Neler yeni

Telefonu hızlandıran tweak ?

vyoleee

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba iPhone 6 ios 11.3.1jb tel sanki yavaşladı nedenini bilmiyorum çok ağır uygulamalarda yok YouTube Google haber vs 3 uygulama daha animasyon değilde teli biraz kendine getirecek bir tweak yok mu? ICleaner pro kullanıyorum ama sanki yararı yok. Şimdiden teşekkürler.

Cihaz
iPhone 6
Sürüm
1.3.1

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynı durum ben dahil sanırım bütün iPhone 6 kullananlarda var. Malesef bizim teller daha çabuk kasmaya başlıyor, malum devri geçiyor. Ben iyice dayanılmaz duruma geldiğinde komple sıfırlayıp tekrar jb yapıyorum. İlk aylar gayet hızlı ve stabil oluyor tekrar..

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
İlk çıkan 64 bit mimari 5S/6/6S serisine şöyle bir bakarsak; iPhone 5S ve iPhone 6'lar özellikle iOS 11 güncellemesini aldığı gün bitti arkadaşlar. iOS 10'da tabiri caizse taş gibiydi bu cihazlar. iPhone 6S, 2 GB RAM var diye iyi kötü idare ediyor fakat Jailbreak yapılmış bir iPhone 6'dan çok bir şey bekleyemeyiz. Jailbreak yapılmamış sistemde bile performans sorunu yaşanıyor.

Tweak konusuna gelirsek, her Tweak daha fazla güç ve işlemci kullanımı demek. Yeni bir Tweak buna bir çözüm olamaz diye düşünüyorum. Tek yapmanız gereken uygun şekilde sıfırlayıp, cihazı yormayacak şekilde kullanmak olacaktır.

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Aynı durum ben dahil sanırım bütün iPhone 6 kullananlarda var. Malesef bizim teller daha çabuk kasmaya başlıyor, malum devri geçiyor. Ben iyice dayanılmaz duruma geldiğinde komple sıfırlayıp tekrar jb yapıyorum. İlk aylar gayet hızlı ve stabil oluyor tekrar..
İos 9 da kalmak varken 😬😬😬😬

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürümde kalmayı herkes istiyor fakat uygulamaların yeni sürümleri malesef istemiyor. Bankacılık uygulamaları bile nerdeyse son sürümleri istiyor.
Tel jailbreakli ikende bankacılık kullanıyor musun tehlikesi yok mu sonuçta güvenlik delinmiş oluyor jailbreak ile ??

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tel jailbreakli ikende bankacılık kullanıyor musun tehlikesi yok mu sonuçta güvenlik delinmiş oluyor jailbreak ile ??
Evet yıllardır kullanırım, bi sakıncasını görmedim. Jailbreak lide olsa bankanın mevcut güvenlik önlemleri devam ediyor.

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Telefonun bazı daemonlarını pasifleştiren tweakler var.Bu açıdan bakarsak arka planda çalışan bazı işlemler durdurulmuş olacağı için yeni bir tweak yüklemiş olmanın telefona katacağı ağırlık, daemonları durdurmanın katacağı hafifliğe göre önem arz etmez.

Fakat bu işlem direkt sisteme etki ettiğinden riskli olduğunu ve problemlerle karşılaşma ihtimalin bulunduğunu düşünüyorum.

Tips
Tips
Üst Alt