Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

zekeriyacr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
beyler a12 cihazım ios 13.2.3 yüklü şimdi 12.4.1 shsh kaydım var düşürebiliyormuyum

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
***IOS 13.4 beta1 SEP .... IOS 13.0 - IOS 13.3 ile uyumlu Değil ***

Mutlaka SHSH kayıtlarınızı alın...

--TssSaver ile: A9-A11 cihazlar için...

--A12 cihazlar için bu linkden:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

--A13 cihazlar için sadece Jailbreak modunda SHSH alınabiliyor şimdilik

Son düzenleme:

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone 6 12.4 için mevcut sürüme FR yapmak istiyorum. Bu sürümlerin SEP dosyaları uyumlu mu bunun için, eğer uyumluysa hangisini kullanmalıyım?

sep.png

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@rlfz

Şu anda imzalanan sürümler ios 12 ile sep uyumlu değil. Succession kullanın

Düzenleme ; iPhone 6 için en son imzalanan surum sep 12.4 ile uyumludur. Fr kullanabilirsiniz

Kenan___

Son düzenleme:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@rlfz

Şu anda imzalanan sürümler ios 12 ile sep uyumlu değil. Succession kullanın

Kenan___
iOS 12.4 ile 12.4.6’nın SEP’i uyumlu yalnız. iPhone 6 için sormuş soran kişi, o yüzden iOS 13’le ilgili bir durum yok zaten. Gözünüzden kaçmıştır belki diye belirtmek istedim 🙂

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@wooozie69

Haklısın iPhone 6 için en son imzalanan 12.4.6 sep ios 12.4 ile uyumlu.

@rlfz 12.4.6 sep kullanarak 12.4 restore edebilir

Kenan___

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kenan bey merhaba,
eski iphone 5 i mi(ios 10.3.3) tekrar kullanmak zorunda kaldim. ancak daha once ftios.vn veya tie1r repolarindaki uygulamalari yukleyerek yapmis oldugum downgrade i(ios 8.4.1) su anda yapamiyorum. repolardaki uygulamayi yukledigimde about kisminda ios versiyonu 6.1.3 olarak gozukuyor ancak update kismina girdigimde "unable to update" mesaji aliyorum. su anda 8.4.1 e dusmenin baska bir yolu yok mu acaba?
tesekkurler.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@tomtom

Cihazı 10.3.3 tekrar restore et.

Yeni bir iphone olarak ayarla

İcloud hesabını girme

Jb yap filza yükle

Video da anlatılanları yap

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Kenan___

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kenan bey,
sifirdan dfu mode ile 10.3.3 yukledim. icloud girmeden h3lix-filza-ayarlari yaptim. cihazi yeniden baslattiktan sonra ayni mesaji veriyor update yaparken "unable to connect".
zannedersem, bu cakallar bu acigi kapatmislar:-(

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@tomtom

Mac adresini değiştirip tekrar dener misin ?

Google’dan bakarsan nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

mac adresini değiştirmek için ;

videoda ki dosya düzenleme işleminden sonra terminalden ;

Su

Şifren

nvram wifiaddr=54:EA:A8:85:2D:5F

Komutunu yazıp cihazi Reboot ettikten sonra ayarlardan 8.4.1 sorunsuz yüklenmesi lazım.

Kenan___

Son düzenleme:

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@tomtom

Mac adresini değiştirip tekrar dener misin ?

Google’dan bakarsan nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

mac adresini değiştirmek için ;

videoda ki dosya düzenleme işleminden sonra terminalden ;

Su

Şifren

nvram wifiaddr=54:EA:A8:85:2D:5F

Komutunu yazıp cihazi Reboot ettikten sonra ayarlardan 8.4.1 sorunsuz yüklenmesi lazım.

Kenan___
son olarak onu da deneyeyim.
ancak soyle bir ilginc durum da var. az once dfu ile tekrar restore yaptim. baska hic bir islem yapmadan update e girdigimde 10.3.4 update iniz var demesi lazimken orada da ayni update hatasi veriyor ancak macbook da 10.3.4 e guncellemeyi yapabiliyor:-(

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@tomtom

Daha önce sürüm düşürme yaptığın için mac adresi ban yemiş olabilir.

Saglam bir mac adresi ile değiştirmen gerekli. Baska bir cihazın adresi olabilir.

Benim yazdığım mac adresi de çalışmaya bilir. Denemen lazım.

Sim kartı da bu sorunda etkili olabiliyormuş, başka bir operatörün sim kartı ile de deneyebilirsin.

Kenan___

Son düzenleme:

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bilgilendirici mesajlarınız için teşekkür ederim. Fortnight bug' ile ilgili bir şey okumuştum, 12.2 sep dosyasında bu durum meydana geliyormuş sanırım eskiden. Aynı şekilde bir bug ile karşılaşmam değil mi 12.4.6 sep dosyası ile FR yaptığımda?

Bir diğer sorum ise; ipad 6 cihazım var ios 12.4 , 13.3 shsh kaydım var. 13.3.1 sep dosyası ile FR yapabilmem mümkün mü? Touch ID cihazlar ile yapılabildiğini okumuştum yabancı bir kaynakta. Doğruluğu hk. bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.
@Kenan___ @wooozie69

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@rlfz 12.2 ve sonraki sürümlerin SEP'iyle çıkan mesele, restore etmek istediğiniz sürüme bağlı tamamen. 12.4.6'nın SEP'ini de kullansanız, fortnight hatasına yakalanmamak için 12.2 veya üstü bir sürüme restore etmeniz gerekir. 12.0-12.1.4 sürümlerinde yine de mevcut bu hata. 11.3-11.4.1 sürümleri içinse Reddit'te fortnight hatası olmadığını okumuştum ama restore edip de 2 hafta kullanmadığımdan bilmiyorum.
iOS 13.3.1 SEP'iyle de 13.3'e restore edebilirsiniz elbette. Dediğiniz gibi, Touch ID cihazlarda herhangi bir sorun yok.

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@tomtom

Daha önce sürüm düşürme yaptığın için mac adresi ban yemiş olabilir.

Saglam bir mac adresi ile değiştirmen gerekli. Baska bir cihazın adresi olabilir.

Benim yazdığım mac adresi de çalışmaya bilir. Denemen lazım.

Sim kartı da bu sorunda etkili olabiliyormuş, başka bir operatörün sim kartı ile de deneyebilirsin.

Kenan___
sonunda bikip vazgecmek zorunda kaldim.
filza ile plist te gerekli degisikligi yaptim, about da o bilgiler var.(10B146-6.1.2) Mterminal yukleyerek, yeni mac adresi tanimlayip reboot yapiyorum. fakat o da ne, wifi mac adresi aynen duruyor! dediginiz gibi bu mac adresi ban yedigi icin ilerleyemiyorum.

ios 10.3.3 ve iphone 5 ile bir sure daha cile cekecegiz.
Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim Kenan bey.

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@rlfz 12.2 ve sonraki sürümlerin SEP'iyle çıkan mesele, restore etmek istediğiniz sürüme bağlı tamamen. 12.4.6'nın SEP'ini de kullansanız, fortnight hatasına yakalanmamak için 12.2 veya üstü bir sürüme restore etmeniz gerekir. 12.0-12.1.4 sürümlerinde yine de mevcut bu hata. 11.3-11.4.1 sürümleri içinse Reddit'te fortnight hatası olmadığını okumuştum ama restore edip de 2 hafta kullanmadığımdan bilmiyorum.
iOS 13.3.1 SEP'iyle de 13.3'e restore edebilirsiniz elbette. Dediğiniz gibi, Touch ID cihazlarda herhangi bir sorun yok.
13.3'e restore ettim diyelim, daha sonra aynı şekilde 12.4'e geçebilir miyim? 13.x Sep dosyası kullanarak..

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@rlfz

IOS 13.x sep dosyası IOS 12.x ile uyumlu olmadığı için "imkansız"

şu anda sadece IOS 13.3.1 sep ile IOS 13.3'e sürüm düşürebilirsin...

IOS 13.0-13.1-13.1.1-13.2-13.2.2 sürümleri bile IOS 13.3.1 Sep ile *Uyumlu değil*

Yani sadece IOS 13.3 ile uyumlu...

Not: IOS 13.3.1 imzası önümüzdeki günlerde kapanır...bence erken davranmak faydalı olur

erkandinlergs

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba iphone x cihaz kullaniyorum surumum 11.3.1 jabreakli daha yuksek surume gecmek iatiyorum 12 felan jailbreakli olan yapabiliyormuyum yardimci olabilirsiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba iphone x cihaz kullaniyorum surumum 11.3.1 jabreakli daha yuksek surume gecmek iatiyorum 12 felan jailbreakli olan yapabiliyormuyum yardimci olabilirsiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
SHSH kayıtlarınız mevcut mu? Aksi taktirde imkansız.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@erkandinlergs SHSH kayıtlarınız mevcutsa iOS 13.3.1'in imzaları kapanmadan 13.3'e restore edebilirsiniz. iOS 12 mümkün değil maalesef. 13.3'e SHSH kayıtlarınızla restore edip Unc0ver da kullanabilirsiniz, veya direk 13.4'e geçip Checkra1n ile de jailbreak yapabilirsiniz.

Col_kartali

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@wooozie69

Haklısın iPhone 6 için en son imzalanan 12.4.6 sep ios 12.4 ile uyumlu.

@rlfz 12.4.6 sep kullanarak 12.4 restore edebilir

Kenan___
Kenan hocam merhaba,

Benim ios 12.4 yüklü cihaz bugün bir tane tweak kaldırırken 'güncelleme tamamlandı' diye takılı kaldı mecbur ios 12.4.6 upgrade yaptım. Şimdi ben 12.4.6'dan 12.4'e geçebilirmiyim. Shsh kayıtları elimde mevcut. İos 12.4.6 jailbreak sadece chimera varmış oda windows desteklemiyor...

Yardımcı olabilirsen çok memnun olurum.

master22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 5s 12.4.4 sürümününü 10.3.3 sürümüne düşürebilir miyim?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@master22 evet, düşürebilirsiniz. Eğer bir Hackintosh veya gerçek bir Mac'e erişiminiz varsa Vieux veya StableA7 adlı araçlarla yapabilirsiniz. Windows veya Linux konusunda, onlar için bildiğim bir araç yok açıkçası.
Ama 10.3.3 için SHSH kaydınız varsa Windows üzerinden de normal şekilde futurerestore yapabilirsiniz. Önce Checkra1n ile jailbreak yapıp nonce ayarlarsınız System Info ile, sonra futurerestore ile sürüm düşürürsünüz (10.3.3 SEP + Baseband ve 10.3.3 OTA BuildManifest ile).

Tips
Tips
Üst Alt