Neler yeni

Springboard ekranında uzun süre kalma

Deli14

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Electra jailbreak yaptıktan sonra cihaz springboard ekranında çok üzün süre kalıyor sebebi nedir bilen var mı ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Electra jailbreak yaptıktan sonra cihaz springboard ekranında çok üzün süre kalıyor sebebi nedir bilen var mı ?
Çakışan Tweaklerin var , son yüklediğin Tweakler belki bir kaç hafta önce yüklediğin bir Tweak ile çakışıyordur..
son kurduğun Tweakleri kontrol et, kırıntı sı olabilir sildiğin bir Tweak'den sonra, iCleaner Pro ile bir temizlik yap.

Not: Foto albümünde aşırı çok resim varsa ? SpringBoard çok geç açılır.

Doğu

Emektar
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 5S
Tweak sayısı artıkça ki genellikle tweakler hep cracklı repolardan iniyor telefonun jb ye geçiş sırasında, cydia da respring atarken hatta cydia da kaynakları güncellemek bile uzun sürebiliyor

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu sorun bende de var konusunu açmıştım çakışan tweak olmamasına rağmen Hatta kurulu 5-6 tweak varken bile jb işlemi 4-5 dakika sürüyor.Sorunu çözemedim ben

Deli14

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Çakışan Tweaklerin var , son yüklediğin Tweakler belki bir kaç hafta önce yüklediğin bir Tweak ile çakışıyordur..
son kurduğun Tweakleri kontrol et, kırıntı sı olabilir sildiğin bir Tweak'den sonra, iCleaner Pro ile bir temizlik yap.

Not: Foto albümünde aşırı çok resim varsa ? SpringBoard çok geç açılır.
Doğrudur usta kısayoldan çakışan tweakleri görme ihtimalimiz var mı. Telefon 64gb yaklaşık 5 6 bin resim var

efsane

Administrator
Cihaz
Doğrudur usta kısayoldan çakışan tweakleri görme ihtimalimiz var mı. Telefon 64gb yaklaşık 5 6 bin resim var
Bende 11Bin resim vardı hepsini sildim Respring hızı 4 kata çıktı..
Icleaner Pro'yu aç, Cydia Substrate Addons bölümüne git ve orda "mavi" olan butonları tek tek kapat ve Respring yap.. kırmızılara dokunma..

JailbreakTR

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@efsane6 bende respringte sıkıntı yok 2 saniye sürüyor ama jb işlemi 4-5 dakika.2 tweak kursam bile o kadar sürüyor

efsane

Administrator
Cihaz
@efsane6 bende respringte sıkıntı yok 2 saniye sürüyor ama jb işlemi 4-5 dakika.2 tweak kursam bile o kadar sürüyor
Electra JB Dosyasını daha önce Safariden kurmuşmuydun yoksa hep Cydia impactor mu kullandın ?

JailbreakTR

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Electra jb aktif etme süresi çok uzun, önceden 30 sn sürerdi. Tekrar kısaltmanın yolunu arıyorum
Kurduğunuz tweakleri gözden geçirin. Impactor ya da extenderden saşmayın.

Tips
Tips
Üst Alt