Neler yeni

Aşırı Isınma Ve Pil

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba. Telefonum iPhone 7 Plus 11.3.1 jailbreakli. Telefonum aşırı ısınıyor ve pili çok çabuk bitiyor. Isınmayı size şöyle örnek vereyim. Kişisel erişim noktası açıp bilgisayara bağladığım zaman, bir müddet sonra aşırı sıcaklık uyarısı veriyor telefon ve soğuyana kadar kullanılmıyor. Pilim ise dün gece yatarken %70-80 gibiydi ve uyandığım da şarjım bitmiş bir şekilde buldum. Jailbreakli kullanmadığımda böyle sorun olmuyor. Rollectra ile sıfırlayıp, yeni iPhone olarak ayarladım ve tekrar jailbreak yapıp kullandım ama yine 1-2 hafta sonra aynı sorunu gösterdi. Nasıl çözebilirim bu sorunu :(

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cocoatop kurulumu yapıp hangi işlemin yüksek çalıştığını görebilirsin, Ayrıca detailedpowerusage kurup aşırı pil tüketen uygulama ve sistem dosyasına da bakabilirsin.

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Shsh kaydın varsa tertemiz baştan kurulum yap bi. Bendede vardı bu sorun düzeldi bundan sonra.

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tweklerim ve CocoaTop tan kullanım
Mesaj düzenlendi:

Ek
Mesaj düzenlendi:

Shsh kaydın varsa tertemiz baştan kurulum yap bi. Bendede vardı bu sorun düzeldi bundan sonra.
Shsh kaydım var fakat işe yarar mı rollectra yaptığım halde böyle olduysa

Ekli dosyalar

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
içlerinde bir tweak buna sebeb oluyor muhtemelen. Tüm tweakleri devredışı bırakıp cihazı jbli olarak kullandın mı ?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hayır denemedim, nasıl deneyeceğim?
Kardeşim valla aynı dertten muzdaribim bende.ama bir Türlü bulamadım sebebini.bak sabah %100 dü şarjım neredeyse hiç kullanmadım desem yeri var ama su an şarj %55.ısınma problemi bende de mevcut ama bir türlü hangi tweak buna sebep oluyor bulamadım.benim telde ı phone 7 plus....bende de aynı kişisel erişim noktasını kullanırken ve video izlerken telefon aşırı ısınıyor.....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kardeşim valla aynı dertten muzdaribim bende.ama bir Türlü bulamadım sebebini.bak sabah %100 dü şarjım neredeyse hiç kullanmadım desem yeri var ama su an şarj %55.ısınma problemi bende de mevcut ama bir türlü hangi tweak buna sebep oluyor bulamadım.benim telde ı phone 7 plus....bende de aynı kişisel erişim noktasını kullanırken ve video izlerken telefon aşırı ısınıyor.....

Cocoatop kurup açılan ekranda PID Yazan kısma basıp hangi işlemin yüksek çalıştığını görebilirsiniz. isterseniz yukarıda ki ekran görüntüleri gibi paylaşım yapın, bu konu altına.

bbrq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aynı şeyi bende iapcrazy tweakini yüklediğimde yaşamıştım cractool3 ve cydown’u silip antivirios tweakini kurabilir misin

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
En cok kamera kullanmis ise pili ve kamerayi ellediginde asiri isinmissa simmerdown tweakini kurmani oneririm

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Futurestore yapacağım artık. Tweakleri iCleaner Prodan devredışı bıraktığım halde yine ısınıyor çok aşırı şekilde. Peki futurestore den sonra, jailbreaki sağlıklı ve telefonu yormadan, ısındırmadan, pilini aşırı tükettirmeden nasıl kullanmayalım öneriniz nedir?
Mesaj düzenlendi:

Önerilerinizi bekliyorum
Cocoatop kurup açılan ekranda PID Yazan kısma basıp hangi işlemin yüksek çalıştığını görebilirsiniz. isterseniz yukarıda ki ekran görüntüleri gibi paylaşım yapın, bu konu altına.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cihazı Jb moddan cıkarıp kullanmaya devam edin akşam beraber bakalım.

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cihazı Jb moddan cıkarıp kullanmaya devam edin akşam beraber bakalım.
mecburen öyle kullanmak durumundayım zaten, ısınma her daim hiç kullanmasam bile el yaktığı için elime almaktan soğudum. Akşam dediğiniz gibi beraber bakalım. Teşekkürler :)

hknzq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
mecburen öyle kullanmak durumundayım zaten, ısınma her daim hiç kullanmasam bile el yaktığı için elime almaktan soğudum. Akşam dediğiniz gibi beraber bakalım. Teşekkürler :)
Bende bu sorunla karşılaşıyordum, bi yerde çözüm olarak okumuştum, ayarlardan “sıfırla” dan konum ayarlarını sıfırlayınca geçiçi olarak düzeliyor, com.apple.spirngboard denen şeyden kaynaklı. Onunda instagram uygulamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Antivirlos tweakı ile virüs taraması yap , tweakları kontrol et, Gereksiz görsellik yaratan anemone tarzı tweakları kaldır, eski ve uyumsuz tweak varsa kaldır. icleaner pro tweakını kendi reposundan kur ve en son temizliği yap ve kaldır bu tweakı gerektikçe tekrar kur, Cihazda sorun yapan tweakı teşhis edersen filza ile tweak ismini root klasöründe arat, Karşına çıkan dosyalar çöp kutusuna taşı ve çöp kutusunu boşaltma, sorun olursa tekrar yüklersin. Sorun düzelmesse roelectra kullan. En son düzelmezse Shsh2 blobsun varsa Future ile cihazı restore et.

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
AntivirIos tweakınk bulamadım, repoysunu yazabilir misiniz?
Antivirlos tweakı ile virüs taraması yap , tweakları kontrol et, Gereksiz görsellik yaratan anemone tarzı tweakları kaldır, eski ve uyumsuz tweak varsa kaldır. icleaner pro tweakını kendi reposundan kur ve en son temizliği yap ve kaldır bu tweakı gerektikçe tekrar kur, Cihazda sorun yapan tweakı teşhis edersen filza ile tweak ismini root klasöründe arat, Karşına çıkan dosyalar çöp kutusuna taşı ve çöp kutusunu boşaltma, sorun olursa tekrar yüklersin. Sorun düzelmesse roelectra kullan. En son düzelmezse Shsh2 blobsun varsa Future ile cihazı restore et.

Tips
Tips
Üst Alt