • Hayırlı olsun.

Önemli
  • Sorunlarınız için aşağıdaki konu üzerinden devam edin. Lütfen önce yazılmış diğer mesajlara göz atın sorunuzun çözümü daha önce yazılmış olabilir.
  • Önemli linkler kısmını okumanızı öneririm, daha sağlıklı bir Jailbreak için size kaynak olacaktır.

MacOS Kurulum Rehberi
Video Rehber:
MacOS kurulumu için çözemediğiniz sorunlarda önce internetten araştırıp eğer hala çözemiyorsanız @ugacomtr hocamdan destek alabilirsiniz.
Not: Forumdaki çok büyük bir kısmın macOS işletim sistemine sahip olmadığını düşünürsek yoğunluk olmaması için lütfen önce internetten araştırma yapınız.

Destek için :

Önemli Linkler
Kral 14.8.1 İçin 8 Plus Jailbreak Varmı??

senkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iphone 7 plus checkra1n ile jailbreak yaptıktan sonra ekran aydınlatma sensörü çalışmıyor, jailbreak gittikten sonra çalışıyor bunun neden olabileceğini bilen yada böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba

reiis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iphone 7 plus checkra1n ile jailbreak yaptıktan sonra ekran aydınlatma sensörü çalışmıyor, jailbreak gittikten sonra çalışıyor bunun neden olabileceğini bilen yada böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba
checkra stabil değil uncover de desteklemiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar merhaba checkra1n ne zaman güncelleme geldimi haberi olan varmı? En son deyen oldumu çalışıyormu ips 15?

tunamus

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhabalar foruma yeni üye oldum yurt disindan yaziyorum ben ilk defa jailbreak yapmak istiyorum fakat pek bir bilgim oldugum söylenemez bende iphone x ios 14.6 var acaba bu sürüm ve cihaz icin jailbreak mümkünmü varsa link nerden indirebilirim? simdiden tesekkürler

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
merhabalar foruma yeni üye oldum yurt disindan yaziyorum ben ilk defa jailbreak yapmak istiyorum fakat pek bir bilgim oldugum söylenemez bende iphone x ios 14.6 var acaba bu sürüm ve cihaz icin jailbreak mümkünmü varsa link nerden indirebilirim? simdiden tesekkürler
Var kral uncover ile yaparsın çok basit

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

fatihctn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad
Merhaba arkadaşlar ilk kez jailbreak yapacağım. Elimde 8. Nesil ipad var 16.1.1 anki uygulamasını yüklemek için yapmak istiyorum. Yapmam mümkün mü acaba ? Daha önce hiç yapmadım ilk kez apple cihazı kullanıyorum. Biliyorum aynı şeyler değil ama android root konusunda tecrübeliyim. Varsa bi çözüm bekliyorum.

malkoccem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
i phone 6 cihaımza checkrain yapmaya çalışıuoırum cihaz dfu moda geçmiyor. Yardım lütfeeeen
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar yalvarırım yardım edin sabahtan beri kafayı yedimmm
Mesaj düzenlendi:

@yusuf_ abiiii
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar zor durumdayım
Mesaj düzenlendi:

Ah be abilerim imdat

Son düzenleme:

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
i phone 6 cihaımza checkrain yapmaya çalışıuoırum cihaz dfu moda geçmiyor. Yardım lütfeeeen
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

@yusuf_ abiiii
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Ah be abilerim imdat
3utools ile dfu moda alabilirsin. Kapalıysa eğer bataryayı çıkar tak tekrar dfu moda geçir.
Ya da sen fazla beklemiyorsun dfu moda girmek için bir sürü seçenek var.

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

@yusuf_ abiiii
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Ah be abilerim imdat
Cihazın tuşlarında bir sorun yoksa farklı kablo ya da bilgisayar ile dene. Type-C'li kablo ile yapamazken eski kablolar ile sorun yaşamıyorum. Her şeyi doğru yaparsan zaten cihaz DFU moduna girecektir.

Tips
Tips
Üst Alt