Neler yeni

“Saklama alanı dolu” hatası

yrgc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar merhabalar, 32 gb hafızam yaklaşık 2-3 gündür “saklama alanı Dolu” uyarısıyla uğraşıyorum. Telefonda en fazla yer kaplayan 1.79 GB fotoğraflar kısmı onun dışında 300-500 mb hep telefonu temizlememe rağmen yer açılıyor 1-2 saat sonra gelen giden hiçbir şey yokken bakıyorum 30,40,50 mb hafıza kalmış. Bu sorun nedir acaba yaşayan var mı?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iCleaner Pro ile temizlik yapın.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yaptım hocam 200-300 icleaner da temizliyor yine hiçbir şey yüklemeden o 200-300 de doluyor kendiliğinden
Cihazınıza en son ne zaman temiz kurulum yaptınız? Sanırım temiz kurulum zamanı gelmiş. Eğer restore etmek istemiyorsan kullanmadığın gereksiz uygulamaları silerek, fotoğraflarını iCloud veya Google Fotoğraflara atarak yer açabilirsin. Yüksek yer kaplayan tweakleri silebilirsin, yükleme boyutundan çok daha fazla yer kaplayan uygulamaları silip tekrar yükleyebilirsin.

yrgc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Cihazınıza en son ne zaman temiz kurulum yaptınız? Sanırım temiz kurulum zamanı gelmiş. Eğer restore etmek istemiyorsan kullanmadığın gereksiz uygulamaları silerek, fotoğraflarını iCloud veya Google Fotoğraflara atarak yer açabilirsin. Yüksek yer kaplayan tweakleri silebilirsin, yükleme boyutundan çok daha fazla yer kaplayan uygulamaları silip tekrar yükleyebilirsin.
Hocam sanırım restore dışında düzelmeyecek gibi. Çünkü o kadar şey sildim ki hafıza yine de doluyor. Yarın yedekleri alıp restore edeyim. buarada restore için napmam gerekiyor, yedekleri aldıktan sonra ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırla dersem elmada kalır mı?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam sanırım restore dışında düzelmeyecek gibi. Çünkü o kadar şey sildim ki hafıza yine de doluyor. Yarın yedekleri alıp restore edeyim. buarada restore için napmam gerekiyor, yedekleri aldıktan sonra ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırla dersem elmada kalır mı?
Hayır, restore derken temiz kurulum. Hiçbir yedek almadan, iPhone'u DFU moda alarak iTunes'tan sıfırlamanız gerek ayarlardan sıfırlarsanız elmada kalabilirsiniz, yedek alırsanız eski bozuk dosyalarınız geri gelir, boşa restore etmiş olursunuz. Eğer checkra1n kullanıyorsanız bulunduğunuz sürümün bir önemi yok. Eğer unc0ver kullanıyorsanız ve sürüm kaybetmek istemiyorsanız Succession tweaki ile bilgisayarsız restore edebilirsiniz, restore etmeden önce fotoğraflarınızı, kişilerinizi, notlarınızı, varsa whatsappınızı vesaire repolarınızı tweaklerinizi yedeklemeyi unutmayın.

emrak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
13.6.1 ile saklama alanı konusu ile ilgili bir güncelleme var. telefonununz donanımsal jailbreak e uygunsa belki yeni firmware yi kurmayı da düşünebilirsiniz.
--
Depolama alanında dosya saklamak için gerekli olan boş alanın oldukça yoğun bir şekilde kullanıldığı anda devreye giren otomatik silme özelliğinin çalışmama problemi bu güncelleme ile ortadan kalktı.
-
Apple bundan sonra gereksiz sistem dosyalarını kendi otomatik silecek ve kullanıcıların depolama alanından yüzde 100 oranında yararlanabilmesi sağlanacak.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu güncelleme arkaplanda gereksiz dosyaları otomatik silme özelliğini düzeltiyor. Absürt rakamlarda dosya birikimini engellemiyor.

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar merhabalar, 32 gb hafızam yaklaşık 2-3 gündür “saklama alanı Dolu” uyarısıyla uğraşıyorum. Telefonda en fazla yer kaplayan 1.79 GB fotoğraflar kısmı onun dışında 300-500 mb hep telefonu temizlememe rağmen yer açılıyor 1-2 saat sonra gelen giden hiçbir şey yokken bakıyorum 30,40,50 mb hafıza kalmış. Bu sorun nedir acaba yaşayan var mı?
Appdata tweakini yükleyip ugulamaların önbelleğini temizleyin bir de

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Aynısı başıma gelmişti. 128 GB'lık cihaz vardı, 60 GB boşken saklama alanı dolu diyordu. :D
Restore ettikten sonra düzelmişti.

Tips
Tips
Üst Alt