Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

semih01sem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Phone SE'de iOS 13.5'i unc0ver ile jailbreak yaptım ve maalesef benim için hayati bir hata olan şu sorunu yaşıyorum:
Banka uygulamaları için gelen SMS doğrulaması kodunu klavyenin üst kısmında görmeme rağmen klavyenin üstüne (koda) basınca uygulamada gerekli alanı doldurmuyor. Doğrulama kodunu el ile girmek durumunda kalıyorum. Unc0ver ile Re-Jailbreak yapıyorum düzeliyor ama bir düre sonra yine aynı sorunu yaşıyorum.

Edit: Reddit'ten yaptığım araştırmalara göre Apple kullanıcı sözlüğünü sıfırladım ve uygulamaların jailbreaki tespit etmesini engelleyen LibertyLite (beta)'yı kurdum. Sonuç yine değişmedi.

Ekran kaydı aldığım videoda görebilirsiniz:

Ekli dosyayı görüntüle RPReplay_Final1591031260.mov

ckarakaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Phone SE'de iOS 13.5'i unc0ver ile jailbreak yaptım ve maalesef benim için hayati bir hata olan şu sorunu yaşıyorum:
Banka uygulamaları için gelen SMS doğrulaması kodunu klavyenin üst kısmında görmeme rağmen klavyenin üstüne (koda) basınca uygulamada gerekli alanı doldurmuyor. Doğrulama kodunu el ile girmek durumunda kalıyorum. Unc0ver ile Re-Jailbreak yapıyorum düzeliyor ama bir düre sonra yine aynı sorunu yaşıyorum.

Edit: Reddit'ten yaptığım araştırmalara göre Apple kullanıcı sözlüğünü sıfırladım ve uygulamaların jailbreaki tespit etmesini engelleyen LibertyLite (beta)'yı kurdum. Sonuç yine değişmedi.

Ekran kaydı aldığım videoda görebilirsiniz:

Ekli dosyayı görüntüle 17447
Aynı sorunu bende yaşıyorum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdrkrkmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sevgili arkadaşlar, yaşlı bir insan olarak daha önce de bazı konularda yardım istemiştim. Sağolsun yönetici arkadaşlar ilgilenmişlerdi. Sorunum şu ki; uzun süre önce güncellemelerimi (buradan öğrenerek indirdiğim bir programla )kapattım. 6s telefonum 12.1.2 de sabit kaldı. Bilgisayar ile yapmayı beceremedim ve kolayca telefon üzerinden uncover ile jailbreak yaptım. Bu sayede aracımın ekranına bağlanmak için NGX playerı kurdum ve kullandım. Maalesef kısa süreler içinde cydia etkisizleşiyordu ve aynı siteden dönem dönem uncover ile online jailbreak yapıyordum. Bir müddet böyle kullandıktan sonra tekrarlamayı bıraktım.

Uzunca bir süreden sonra, bugün tekrar araştırdım ve bilgisayar üzerinden kurmaya çalıştım. Altsore ile kurmaya çalıştığımda telefonun ios 12.2 veya üzeri olması gerektiğini söyledi. Cydia ile denediğimde de şifremi beğenmedi, appleid'den şifre alabilirsiniz gibi bir şeyler söyledi. Netice itibariyle bilgisayarımda cydia ve altserver kurulu, telefonumu tekrar jailbreak yapabilir miyim?
Bu arada cydia çalışmasa da telefonumda hala mevcut ve banka uygulamalarına girerken jailbreakli cihaz diye uyarı veriyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, durumumu açıklamak adına uzunca yazdım kusura bakmayın. Şimdiden çok teşekkürler

Wehemod1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar merhaba öncelikle sorum şu bi tweak yükledim sanırım 1 2 saattir instagram ve whatsapp üzerinden fotoğraflara erişemiyorum 2 uygulamada da sanki telefonda hiç fotoğraf veya video yok gibi gözüküyor ama galerimde mevcut olanlar var
Kurduğum tweaklerin bir çoğunu kaldırdım fakat hala aynı

ceyceyo439

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yaklaşık 1 senedir JB askıda olan iphone 6s cihazımda (ios 12.0.1) JB yi aktif ettim. Cydia da bir sürü güncelleme beni bekliyor ama güncelleme yapmaya çalıştığım her tweakte bu hatayı alıyorum. Sorun nedir ? 16E987C6-2DB2-498B-B119-00555DEF7785.jpeg

burcinkarabacak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
selamlar,

sabah sabah iş çıkardım başıma. cydia tweakler çöplük gibi oldu sıfırlayıp tekrar teker teker istediğim tweakleri kurayım dedim. batchomatic ile remove all tweak yaptım. sonra 5.2.0 yüklemek için bağlantı yapmaya çalıştım ama telefon artık ne hücresele ne de wifiye bağlanmıyor. ağ ayarlarını sıfırladım nafile fayda etmedi. sıfırlamak istemiyorum 2 yıldır hiç dokunmadan kullandığım için tüm resimlerim vs duruyor.

elimde mac pc var yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa sevinirim. isterse uzaktan da bağlanabilir.

şuan ne olur ne olmaz diye itunes yedek alıyorum.

saygılarımla

krizalidfx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar Şöyle bir sorunum var.

ios 13.5 Sileo Jb kullanıyorum. Tweakler kirlilik yapıyor diye Uncoverden Restore ROOTFS yaptım.
Sonuç; Sileo gitti. Tweaklardan bazıları silindi bazıları kaldı.
Uncoverden Reinstal Cydia yapıyorum sonuç başarılı ama ortada Cydia yok.
Telefon bu şekilde kaldı.
Nasıl bir yol izleyebilirim?
Teşekkürler
Mesaj düzenlendi:

Cihazınızda filza mevcutmu şu anda
Aslında vardı ama Restore ROOTFS yapınca gitti maalesef. ilginç olan sadece filza gibi programların gitmesi ama diğer tweaklar duruyor.
Mesaj düzenlendi:

1) deb dosyasını pc ye indirin
2) cihazınızı jailbreak aktif edin.
3) winscp ile. SSH bağlantısı yapıp yukarıda ki sileonun son sürüm deb dosyayı cihazınızda /var/mobile/document bölümüne atın.
4) winscp den terminali açın / dpkg -i /var/private/mobile/Documents/org.coolstar.sileo_1.8.3_iphoneos-arm girin.

Not:
kullanıcı kısmına : root
şifre kısmına : alpine

Bende düzeldi. Teşekkürler

Son düzenleme:

Tunadeep

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende direk uncover Cydia hiç bir şey açılmıyor ve uncover tekrar yüklesem bile açılıp tekrar kapanıyor varmı çözümü

babek_Orucov

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar cihaz ip.7 İos 12.2 versiyon bi kez jb yaptim 3u tools ile şimdi ne yapsam olmuyor ne yapsam?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

reallynigga

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar. Iphone 6 ıos 12.4.3 kullanıyorum. Şimdiye kadar checkrain ile jb yapıyordum ama jb kaldırmak için uncover ile jb yapıp uncover ile jb silmem mümkün mü?

TamerErmisH

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Herkese merhaba arkadaşlar telefonum ios 12.4.8 ve unc0ver ile jailbreakli fakat kardeşim kurduğum jailbreakleri görüp telefonumla oynamış ve kapanmış açtığımda ne unc0ver açılablir durumda nede cydia yalvarırım yardım edin bu konular hakkında bir bilgim yok denedim başardımda ama kardeşim yüzünden tırt oldu unc0ver yükleyemedim elinizde bir link veyahut çözüm varsa yazın yalvarırım.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Herkese merhaba arkadaşlar telefonum ios 12.4.8 ve unc0ver ile jailbreakli fakat kardeşim kurduğum jailbreakleri görüp telefonumla oynamış ve kapanmış açtığımda ne unc0ver açılablir durumda nede cydia yalvarırım yardım edin bu konular hakkında bir bilgim yok denedim başardımda ama kardeşim yüzünden tırt oldu unc0ver yükleyemedim elinizde bir link veyahut çözüm varsa yazın yalvarırım.
Konu linkinden tekrar jb yapın

onur0909

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba arkadaşlar sizden ricam olacak lütfen yardımcı olurmusunuz.ıphone 11 pro sürüm iOS 13.1.3 hangi uncoveri yüklemeye çalışsam indirmiyor sonuna kadar geliyor pasif duruma geçiyor.indirebilecegim bir adres varmı yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen

nardona

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air
Arkadaşlar hiçbir şeyi yükleyemiyorum hepsi şu şekilde kalıyor full reset attım hala aynı PC den yüklemeyi deneyemiyorum çünkü şarj girişi bozuk sadece şarj ediyor PC ye bağladığımda görmüyor bu problemi nasıl çözebilirim9CF96D6C-26CE-4731-9896-9E7D4065CFD6.png

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar hiçbir şeyi yükleyemiyorum hepsi şu şekilde kalıyor full reset attım hala aynı PC den yüklemeyi deneyemiyorum çünkü şarj girişi bozuk sadece şarj ediyor PC ye bağladığımda görmüyor bu problemi nasıl çözebilirimEkli dosyayı görüntüle 18316
şimdi yapamazsanız da yakında ignition mağazasına scarlet adında bir app gelcek onunla rahatça imzalama ve kurulma yapabilecek. Buradan takip edebilirsiniz

nardona

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air
Çok teşekkürler sabahtan beri uğraşıyorum şuan imzalamayı geçtim kurulum bile yapamıyorum

gdfmischf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazım iphone 6 sürüm 12.4.8

İnstaya yada youtube a girince crash yiyiyorum bunu nasıl çözebilirim crackli tweakten olabilir mi acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazım iphone 6 sürüm 12.4.8

İnstaya yada youtube a girince crash yiyiyorum bunu nasıl çözebilirim crackli tweakten olabilir mi acaba?

evet veya uyumsuzluk

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Peki hangisinin uyumsuz olduğunu yada hata verdiğini gösteren tweak var mı şuan hangi tweak uyumsuz bilmiyorum

cr4shed kurun tekrar aynı işlemi yapın crash olunca göstercek tweak

kelto3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İphone 7 ios 14.1 uncover jb yaptım. Cercube ve carbridge uygulamasınıda kurdum. Ancak hiç bir simlart çalışmıyor. Solmüstte sim yok yazıyor. (Uçak modu sim kartı silme başka sim kart taktım yok)

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
rootfs yapın ag ayarlarını sıfırlayın
jbsiz hat geliyor jb li gelmiyorsa tweak engelliyordur...

Tips
Tips
Üst Alt