Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

ufuk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
benim iphone 7 sürüm 12.3.1 nasıl jb yapa bilirim
Mesaj düzenlendi:

Öncelikle herkese iyi forumlar,
Bugün güzel bir şey oldu. Yıllardır olmayan şey bir bootrom açığı yayınlandı.
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Bu açık çekirdek açığının üstünde diyebiliriz kısaca. A11 dahil tüm cihazlar artık jailbreak için exploit beklemek zorunda kalmayacak. İstediği sürüme düşürebilecek, yükseltebilecek ve custom ipsw yani düzenlenmiş ipsw leri kurabilecek. Apple hiçbir şekilde açığı kapatamıyor çünkü açık donanımsal ve kalıcıdır, yazılım güncellemesiyle fixlenemez.

Bootrom hakkında kısaca bir bilgi cihaz ilk açıldığında çekirdekten önce kodlamaları yapar. Yani yeni jenerasyon jailbreakleri için aşılması gereken kernelin patronu diyebiliriz :)

Yeni gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.
iphone 7 12.3.1 sürüm jb olurmu sizce

JailStar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
benim iphone 7 sürüm 12.3.1 nasıl jb yapa bilirim
Mesaj düzenlendi:

iphone 7 12.3.1 sürüm jb olurmu sizce
Hocam yanlış yere soruyorsunuz
Mesaj düzenlendi:

Şurada bulabilirsiniz

siristatt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jailbreak çıktımı veya yayınlandı mı ? Resim heyecanlandırdı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar ios 12.4 iphone x jailbreakliyim. Bu araca şuan gerek var mı ne dersiniz Restore edip bunlamı jailbreak edeyim. Şuan için sadece jailbreak yapıyorsa gerek yok bence ne dersiniz tamam daha yeni hiç bir şey belli değil ama bi yorumunu alayım

siristatt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Artık bitmiş gibi gözüküyor. Ne zaman çıkacağı tarihi söylediler mi ?

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Galiba pek fark eden bişey olarak çıkmayacak chimera unc0ver Jailbreak araçlarından farkı ismi olacak galiba bunlar sürüm düşürme isteyen istediği sürüme inecek dediler unc0ver kopyalayıp ikonu değiştirip piyasa sınacaklar galiba

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
f
Galiba pek fark eden bişey olarak çıkmayacak chimera unc0ver Jailbreak araçlarından farkı ismi olacak galiba bunlar sürüm düşürme isteyen istediği sürüme inecek dediler unc0ver kopyalayıp ikonu değiştirip piyasa sınacaklar galiba

fakat istediğin sürümde jb atabiliyorsun diye biliyorum yani ios 14 cıksada atabileceksin jb

Ogzhntfnk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus

Hocam geldi, gelecek gibi gibi... Bence hazırdır da heyecana sürüklemeye çalışıyor gibime geliyor. Çıkart gitsin işte.

12.4.2 için bekliyorum ben de.

Synn2717

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
f

fakat istediğin sürümde jb atabiliyorsun diye biliyorum yani ios 14 cıksada atabileceksin jb
İos bi çözüm bulur bence o kadar kolay bırakmaz her sürümü

Synn2717

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
konuyu hiç takip etmiyorsun sanırsam. adamlar Bootloaderi kırdılar.. İphone X kullan ios 17 Cıksın jb mümkün

Konuyu baştan aşağı takip ediyorum ama bak adamlar önce ne dedi? İstediniz sürüme düşebilceksiniz dedi aylar oldu öyle bişi yok uncover gibi bi program çıkartmışlar jb imkanı sunuluyor bunları chimera ve uncoverda da yapıyoduk bize sürüm düşürme diye anlatıldı lanse edildi

Ogzhntfnk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Şimdi arkadaşlar, bootrom kırıldığı için ben iPhone 6’da 10.2’ye düşürebilir miyim? Veya şu an yapabileceğim bir şey var mı?

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Konuyu baştan aşağı takip ediyorum ama bak adamlar önce ne dedi? İstediniz sürüme düşebilceksiniz dedi aylar oldu öyle bişi yok uncover gibi bi program çıkartmışlar jb imkanı sunuluyor bunları chimera ve uncoverda da yapıyoduk bize sürüm düşürme diye anlatıldı lanse edildi

linux veya mac kullanıyorsan sende yapabilirsin kodları verdiler.. gösteri değil lansman hiç değil.. Windows 'a import edeckeler bu kodları ve arayüz oluşturacaklar.. windows kullanıyorsan beklemek zorundasın.

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İnşallah diyelim fakat şuan düşürme işlemi sadece ip 5s için yapılıyor fakat başka da bir ilerleme olmadı takip ediyorum hep aynı şeyler gibi gel di bana unc0ver kopyalayıp piyasaya sürüyorlar gibi geldi unc0ver chimera arasında fark ne biri sileo diğeri cydia bu da zebra olur

Synn2717

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
İnşallah diyelim fakat şuan düşürme işlemi sadece ip 5s için yapılıyor fakat başka da bir ilerleme olmadı takip ediyorum hep aynı şeyler gibi gel di bana unc0ver kopyalayıp piyasaya sürüyorlar gibi geldi unc0ver chimera arasında fark ne biri sileo diğeri cydia bu da zebra olur

Sana kesinlikle katılıyorum

Ogzhntfnk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
linux veya mac kullanıyorsan sende yapabilirsin kodları verdiler.. gösteri değil lansman hiç değil.. Windows 'a import edeckeler bu kodları ve arayüz oluşturacaklar.. windows kullanıyorsan beklemek zorundasın.
Sanal bilgisayar ile Linux kursak olur mu hocam?

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt