Neler yeni

Rasgele respring atıyor

Serkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Durduk yere ara sira bir uygulama açınca arada kendiliginden resping atiyor cihaz uyumsuz sikintili bir tweak yüklemişim sanirim nasil giderebilirim bu sikintiyi?

Cihaz
İ7
Sürüm
12.0

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bana kalırsa önce cocoatop tweaki ile sistemde anormal derecede kaynak kullanımı yapan bir tweak var mı diye kontrol et ve CrashReporter tweakini yükle bir müddet telefonu kullandıktan sonra senin için hata kayıtlarını tutacaktar raporlara bakarak sorunun neden kaynaklandığını anlayabilirsin belki diye düşünüyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
aleykümselam en son yüklediğini silip sırayla denemekte yarar var

Serkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bana kalırsa önce cocoatop tweaki ile sistemde anormal derecede kaynak kullanımı yapan bir tweak var mı diye kontrol et ve CrashReporter tweakini yükle bir müddet telefonu kullandıktan sonra senin için hata kayıtlarını tutacaktar raporlara bakarak sorunun neden kaynaklandığını anlayabilirsin belki diye düşünüyorum.

Yukleyip deneyecem teşekkür ederim sonucu bildirip yazarim size
Mesaj düzenlendi:

aleykümselam en son yüklediğini silip sırayla denemekte yarar var
Sirayla denerim denemesinede nasil anlayacam gunde 1-2 kez oluyor yani bu dediğim

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaşların dediği gibi son yüklediğin tweakleri kontrol et eğer hangi tweak'in sorun yarattığını bulamazsan, CrashReporter tweak'inden telefonda sıkıntıya yol açan tweak'i bulmaya çalışabilirsin.Ayrıca yüklediğin tweakler arasında çakışma yapanların olup olmadığına da dikkat etmen gerekir.

Serkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşların dediği gibi son yüklediğin tweakleri kontrol et eğer hangi tweak'in sorun yarattığını bulamazsan, CrashReporter tweak'inden telefonda sıkıntıya yol açan tweak'i bulmaya çalışabilirsin.Ayrıca yüklediğin tweakler arasında çakışma yapanların olup olmadığına da dikkat etmen gerekir.
CrashReporter evet bunu yükledim daha sonra ne yapmam gerek resimdekileri aktif ettim fakat cydianin icinde nasil calisiyor bu ilk kez jb yaptıgım icin bayağı zorlanıyorum kurcalamak cok basit ama arizasini halletmek ölüm resmen zorlandığım kısım uyumsuz tweaklari farkedebilmek bütün mesele bu olmali
Mesaj düzenlendi:

Hocam çarpı işaretli olan mi sikintiyi yaratan?

Ekli dosyalar

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
@Serkan Telefonun respring attığı anda CrashReporter'a oluşan sorunun logları kaydedilir.CrashReporter'ı açtığın zaman orada telefonunda ortaya çıkan sorunlardan sonra oluşan logları tarihleriyle birlikte görebilirsin.Logları incelediğin zaman orada oluşan sorunun hangi tweakten kaynaklandığı ve hangi modülleri etkilediği gibi problemler, CrashReporter tarafından gösterilir.Belki problemin ana sebebini yorumlaman belirli bir bilgi birikimi gerektirebilir fakat en azından soruna yol açan tweak'in hangisi olduğunu anlayabilmiş olursun.

Serkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sorunlar cikmaya başladı simdi cydia nin icinden neleri silmem gerek arkadaslar?
Mesaj düzenlendi:

@Serkan Telefonun respring attığı anda CrashReporter'a oluşan sorunun logları kaydedilir.CrashReporter'ı açtığın zaman orada telefonunda ortaya çıkan sorunlardan sonra oluşan logları tarihleriyle birlikte görebilirsin.Logları incelediğin zaman orada oluşan sorunun hangi tweakten kaynaklandığı ve hangi modülleri etkilediği gibi problemler, CrashReporter tarafından gösterilir.Belki problemin ana sebebini yorumlaman belirli bir bilgi birikimi gerektirebilir fakat en azından soruna yol açan tweak'in hangisi olduğunu anlayabilmiş olursun.
Simdi ne yapmam gerekiyor ?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Enissss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ayni sorun bende vardi komple bütün tweakleri sildim düzeldi

Tips
Tips
Üst Alt