Neler yeni

Alarm Çaldığında Telefon Kapanıyor Nedeni Nedir?

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar ikidir aynı şey oluyor. Alarm çaldığı an telefon kendini kapatıp açıyor haliyle uyanamıyorum işe geç kalıyorum 😄 ilkinde açılamamış respring yapar gibi dönüp duruyor ısınmış telefon. Bu kez nasıl olduysa açılmış. Alarmla ilgili tweak yok. Hatta yüklü olanları paylaşıyım daha önce başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim. Crackli tweak kullanmıyorum.
156A4CBB-3CEA-445F-AE59-62A7D3C2BFFF.png60F77C63-E021-4ADA-8424-04E1DC5C9A3F.png893D397F-6E2E-4B1B-B76E-37DC82BC9680.png334EF3A7-AB80-4734-8492-5F097CC0761E.png4DB62483-4113-4179-8A63-7B26108B05AE.png2A7851DD-92CC-452C-BBE1-E01030AD2461.png47B2DEEE-6DAB-4A23-AFBA-91EA7F8E1B2C.pngF81E2BA0-1B8E-436F-8554-A7FE3D23EE8B.png1D5D1EA8-2FEA-4F05-9FDC-78D0A6FCC3B1.png

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar ikidir aynı şey oluyor. Alarm çaldığı an telefon kendini kapatıp açıyor haliyle uyanamıyorum işe geç kalıyorum ilkinde açılamamış respring yapar gibi dönüp duruyor ısınmış telefon. Bu kez nasıl olduysa açılmış. Alarmla ilgili tweak yok. Hatta yüklü olanları paylaşıyım daha önce başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim. Crackli tweak kullanmıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 15491Ekli dosyayı görüntüle 15492Ekli dosyayı görüntüle 15493Ekli dosyayı görüntüle 15494Ekli dosyayı görüntüle 15495Ekli dosyayı görüntüle 15496Ekli dosyayı görüntüle 15497Ekli dosyayı görüntüle 15498Ekli dosyayı görüntüle 15499
Kardeşim illa alarmla ilgili bir tweak buna neden olur diye bir şart yok.su an yüklü olan tweaklerden herhangi biride olabilir.o yüzden bence sen kendin bunu deneyerek bulacaksın.belki biraz uzun sürebilir ama bunun tek çözümü bu bence.ı cleanerdan tüm tweakleri devre dışı bırak ve alarmı dene eger sorun yoksa tweakleri tek tek devreye alıp alarmı deneyeceksin hangisinde sıkıntı çıkarsa o tweaki kaldıracaksın.ha şöylede bir durum var eger tüm tweakler devre dışı iken de sıkıntı olursa malesef sana bir restore görünüyor gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeşim illa alarmla ilgili bir tweak buna neden olur diye bir şart yok.su an yüklü olan tweaklerden herhangi biride olabilir.o yüzden bence sen kendin bunu deneyerek bulacaksın.belki biraz uzun sürebilir ama bunun tek çözümü bu bence.ı cleanerdan tüm tweakleri devre dışı bırak ve alarmı dene eger sorun yoksa tweakleri tek tek devreye alıp alarmı deneyeceksin hangisinde sıkıntı çıkarsa o tweaki kaldıracaksın.ha şöylede bir durum var eger tüm tweakler devre dışı iken de sıkıntı olursa malesef sana bir restore görünüyor gibi.

Zaten en son successionla restore yaptım sıfırdan kurulum yaptım ondan sonra oldu bu. Dediğin şekilde bulmak imkansız çünkü 20 günde 2 kez oldu bu. Her zaman yapmıyor yani. Sanırım tek çözüm alarm için başka bir uygulama yükleyip kullanmak

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Zaten en son successionla restore yaptım sıfırdan kurulum yaptım ondan sonra oldu bu. Dediğin şekilde bulmak imkansız çünkü 20 günde 2 kez oldu bu. Her zaman yapmıyor yani. Sanırım tek çözüm alarm için başka bir uygulama yükleyip kullanmak
Tabi bu da bir çözüm ama sen bir sıkıntı degil diyorsan bu şekilde de idare edilebilir.yani çok sık yapmıyorsa bunu.ama bu tür şeyler jb açısından sinir bozucu şeyler mutlaka insanın bir tarafında bir soru işareti kalıyor

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tabi bu da bir çözüm ama sen bir sıkıntı degil diyorsan bu şekilde de idare edilebilir.yani çok sık yapmıyorsa bunu.ama bu tür şeyler jb açısından sinir bozucu şeyler mutlaka insanın bir tarafında bir soru işareti kalıyor

İşe geç kalmasam sıkıntı değildi de. Alarm uygulaması indirdim onunla deniycem bide

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Aynen ya. Photomanager tweakini kullanıyordum, onun yüzünden müziklere giremiyordum.😁 Geliştiricisine mesaj attım inanmadı. Videolu gösterdim, sonra güncelleme yayınladı. 😁

7ED56B56-9ABC-4880-B2BD-1BBD0E2DEB33.jpeg

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeşim seninle aynı durumdayım, bende 1-2 kere işe geç kaldım bu yüzden. Alarm çalınca resprin yada jb gidiyor tabi alarmda devre dışı kalmış oluyor. Ama dediğin gibi bunu belki ayda 1-2 yapıyor. Chimera kullanırken bu sorun kalkmıştı, tekrar uncover dönünce yine nadirende olsa yapıyor. Harici alarm programı kurup memnun kaldığın basit bi pro olursa yazarsan sevinirim. Şimdilik çözüm bende bulamadım, 3 kez ayrı zamanlarda succession ile restorede ettim ama nafile..

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeşim seninle aynı durumdayım, bende 1-2 kere işe geç kaldım bu yüzden. Alarm çalınca resprin yada jb gidiyor tabi alarmda devre dışı kalmış oluyor. Ama dediğin gibi bunu belki ayda 1-2 yapıyor. Chimera kullanırken bu sorun kalkmıştı, tekrar uncover dönünce yine nadirende olsa yapıyor. Harici alarm programı kurup memnun kaldığın basit bi pro olursa yazarsan sevinirim. Şimdilik çözüm bende bulamadım, 3 kez ayrı zamanlarda succession ile restorede ettim ama nafile..

Aynen öyle oluyor. Bence 3utools mu neydi onunla unc0ver yüklediğimiz için oluyr bu. Bi tane indirdim alarm uygulaması. Locallappatore ile de fulledim. Test ettim sıkıntı yok. Şimdinormal saate bunu kurdum 5 dk sonrasına ana alarmı kurdum. İkisind3n biri mutlaka çalar 😄 alarmy adı

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Le0n valla ben impactorlada çok kurdum o zamnlardada yapıyordu, çözemedim. Alarmy’yi deneyeceğim

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Le0n valla ben impactorlada çok kurdum o zamnlardada yapıyordu, çözemedim. Alarmy’yi deneyeceğim

Bende yeni oldu bu. Alarmy iyi gibi ama tek sıkıntı sessiz modda çalışabilmesi için arka planda açık olması lazımmış. Şarjı biraz etkiler gibi

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cr4shed isimli bit tweak var. Belki verdiği log çözüm olabilir..

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Buna benzer bir tweak vardı. Onu güncellendiler ise ana şüpheli yanı respring neden olan zımbırtının adınıda veriyordu. Bilen illaki vardır.

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Buna benzer bir tweak vardı. Onu güncellendiler ise ana şüpheli yanı respring neden olan zımbırtının adınıda veriyordu. Bilen illaki vardır.

crashreporter :)

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
En son ios11 için güncellenmiş ama yükledim yine de çalışıyor gibi. çöken uygulamaları yazmış. Bakalım aynı durum yaşanınca ne çıkacak

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sırf bu soruya cevap vermek için üye oldum. Jb kullandığım dönemde aynı şeyi yaşadım. Crasher ve crashreport tweakleriyle didik didik ettim hataları respring sebebi için. Sorunu nasıl çözdüm peki? İnanmayacaksınız ama ertelemeyi kapattığımda sorunsuz çalıyordu alarm..

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sırf bu soruya cevap vermek için üye oldum. Jb kullandığım dönemde aynı şeyi yaşadım. Crasher ve crashreport tweakleriyle didik didik ettim hataları respring sebebi için. Sorunu nasıl çözdüm peki? İnanmayacaksınız ama ertelemeyi kapattığımda sorunsuz çalıyordu alarm..
Ciddi misin ya 🤔 deneyelim bakalım

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ertelemeyi kapatırsam yine geç kalırım , bu alarmın bütün albenisi erteleme zaten

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Bu Tweakler :

-NoQuickActionButton
-Axon
-BrightCam
-AutoReplay
-NewCam
-TouchFlow
-Tabsa
-Mejor
-A-Font (özellikle bu)

Bu Tweakleri rahatsız ediyor:

-SnowBoard ( en çok)
-MiDevice
-Boxy

Sonuçlar:

1. Telefon görüşmelerinde Respring/Reboot oluşması

2. Ekran kaydı hatalar

3. Ekran Resmî hataları

4. ALARM deaktif, devredışı veya erteleme hataları oluşuyor

5. Tüm SpringBoard geç uyanma , reaksiyon vs.

6. Batarya’ya etkisi

Tavsiye:

Tweak: “A-Font” kullanmayın... onun yerine SnowBoard veya iThemer uyumlu olan Font’ları kullanın

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@efsane6 bu çok iyi bir deyeyim&paylaşım oldu emeğine sağlık.

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu Tweakler :

-NoQuickActionButton
-Axon
-BrightCam
-AutoReplay
-NewCam
-TouchFlow
-Tabsa
-Mejor
-A-Font (özellikle bu)

Bu Tweakleri rahatsız ediyor:

-SnowBoard ( en çok)
-MiDevice
-Boxy

Sonuçlar:

1. Telefon görüşmelerinde Respring/Reboot oluşması

2. Ekran kaydı hatalar

3. Ekran Resmî hataları

4. ALARM deaktif, devredışı veya erteleme hataları oluşuyor

5. Tüm SpringBoard geç uyanma , reaksiyon vs.

6. Batarya’ya etkisi

Tavsiye:

Tweak: “A-Font” kullanmayın... onun yerine SnowBoard veya iThemer uyumlu olan Font’ları kullanın
Yazdıklarından kullandığım axon var sadece. Peki bunun alternatifi varmı? Axonun

Tips
Tips
Üst Alt