Neler yeni

Sistem dosyalarında değişiklik

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar bluetoot kulak siri mikrofon algılama sorunu yaşıyorum telefonum iphone x 13.3 sürüm . telefon jailbreakli . 12.4 sürümünde bu tarz bi sıkıntım yoktu. Demem o ki ios 12.4 sürümündeki hangi sistem dosyasını şuanki sürümde ki dosya ile değiştirirsem bu sorunu aşarım . İfilza yardımı ile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Böyle bir yöntem olduğunu sanmıyorum dostum 13.3.1 güncelle bana kalırsa

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
13.3.1 de test ettim aynı sorun var

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iOS 12 bir cihazda test ettinmi peki ?

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
12.4 12.4.1 hatta 12.3 te bile sorun yoktu taki telefonumu 13.3 sürümüne aldım . Bluetoot cihazında siri ile konuştuğumda siri ses algılamayı kendi mikrofonuna yönlendiriyo

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
12.4 12.4.1 hatta 12.3 te bile sorun yoktu taki telefonumu 13.3 sürümüne aldım . Bluetoot cihazında siri ile konuştuğumda siri ses algılamayı kendi mikrofonuna yönlendiriyo

Bu sorun sadece sizin cihazda mı var? Başka X 13.3 lerden benzer şikayet görmedik yada farklı cihaz 13.3 lerde benzer bir durum var mı?
12.4 dosyası 13.3 te sorun çıkarabilir.

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu sorun sadece sizin cihazda mı var? Başka X 13.3 lerden benzer şikayet görmedik yada farklı cihaz 13.3 lerde benzer bir durum var mı?
12.4 dosyası 13.3 te sorun çıkarabilir.
Başka iphone x cihazında kendi 3. parti Bluetooth kulaklıkla denedim hatta başka kulaklıkla denedim sorun aynı . Yur dışı forum sitelerinde araştırma yaptım bu sorunla karşılaşan baya kişi var .ama sorunu anlamak kolay değil çünkü genelde kulaklık ve telefon bir birine yakın olduğunda siri sesi telefondan aldığı için cevap veriyo. Benim gibi motosiklet kullacıları kask içinde üçüncü parti bi bluetooth kulaklık kullananlar bu sorumu daha bariz anlayabiliyor motorsiklette telefon cepte olduğundan ve siri telefondan komutu almaya calıştığından cevap vermiyo. Bilsemki 12.4 sürümündeki şu dosya sıkıntıyı giderecek o siri dosyasını alıp şuan ki sürümdeki dosyayala değiştiricem . Tahminimce siri dosyasınla ilgili 3 parti bluetoth kulaklıklara bi kısıtlama koymuş

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Başka iphone x cihazında kendi 3. parti Bluetooth kulaklıkla denedim hatta başka kulaklıkla denedim sorun aynı . Yur dışı forum sitelerinde araştırma yaptım bu sorunla karşılaşan baya kişi var .ama sorunu anlamak kolay değil çünkü genelde kulaklık ve telefon bir birine yakın olduğunda siri sesi telefondan aldığı için cevap veriyo. Benim gibi motosiklet kullacıları kask içinde üçüncü parti bi bluetooth kulaklık kullananlar bu sorumu daha bariz anlayabiliyor motorsiklette telefon cepte olduğundan ve siri telefondan komutu almaya calıştığından cevap vermiyo. Bilsemki 12.4 sürümündeki şu dosya sıkıntıyı giderecek o siri dosyasını alıp şuan ki sürümdeki dosyayala değiştiricem . Tahminimce siri dosyasınla ilgili 3 parti bluetoth kulaklıklara bi kısıtlama koymuş

Teşekkürler detaylı açıklama için. Evet söylediğiniz şekilde kullanmadığımız için bu sorunla karşılaşmadık. Bu şekilde sorun yaşayanlar çözüm bulamamışlar mı? Hangi dosya olduğunu tespit etmek ve test etmek lazım elmada kalabilir cihaz başka sorunlar da oluşabilir.

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
13.3.1 güncellemesi ile düzelir diye umutlanmış herkes ama 13.3.1 sürümünde aynı sorun devam ediyor . Şu anlık yapılabilecek birşey yok .apple destek ekibi ayrı bi alem zaten . Kendilerinden bi haber bana 12.4 sürümüne dönün diyo .sanki sürümü yükleyebiliyozda biz yüklemedik

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@zoltrix

IOS 13.4 beta1 veya beta 2 de bir Test et derim...

Apple de pek bir şey yok bu problem ile ilgili..

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt