Neler yeni

Bıktırtan TürkTelekom !

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar artık türktelekom gerçekten bıktırdı zamanında 16 mgbt diye verdikleri internet yerlerde geziyor yaklaşık 3-4 yıldır kullanıyorum 2048 kilobaytın üzerini çıkdığımı görmedim hiç yani 2 mgbt verilen paraya yazık artık kapattırıcam alt yapımız zayıf santrale uzak olduğumuz için onların alt yapıyı güncellemelerini bekliycek olursak ömür biter gene yapmazlar. Bulunduğum konum da hattım Vodafone 3G çekiyor 4.5 G çekmiyor ama gene de memnunum. Resimde de göreceğiniz alltan 3ü telekoma ait üsttekiler kendi hattıma. Lafı uzatmaya gerek yok Vodafone num da cepte wifi diye küçük modeme benzer ağ araçları var turkcell in super box gibisi sanırım. Bunlara geçmek istiyorum lakin olduğum bölgede turkcell çekmiyor zar zor ama vodafone gayet iyi. Kullananlar varmı aylık tarife fiyatları falan ne kadar öyle deli gibi internet kullanan biri değilim arada girer online oyun oynarım arada nadiren indirmeler yapıyorum o kadar olacağı en fazla aylık 75 gb falan kullandık en fazla diğer türlü hep 50 ile 30 arasında kalıyor çünkü hızlı değil kifür etsem yeridir ama size siteye saygım sonsuz o yüzden susuyorum. Tavsiyelerinize açığım bnm gibi madur olupta daha iyi hizmet alanlar varsa lütfen benmle paylaşsınlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaşlar artık türktelekom gerçekten bıktırdı zamanında 16 mgbt diye verdikleri internet yerlerde geziyor yaklaşık 3-4 yıldır kullanıyorum 2048 kilobaytın üzerini çıkdığımı görmedim hiç yani 2 mgbt verilen paraya yazık artık kapattırıcam alt yapımız zayıf santrale uzak olduğumuz için onların alt yapıyı güncellemelerini bekliycek olursak ömür biter gene yapmazlar. Bulunduğum konum da hattım Vodafone 3G çekiyor 4.5 G çekmiyor ama gene de memnunum. Resimde de göreceğiniz alltan 3ü telekoma ait üsttekiler kendi hattıma. Lafı uzatmaya gerek yok Vodafone num da cepte wifi diye küçük modeme benzer ağ araçları var turkcell in super box gibisi sanırım. Bunlara geçmek istiyorum lakin olduğum bölgede turkcell çekmiyor zar zor ama vodafone gayet iyi. Kullananlar varmı aylık tarife fiyatları falan ne kadar öyle deli gibi internet kullanan biri değilim arada girer online oyun oynarım arada nadiren indirmeler yapıyorum o kadar olacağı en fazla aylık 75 gb falan kullandık en fazla diğer türlü hep 50 ile 30 arasında kalıyor çünkü hızlı değil kifür etsem yeridir ama size siteye saygım sonsuz o yüzden susuyorum. Tavsiyelerinize açığım bnm gibi madur olupta daha iyi hizmet alanlar varsa lütfen benmle paylaşsınlar

Bingölün yayladeresinde bile çeken Turkcell nerde çekmiyor, adamlar reklam delisi oldu. Bence turkcell e yazı yazın, ilgilenirler diye düşünüyorum

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Dostum haklısın lakin önceden çok güzel çekiyordu yeni Vodafone vericisi kuruldu 3-4 yıl önce o yüzden çekmiyor önceden çekiyordu

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba,
[email protected] bu adrese mail at durumunu bildir. Seninle muhteşem bir şekilde ilgilenecekler.
Deneyeceğim hocam sağolasın. Hani şöyle diyorum kendi kendime inanın belki benm kadar telekoma arıza kaydı bırakan varmıdır bilmiyorum saysam belki inanın 300 ü 500 ü geçmiştir hiç abartmıyorum

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hiç gerek yok siz dediğim mail adresine mail gönderin onlar sizi hergün durumla ilgili arayacak :)

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hiç gerek yok siz dediğim mail adresine mail gönderin onlar sizi hergün durumla ilgili arayacak :)
Valla yılların verdiği yıpratmayla pek umudum yok ama gene de deneyeceğim

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Biara ormanın kepçesi kabloları kopardı 3 ay da yapabildiler

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Aranızda bu turkcell in super box beya lifecell ve Vodafone nun cepte wifi cihazlarını kullanan arkadaşlar var mı ? Varsa benmle tecrübelerini paylaşabilirlermi

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Az önce kampanya ile 35 TL'ye 15 GB, 1000 DK, SMS teklif ettiler. Kabul edecem galiba. :D Aynı paketi 44 TL'ye alıyordum önceden. :D

Aranızda bu turkcell in super box beya lifecell ve Vodafone nun cepte wifi cihazlarını kullanan arkadaşlar var mı ? Varsa benmle tecrübelerini paylaşabilirlermi

SuperBox çok güzel ama aşırı pahalı. Aylık 280 TL nedir ya?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8

Superbox kullanıyoruz, çiçek gibi, tertemiz, miss.. sınırsız 279 tl paketinden kullanıyoruz, download da 120, upload da bazen 100 ü geçtiğini gördüm. Misss..
Mesaj düzenlendi:

SuperBox un en güzel yanı upload kısmı.
Testi kablosuz cihaz üzerinden yapınca 90-100 arası çıkıyor download, ama kablo üzerinden bilgisayara bağlayıp test edince 170 i buluyor.
Bu da demek oluyor ki aynı cihaz üzerinde hem LTE hem WIFI kullanmak şebekenin sinyal gücünü ister istemez etkiliyor.
Bu aşamada size önerim: ya kablolu kullanın ya da kablosuz kullanacaksanız ek bir ACCESS POINT ya da ROUTER kullanın ve en az 1 - 1.5m SuperBox un uzağında tutun.
Bu arada hız muhabbeti her zaman aynı değil, baz istasyonunun yoğunluğuna göre değişebiliyor. Ben sınırsız pakette bazen downloadın 7-8 mbit e kadar düştüğünü gördüm.
Genel olarak stabil değil. Oyunlarda ping oranı kablolu internete göre daha yüksek.
Fiberin olmadığı yerde alternatif olarak kullanılabilir. Başka bir kullanım amacı da; eğer video yayını veya upload çok yapıyorsanız kullanabilirsiniz, çünkü upload hızı 120 mbit i bulabiliyor, genel olarak 40-60 mbit bandında seyrediyor.
SuperBox alacaksanız önce kullanacağınız yerde cep telefonu ile turkcell hat kullanarak hız testi yapın, güzel sonuç alırsanız cihazı satın alın. Bu arada SuperBox bağlantı gücü cep telefonundan daha iyi olduğu için cihazla yaptığınız test telefonla yaptığınız testten daha yüksek çıkacaktır.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Superbox kullanıyoruz, çiçek gibi, tertemiz, miss.. sınırsız 279 tl paketinden kullanıyoruz, download da 120, upload da bazen 100 ü geçtiğini gördüm. Misss..
Mesaj düzenlendi:

Testi kablosuz cihaz üzerinden yapınca 90-100 arası çıkıyor download, ama kablo üzerinden bilgisayara bağlayıp test edince 170 i buluyor.
Bu da demek oluyor ki aynı cihaz üzerinde hem LTE hem WIFI kullanmak şebekenin sinyal gücünü ister istemez etkiliyor.
Bu aşamada size önerim: ya kablolu kullanın ya da kablosuz kullanacaksanız ek bir ACCESS POINT ya da ROUTER kullanın ve en az 1 - 1.5m SuperBox un uzağında tutun.
Bu arada hız muhabbeti her zaman aynı değil, baz istasyonunun yoğunluğuna göre değişebiliyor. Ben sınırsız pakette bazen downloadın 7-8 mbit e kadar düştüğünü gördüm.
Genel olarak stabil değil. Oyunlarda ping oranı kablolu internete göre daha yüksek.
Fiberin olmadığı yerde alternatif olarak kullanılabilir. Başka bir kullanım amacı da; eğer video yayını veya upload çok yapıyorsanız kullanabilirsiniz, çünkü upload hızı 120 mbit i bulabiliyor, genel olarak 40-60 mbit bandında seyrediyor.
SuperBox alacaksanız önce kullanacağınız yerde cep telefonu ile turkcell hat kullanarak hız testi yapın, güzel sonuç alırsanız cihazı satın alın. Bu arada SuperBox bağlantı gücü cep telefonundan daha iyi olduğu için cihazla yaptığınız test telefonla yaptığınız testten daha yüksek çıkacaktır.
Aradığım cevap böyle birşeydi tam olarak. Bugün iş çıkışı gidip kendi gözümle de araştırıcam. Ama asıl sorun şu bar benm bulunduğum yerde kendi evim de turkcell çekmiyor malesef önceden çekiyordu lakin vodafone vericisi kuruldu şuanda vodafone 3G baya iyi sonuç veriyor. Eğer hattın çekimine bağlıysa biraz şansızım galiba :(

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Elimde asusun dsl16 modemi var eğer bu superabox işimi görücekse modemi satmam aksi takdirde satıcam

TayfunRAras

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Süperbox 270 tl aylık 4,5 g fulllimitsiz paketini kullanıyorum.
56k modemden beri internet kullanırım.
Dsl 2004de ülkemize geldi o zamanda beri ilk müşterileri oldum.
Ancak her zaman bir altyapı sorunları oldu.
5 ay önce Süperbox aldım ve diyebilirim ki bu internetse öteliler neydi?
Süperbox ın tek kötü yanı fiyatının pahalı olması ancak değer...

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Süperbox 270 tl aylık 4,5 g fulllimitsiz paketini kullanıyorum.
56k modemden beri internet kullanırım.
Dsl 2004de ülkemize geldi o zamanda beri ilk müşterileri oldum.
Ancak her zaman bir altyapı sorunları oldu.
5 ay önce Süperbox aldım ve diyebilirim ki bu internetse öteliler neydi?
Süperbox ın tek kötü yanı fiyatının pahalı olması ancak değer...
Zaten bizim bu alt yapılardan çektiğimizi başka birileri çekmiyor orası kesin malesef ki ülkemiz bu konuda çok ama çok geride

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Malesef turkcell olduğum bölgede sağlıklı çekmediği için superabox hayal oldu şimdilik

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bu superbox 3g destekli mi ?

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu superbox 3g destekli mi ?

Yüksek ihtimalle modem destekliyordur, prizin olduğu her yerde internet diye reklam ediliyordu. İçindeki hat 3G/4.5G destekliyor zaten.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Malesef benm bulunduğum bölgede turkcell çekmiyor sanırım emin değilim ama çoğu insanlar öyle diyor vodafone süper çekiyor 3 g de 25 mbps hız alıyorım zaman zaman ama gel gelelim onlarında superbox diye bir cihazları yok cepte wifi var oda 20 Gb ile sınırlı

mahir66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mesaj düzenlendi:

Dostum superbox un çekim kalitesi mobil cihazlarla eşit mi. Yani bulunduğum konumda Türkcell hattımla 4.5g de 4 mbs geçmiyorsa boxda da aynı mı olur. Yada bulunduğum konumda çekim gücü biraz düşükse boxda bu sorun ortadan kalkar mı

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Böyle bir sorunun cevabı bana da lazım doğrusu

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dostum superbox un çekim kalitesi mobil cihazlarla eşit mi. Yani bulunduğum konumda Türkcell hattımla 4.5g de 4 mbs geçmiyorsa boxda da aynı mı olur. Yada bulunduğum konumda çekim gücü biraz düşükse boxda bu sorun ortadan kalkar mı
mobil cihazdan biraz daha fazla, yaklaşık %20-30 arası daha iyi çekiyor. tabi bu mobil cihaza göre de değişebilir. ben iphone 8 ile yaptım testi.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Demin arkadaşın babasının telefonuyla test ettim turkcell bulunduğum oda da asıl superboxı koymak istediğim yerde test ettim 4 mbps verdi yükleme sıfırlarda gezdi. Tabi boxu alabilirsem eğer bu değişirmi bilmiyorum 4.5 g sıfır çubuk gösteriyor ama 4 mbps veriyor

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Demin arkadaşın babasının telefonuyla test ettim turkcell bulunduğum oda da asıl superboxı koymak istediğim yerde test ettim 4 mbps verdi yükleme sıfırlarda gezdi. Tabi boxu alabilirsem eğer bu değişirmi bilmiyorum 4.5 g sıfır çubuk gösteriyor ama 4 mbps veriyor

Denemek lazım, başvurunu yap, gelip deniyorlar, çekmiyorsa almıyorsun

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Aynen çekmediği için test ekibini gönderemiyorruz malesef dedi yetkili

Tips
Tips
Üst Alt