Neler yeni

Windows Üzerinden Checkra1n Yüklemek

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
3 günün sonunda....
Yaşadığım sorunlar
++++++++++dan sonra ilerlemedi
disk19 I/O error hatası
Apple logo ekranında kaldı ilerlemedi
Sürekli reset attı
Yaptıklarım:
1)Çift kanal Ram takılıydı tek kanala düşürdüm ve ekran kartımı çıkarttım ++++++++ sorunu çözüldü
2)Clover ekranında Options seçeneği altında
cpus=1 komutunu yazdım yoksa ilerleme yapmıyordu
3)Graphics Injector seçeneği altında İntelInject seçeneğini işaretledim
Ve 3 günün sonunda yaklaşık 200 deneme yoluyla sonuç..
79F94E91-C192-4A74-A48E-16CEFCFA0648.png

genesis125

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
3 günün sonunda....
Yaşadığım sorunlar
++++++++++dan sonra ilerlemedi
disk19 I/O error hatası
Apple logo ekranında kaldı ilerlemedi
Sürekli reset attı
Yaptıklarım:
1)Çift kanal Ram takılıydı tek kanala düşürdüm ve ekran kartımı çıkarttım ++++++++ sorunu çözüldü
2)Clover ekranında Options seçeneği altında
cpus=1 komutunu yazdım yoksa ilerleme yapmıyordu
3)Graphics Injector seçeneği altında İntelInject seçeneğini işaretledim
Ve 3 günün sonunda yaklaşık 200 deneme yoluyla sonuç..
Ekli dosyayı görüntüle 15595
2 haftaya yakındır uğraşıyorum benım pc de sorun var sanırım

seri

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
paylaşımınız için teşekkürler.

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
jb yaptıktan sonra henüz 24 saat geçmeden telefon kendi kendine kapanıp açılıyor ve jb gidiyor, 1haftadır aynı sıkıntı ve herhün pc başına oturup aynı işlemleri yapmak sıktı. ra1nusb intel pc üstünden yaptım ama jb uzun ömürlü olamadı maalesef.

var mıdır bi çözümü, önerisi olan?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ra1nusb ile yapılan jblderde hep aynı sıkıntı var. Tek çözüm orjinal Mac bilgisayar yada Hackintosh

genesis125

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
ra1nusb ile yapılan jblderde hep aynı sıkıntı var. Tek çözüm orjinal Mac bilgisayar yada Hackintosh
Demin ra1nusb den yaptım sorun şu kendi bilgisayara uygun Clover bulmak ben buldum 2 haftadır yapamıyordum bugun buldum ve sonunda yaptım

disastercn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bir hayırsever videosunu çeksede herkesşn işini kolaylaştırsa. Karışık geliyor ve yapsam mı yapmasammı cihazıma bir şey olurmu diye düşünmekten yapmaya yeltenemiyorum.

bariton

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Demin ra1nusb den yaptım sorun şu kendi bilgisayara uygun Clover bulmak ben buldum 2 haftadır yapamıyordum bugun buldum ve sonunda yaptım
tamam yapıyorsun ben de yaptım fakat uzun ömürlü olmuyor cihaz kendini bi zaman sonra kapat aç yapıyor, ben buna çözüm arıyorum fakat tek çözüm hackintosh galiba

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
tamam yapıyorsun ben de yaptım fakat uzun ömürlü olmuyor cihaz kendini bi zaman sonra kapat aç yapıyor, ben buna çözüm arıyorum fakat tek çözüm hackintosh galiba
Yo bende kendini kapat aç yapmıyor ne alaka niye öyle bir şey yapsın ki öyle jb mi olur. Sürekli onunla uğraşılmaz ki biryerde yanlış yapıyorsundur veya uyumsuz tweek yüklemişsindir.

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yo bende kendini kapat aç yapmıyor ne alaka niye öyle bir şey yapsın ki öyle jb mi olur. Sürekli onunla uğraşılmaz ki biryerde yanlış yapıyorsundur veya uyumsuz tweek yüklemişsindir.
siz ra1nusb nin 2gb versiyonuyla mı yaptınız acaba benim sorun ondan dolayı olabilir mi hiç tweak yüklenediğim halde reset atıyor

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
siz ra1nusb nin 2gb versiyonuyla mı yaptınız acaba benim sorun ondan dolayı olabilir mi hiç tweak yüklenediğim halde reset atıyor

Hayir sitesinde olan 800küsür mb var ya onunla yaptım. Yanlız bilgisayarim intel olmasina ragmen intel indirdigimde hata aldim. Ama amd versiyonunu indirip 10 numara hatasiz yapiyorum.

genesis125

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
valla 3 gündür sıkıntı yok bende inşallah olmaz da
Mesaj düzenlendi:

Hayir sitesinde olan 800küsür mb var ya onunla yaptım. Yanlız bilgisayarim intel olmasina ragmen intel indirdigimde hata aldim. Ama amd versiyonunu indirip 10 numara hatasiz yapiyorum.
ilkten intele amd denemiştim deliriyordu pc :D

bariton

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
amd olanı denedim sürekli hata alıyorum birini geçsem hatanın diğeri çıkıyor sanırım hackintosh yükleyeceğim, telefonum ip6 ondan mı acaba işlemcisi güçsüz mü geliyor bilemedim

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hangi site bende bi deneyim amd ile bakalım sonuç ne olacak.

Pasaport kayıtlı cihaza JB yapayım mı

askef

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
aynı şekilde benim bilgisayar da boot etmedi dosyaların tam olduğuna emin miyiz yardımcı olur musunuz ?

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ben yine intel olanı indirdim fakat clover dosyasını fix dosyasını videodaki gibi değiştirdim oldu bi deneyin isterseniz ama tabi jb ömrü ne kadar olur bilemem

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Execula

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
Herhangi bir hata alan arkadaşlar kesinlikle bu videoyu deneyin. Eğer hata alırsanız başlatma seçeneklerine cpus=1 (başında - yok) ekleyin. Eğer yine hata alırsanız usbbusfix=yes de ekleyin.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Execula burada kalıyor, yeniden başlatıyor. Dediğin komutlarıda denedim işe yaramadı. Sistemle alakalı olabilirmi.

Execula

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
@Execula burada kalıyor, yeniden başlatıyor. Dediğin komutlarıda denedim işe yaramadı. Sistemle alakalı olabilirmi.

hocam pentium 4 çok çok eski. Olmaması çok normal. Fake cpuid değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Onun haricinde başka önerebileceğim bir şey yok maalesef.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Execula teşekkür ederim, zaten 64 bit olması gerekiyormuş. İ3’te deneyeceğim birde..

Tips
Tips
Üst Alt