Neler yeni

Whatsapp sohbet yedeği

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Whatsapp sohbet yedeği takiliyor ilerlemiyor. İcloud drive i kapatip acıyorum iptal olunca tekrar baslatiyorum ama yine takiliyor..
yukarida yazan tarihte te ayni sekilde denedim falan ama yine takilmişti bitmemişti.. bu neden böyle yapiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normadia

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Çok çok önceki bir IOS versiyonunda başıma benzer bir durum gelmişti. Yedek alırken takıldı. İlk önce "videoları dahil et" kutusunu kapatıp yedek aldım. Sonra üstüne yine aynı kutucuğu açıp tekrar yedekle dedim, bu sefer hepsini yedeklemişti. Bir de hafıza durumu var tabi. Wp yedeğinde aynı OTA indirirp kurarken olduğu gibi yeterince boş yer olması önemli. Şöyle düşün; diyelim ki toplamda 1 GB Wp yedeğin var. Cİhaz bunu yedek alırken depolamada diğer kısmına yedeğini +1 GB olarak bir alana alıp sonrasında upload etmeye başlıyor. Yani 1GB yedeğin varsa +1GB daha alana ihtiyacın var. Tavsiyem ; imkanın varsa en basitinden müziklerinin tamımını kaldırıp cihazında yeterli hatta daha fazlasıyla boş yer açıp yeniden denemen. Belki bu şekilde sonuca ulaşabilirsin. Ek olarak Ayarlar/iCloud depolamayı kontrol et eğer yarım kalmış bir yedeğin varsa onu silmeyi de deneyebilirsin.

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Çok çok önceki bir IOS versiyonunda başıma benzer bir durum gelmişti. Yedek alırken takıldı. İlk önce "videoları dahil et" kutusunu kapatıp yedek aldım. Sonra üstüne yine aynı kutucuğu açıp tekrar yedekle dedim, bu sefer hepsini yedeklemişti. Bir de hafıza durumu var tabi. Wp yedeğinde aynı OTA indirirp kurarken olduğu gibi yeterince boş yer olması önemli. Şöyle düşün; diyelim ki toplamda 1 GB Wp yedeğin var. Cİhaz bunu yedek alırken depolamada diğer kısmına yedeğini +1 GB olarak bir alana alıp sonrasında upload etmeye başlıyor. Yani 1GB yedeğin varsa +1GB daha alana ihtiyacın var. Tavsiyem ; imkanın varsa en basitinden müziklerinin tamımını kaldırıp cihazında yeterli hatta daha fazlasıyla boş yer açıp yeniden denemen. Belki bu şekilde sonuca ulaşabilirsin. Ek olarak Ayarlar/iCloud depolamayı kontrol et eğer yarım kalmış bir yedeğin varsa onu silmeyi de deneyebilirsin.
Hocam merhabalar tekrardan yeni görüyorum ve hala çözemedim sorunu temiz bir rts yapacağim uncover ile ancak wp yedegini alamadigim icin can çekişiyorum. Öncelikle telefon 64gb ve bu işlemj yaparken 25 gb boş alan var. İcloudda ise 3gb boş alan var 2.1gb kullaniliyor yedek için notlar vs videolari dahil et vs olayiyda deneyeyim bide bakalim farkli bir atraksiyon yapacak mi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
oluyor hocam gruplardı sevgiliydi.. 2.7gb :D
2 gb veriyi bilgisayardan bir siteye yüklemek ne kadar sürer ? Ve sen bunu telefondan birkerede yapmaya çalışıyorsun :) kolay gelsin

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
2 gb veriyi bilgisayardan bir siteye yüklemek ne kadar sürer ? Ve sen bunu telefondan birkerede yapmaya çalışıyorsun :) kolay gelsin

hocam ne kadar sürmesi olay değil olay ilerlemiyor oluşu :) ilk kez yedeklemiyorum 2 yıldır bu şekilde farklı iphonelarda ve şuankinde yedekliyorum jbden sonra sapıttı bu şekilde takılmaya başladı. Olay geç yüklemesi vs değil olay TAKILIYOR oluşu yoksa elbette geç yükler güç yükler :)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
hocam ne kadar sürmesi olay değil olay ilerlemiyor oluşu :) ilk kez yedeklemiyorum 2 yıldır bu şekilde farklı iphonelarda ve şuankinde yedekliyorum jbden sonra sapıttı bu şekilde takılmaya başladı. Olay geç yüklemesi vs değil olay TAKILIYOR oluşu yoksa elbette geç yükler güç yükler :)
O zaman cihazı reboot et ve jb siz iken whatsapp yedeğini upload et.

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
O zaman cihazı reboot et ve jb siz iken whatsapp yedeğini upload et.

reboot ettim denedim ancak hala takılıyor tuhaf şekilde ve daha tuhaf olan şey de " mesela ben şuan yedeklemeye çalıştım ama takıldı, wifideyim 2 3 gün geçmiş bakıyorum yüzde hala aynı yerde ama son yedekleme olarak 3 gün öncesini gösteriyor falan anlam veremiyorum

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
reboot ettim denedim ancak hala takılıyor tuhaf şekilde ve daha tuhaf olan şey de " mesela ben şuan yedeklemeye çalıştım ama takıldı, wifideyim 2 3 gün geçmiş bakıyorum yüzde hala aynı yerde ama son yedekleme olarak 3 gün öncesini gösteriyor falan anlam veremiyorum
Eski yedeği icloud dan silmeyi denedinmi
Şimdi bende yedekle dedim 1.5 mb 20 saniye sürdü :)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bu arada letgo uygulamasının çalışmasını engelleyen tweak copic 2 tweakı bilgin olsun.

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Eski yedeği icloud dan silmeyi denedinmi
Şimdi bende yedekle dedim 1.5 mb 20 saniye sürdü :)

eski yedek icloudda gözükmüyor :( ayarlarda icloud drive 2.7 gb yer kaplıyor diyor whatsappta 3.3gb diyor ama yedek yok
Mesaj düzenlendi:

Bu arada letgo uygulamasının çalışmasını engelleyen tweak copic 2 tweakı bilgin olsun.

kaldırdım zaten 3 4 tane tweak var temiz bir kurulum yapmak istiyorum hep kalıntı kaldı kur kaldır yapmaktan restoretfs yapsam nası olur?

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Saol kardeşim ben de çalıştırmıyordum copic ayarlardan kapatınca tamamlandı şimdi açılıyor

Tips
Tips
Üst Alt