Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dediklerinin aynısını yapıyroum dostum yine de aktif olmuyor telefonum 11 bunun etkisi olabilir mi acaba ?
Mesaj düzenlendi:

Evet bunla alakalıymış 7 yle denedim şu an oluyor ama 11 de olmuyor
11 ‘i kapsamıyor maalesef

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
ip6s+ kullanıyorum sürüm 13.6 optionstan en yukarıdaki allow test... yazan yeri işaretledim start butonu aktif oluyor sonrasında desteklemediğini yazsada ben devam et diyorum kurtarma moduna giriyor sonra ben elle dfu moduna alıyorum sorun ondan sonra başlıyor çünkü start butonu deaktif oluyor acaba kaçırdığım ne var ayrıca aynı usb den 5s cihazı sorunsuz jb yapabiliyorum araç 0.10.2 ( 0.10.1 ile de denedim) @Karnesa @ugrbnk

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Senin sorun başlıyor dediğin yerde start ile bir işlem gerekmiyor kurtarma modundan sonra program seni yönlendiriyor sen kurtarma modunda iken kendinmi alıyorsun dfu moda eğerki kendin alıyorsan yönlendirmeden önce sadece start değil telefonuda görmez program

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@kartal180 evet kendim alıyorum çünkü konuda o şekilde bilgi verilmiş jb aracı desteklemediği için manuel kendimiz almak gerekiyormuş anlamadığım program telefonu görüyor sorun yok ama 5s de olduğu gibi ilerlemiyorki uyumsuz diyor start diyorum kurtarma moduna geçip start deaktif olup öylece kalıyor, 6s ile yapan biri programın sürümünüz uyumsuz uyarısı verdikten sonra nasıl yaptığını yazabilir mi? (cihazım 6S+ iOS 13.6)

clinique

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Iphone 8plus kullanıyorum 13.5 sürümdeyim checkra1n ile JB yaptım. Yazılımı 13.6.1 yapacağım. Telefon üzerinden Güncelleme metodu ile yapmak istemiyorum . Temiz kurulum yapayım diyorum. Telefonun içindeki resimler silinir mi?

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ip6s+ kullanıyorum sürüm 13.6 optionstan en yukarıdaki allow test... yazan yeri işaretledim start butonu aktif oluyor sonrasında desteklemediğini yazsada ben devam et diyorum kurtarma moduna giriyor sonra ben elle dfu moduna alıyorum sorun ondan sonra başlıyor çünkü start butonu deaktif oluyor acaba kaçırdığım ne var ayrıca aynı usb den 5s cihazı sorunsuz jb yapabiliyorum araç 0.10.2 ( 0.10.1 ile de denedim) @Karnesa @ugrbnk
Checkra1n i aç options tan bilinmeyen cihaz yazan yeri işaretle sonra kabloyu pc ye tak telefonu kapat tamamen kapandıktan sonra orta tuşa basılı tutarak kabloyu tak dfu modu açılacak START tuşuna bas ordaki tuş kombinasyonlarini yap geri sayım yaparken güç tuşunu 3. saniyede bırak ben bu şekilde yüzlerce defa jeilbreak yaptım eğer yinede problem olursa sorun başka bişeyden kaynaklıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Checkra1n i aç options tan bilinmeyen cihaz yazan yeri işaretle sonra kabloyu pc ye tak telefonu kapat tamamen kapandıktan sonra orta tuşa basılı tutarak kabloyu tak dfu modu açılacak START tuşuna bas ordaki tuş kombinasyonlarini yap geri sayım yaparken güç tuşunu 3. saniyede bırak ben bu şekilde yüzlerce defa jeilbreak yaptım eğer yinede problem olursa sorun başka bişeyden kaynaklıdır

Parolayı kapatmadan denedim hata verdi sonra parolayı kapatıp deneyince tek seferde oldu 👍

labkamil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba iphone 13.6.1 yada 13.7 için jb yapmak istersek Windows için hangi yöntemi tavsiye edersiniz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba iphone 13.6.1 yada 13.7 için jb yapmak istersek Windows için hangi yöntemi tavsiye edersiniz

labkamil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@srdgny
teşekkürler farklı bir soru daha sorsam. iphone 7 ios 14 beta kullanıyorum. 14 betaya jb varmıdır?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@srdgny 13.6.1 e dönmem gerekiyor. sıfırlamadan dönmenin imkanı yok sanırım.
13.7.1 veya 13.6.1 sürümüne dfu modunda temiz bir restore yapabilirsiniz.
Küçük bir hatırlatma yapayım ; İos 14 beta sürümünde aldığınız yedeği alt sürüme yükleyemezsiniz.

bombcreator

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar
Uzun zamandir jailbreakli kullandigim iphone 6 duruyorken ikinci el iphone xs aldim ios 14 yüklüydü.
Bugün 13.6.1 sürümüne geri yükleyebildim.13.5 yapamadim dolayisi ile.
Sorum bu surumde mi beklemeliyim jailbreak yoksa 13.7 de mi?
Tesekkurler

labkamil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
13.7.1 veya 13.6.1 sürümüne dfu modunda temiz bir restore yapabilirsiniz.
Küçük bir hatırlatma yapayım ; İos 14 beta sürümünde aldığınız yedeği alt sürüme yükleyemezsiniz.
Merhaba 13.6.1 iPhone 7 ye jb yapmıştım. Ama bugün telefon durduk yere kapandı açıldı gibi oldu ve jb gitmişti. Cydia duruyor ve açılmıyor. Jb aracı olan program gitmişti. Toplamda 3 tweak yüklemiştim. 2-3 gündür herhangibirşey yüklemedim. Telefonu güncellemeden de. Neden olmuştur acaba. Ne yapmam gerekir.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba 13.6.1 iPhone 7 ye jb yapmıştım. Ama bugün telefon durduk yere kapandı açıldı gibi oldu ve jb gitmişti. Cydia duruyor ve açılmıyor. Jb aracı olan program gitmişti. Toplamda 3 tweak yüklemiştim. 2-3 gündür herhangibirşey yüklemedim. Telefonu güncellemeden de. Neden olmuştur acaba. Ne yapmam gerekir.
Telefon açıp kapanınca jb gider tekrar yapın.

Tips
Tips
Üst Alt