Neler yeni

Apple Sözünün Ardında Değil !

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Önceden 1 kere cihaz değişimi, ekran değişimi yapan apple ufak bir darbe sonucu hiçbirşey yapmıyor garantiyi geri getirmek ve yeni swap cihaz vermek için 1600₺ istiyor !!!!!

i6 16 gbı 1600₺ ile yeni swap cihaz değişimi yapıp iphone garantim geri vereceklerini söylüyorlar(değmez), başarı teknik servise vermiştim apple destekle konuştum. Cihazımın ön cebimde kasasının dibe çöktüğünü tahmin ediyorum,pantolonun düğmesi denk gelmiş olabilir telefonu sürekli kabıyla kullanan biriyim, artık apple kullanmıyacağım yeni modellerde i7 ve üstünde böyle sıkıntılar olacağını sanmıyorum, i6 ların kasası zayıf ve internette araştırdım kronik sorun herkeste ufak bir dibe çökme var, apple'a yakıştıramadım, internette okudum 1 defaya kasa ve ekranı mahsus değiştiren bile var,

Benim sorunlarım
1- Kasa kamera altı biraz çökme
2- Ekranda istemsiz hareket donma(Garantiden çıkarıldı apple a yollanmadı!)
3 Ekran sağ alt köşe tıklama sorunu)click problem- kronik sorundur) Düzeltilmedi

Sorularım
-Onarılmadan geri iade yapıldı.Nasıl onarılmasını sağlayabilirim?
-Apple destekle konuştum, apple garanti koşulları sebebiyle apple politikasının bu olduğunu söylediler, huawei,samsung,google gibi firmalar bu şekilde garantiden çıkarıyorlarmı ? Cihaz cebimde büküldü, ve arkadaşın i6 sıda bu şekilde cebinde bükülmüş, bükülme yer arasındaki uzaklık 1 cm ve oldukça yakın.

Son Çare- Ekranda donmalar için;
Teli Ankara'da yaptırabileceğim apple'a yakın iyi yapan teknik servis önerebilirsiniz ?

Telin resmi şekilde gibi,teli dışarıda yaptırsam 300₺ versem cihaz garanti dışı kalıyor. Keşke samsung alsaydım, elimde 4 yıllık galaxy tab s tablet var hiçbirşey olmadı plastik kasasına
Apple'dan hiç memnun kalmadım işletim sistemi ve tasarımı güzel diye kullanıyorum.
iphone 6s yada 6 alacaksanız almayın diyorum üst modeller iyi olabilir ancak i6 kronik sıkıntılı cihaz!!!!

Yardımcı olacak varmıdır tekrarmı farklı bir servise vereyim ?
Mesaj düzenlendi:

İlk defa appleda sorun yaşadım, apple sayfasından sorgulayınca garanti duruyor,cihazı başka yerde yaptırıncada 1600₺ ile swap cihaz verip tekrar aynı garantiyi verme şansım bitiyor... İlk pişmanlığım, Sanki cihazı düşürdümde böyle oldu ? koruyucu kılıf+camla kullanıyorum, son derece titiz kullanıyorum, eskiden samsung kullanırdım, eski cihazı çok düşürmüşlüğüm var ama plastik kasada bükülme vb sorun yok! 1600₺ swap cihaz alacağıma 200₺ daha koyar sıfırını alırım resmen insanla oynuyorlar.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bana o çöken kısım pek cepte olamaz gibi geliyor. Evet 6’ların kasası biraz hassas ama 6S ile daha güçlü kasa kullanmaya başladılar. O çökmeden dolayı kullanıcı hatası demişlerdir muhtemelen. Başka Apple Yetkili servisi varsa oraya verin. Apple’ın sitesinde yetkili servis listesi mevcut.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bana o çöken kısım pek cepte olamaz gibi geliyor. Evet 6’ların kasası biraz hassas ama 6S ile daha güçlü kasa kullanmaya başladılar. O çökmeden dolayı kullanıcı hatası demişlerdir muhtemelen. Başka Apple Yetkili servisi varsa oraya verin. Apple’ın sitesinde yetkili servis listesi mevcut.
yetkili servise verdim 1650₺ ücret talep ettiler ön cebimde kadife pantolonun düğmesi denk gelmiş olabilir. Cihaza çok dikkat eden biriyim, böyle bir talihsizlik başıma geldi, telefonu neredeyse hiç yere düşürmedim, bir,iki defa düşürmüşlüğüm var ama her düşürdüğümde cihazı kontrol ederim.

Servis Raporum

Ekli dosyalar

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Öncelikle geçmiş olsun ama apple zaten garanti kapsamında olması için kasanın çizik ezik gömük olmaması gerektiğini ilk zamandan beri söylüyor. Ancak cihaza gözün gibi bakacaksın ki sana garanti sunacak yoksa maalesef böyle mağduriyet oluyor. Böyle bir içe göçük de ancak apple zorlu center da gidip belki derdinizi anlaşılır açık dille anlatırsanız yardımcı olurlar yoksa herhangi bir servise giderse bu göçük bahane edilip garanti dışı edilecektir

yavuzgurkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Geçmiş olsun hocam ama o göçük cepte olacak bir göçük değil garanti dışında bırakmaları normal bunu sadece apple değil diğer bütün firmalarda yapardı eğer bu göçük sizi çok rahatsız ediyorsa ikinci el orjinal kasa alabilirsiniz fiyatları 100 tl civarında oluyor tekrardan geçmiş olsun

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Göçüğün cepte olduğunu tahmin ediyorum cihazı son derece dikkatli kullanan biriyim, düğme izi gibi duruyor... Cihazı hp ön cebime koyuyorum.
Geçmiş olsun hocam ama o göçük cepte olacak bir göçük değil garanti dışında bırakmaları normal bunu sadece apple değil diğer bütün firmalarda yapardı eğer bu göçük sizi çok rahatsız ediyorsa ikinci el orjinal kasa alabilirsiniz fiyatları 100 tl civarında oluyor tekrardan geçmiş olsun
Mesaj düzenlendi:

t
Kasa beni rahatsız etmiyor,ekranda sıkıntım var ekran istemsiz hareket edebiliyor sağ alt taraf algılamıyor, apple garantiye almıyor
Mesaj düzenlendi:

Apple Destekle başka bir kişiyle konuştum farklı bir servisle şansınızı deneyin denildi genpaya yönlendirdi, genpa'ya vereceğim başarı mağdur etti, en ufak çökmede garantiden çıkardı.

Son düzenleme:

dobisco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İp7 plusımda kırılmaz cam mevcuttu yanlışlıkla düşürmüşüm bulduğumda telefonun camında hasar yoktu kırılmaz cam ise tuzla buz olmuştu lcd panelde küçük bir nokta belirdi.telefon garanti kapsamında olduğundan hemen appleye gittik ondan bişey olmaz diyerek bizi geri yolladılar 2 gün sonra telefonun kamerası çalışmamaya başladı appıla geri gittik kamerayı değiştirmelerine rağmen telefon düzelmeyince yenisini verdiler .tamamen şans işi...

NOT : kırılmaz cam 70tllik kaliteli bir markaydı.
Götürdüğüm servis ataşehir atatürk mahallesi Lydia

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
İp7 plusımda kırılmaz cam mevcuttu yanlışlıkla düşürmüşüm bulduğumda telefonun camında hasar yoktu kırılmaz cam ise tuzla buz olmuştu lcd panelde küçük bir bokta belirdi.telefon garanti kapsamında olduğundan hemen appleye gittik ondan bişey olmaz diyerek bizi geri yolladılar 2 gün sonra telefonun kamerası çalışmamaya başladı appıla geri gittik kamerayı değiştirmelerine rağmen telefon düzelmeyince yenisini verdiler .tamamen şans işi...

Ben sizin kadar kötü hiç düşürmedim cebimde öyle oldu apple destek genpaya gidin şansınızı deneyin dedi, oraya götüreceğim sonra olmazsa lydia teknik servise götürürüm.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
İp7 plusımda kırılmaz cam mevcuttu yanlışlıkla düşürmüşüm bulduğumda telefonun camında hasar yoktu kırılmaz cam ise tuzla buz olmuştu lcd panelde küçük bir bokta belirdi.telefon garanti kapsamında olduğundan hemen appleye gittik ondan bişey olmaz diyerek bizi geri yolladılar 2 gün sonra telefonun kamerası çalışmamaya başladı appıla geri gittik kamerayı değiştirmelerine rağmen telefon düzelmeyince yenisini verdiler .tamamen şans işi...

Bizde de 6S vardı ekranda bi nokta fazla aydınlanıyordu dikkatli bakmazsan görünmüyordu bile. Batarya değişim programı çıkıkca geçen sene servise verdik yenisini gönderdiler. Troy’a vermiştik.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Genpa teknik servis aldi bakalim, istanbula yollanacakmis, sonucu bekliyorum hayirlisi

Tips
Tips
Üst Alt