Neler yeni

Çözüldü Pil sağlıgının inanılmaz düşük gözükmesi

ustad0006

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Apple pil sağlıgı bölümünden baktıgımda %64 gözükürken System Info ile gelen battery health bölümü normal gösteriyor. Batarya takılalı 3 hafta olmamıştır. İlk takıldıgında apple bölümüde %99 civarı gösteriyordu telefonu düşürme vs olmadı.
Mesaj düzenlendi:

system infoyamı inanmalıyım apple ın %64 ünemi :hmmm:

Cihaz
SE
Sürüm
12.2

Ekli dosyalar

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Apple pil sağlıgı bölümünden baktıgımda %64 gözükürken System Info ile gelen battery health bölümü normal gösteriyor. Batarya takılalı 3 hafta olmamıştır. İlk takıldıgında apple bölümüde %99 civarı gösteriyordu telefonu düşürme vs olmadı.
Mesaj düzenlendi:

system infoyamı inanmalıyım apple ın %64 ünemi :hmmm:
Bir kaç gün bataryanı tamamen bitir. Sonra 1-2 saat sarja takma.1-2 saat sonra sarja tak.Fakat tamamen dolana kadar telefonu eline alma. Dolduktan sonra cihazının pil durumuna bak.Değişiklik olmazsa acele etme.Bir süre bu şekilde kalibreli kullan.Pil durumunun yükseldiğini görüceksin.Bendeki batarya %95 olmuştu.Bir kaç gün kalibreli olarak tamamen bitirdim tamamen doldurdum.Hiç yarım takmadım.Şuan pil durumu %100 :)

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
yine system infoda benim batarya sağlığı 3.70% yazıyor ki

furkanmermi07

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Takılan batarya fiziksel olarak hasar aldıysa hücrelerinin bir kısmı ölmüş olabilir.. benim basıma gelmişti. Bataryayı takarken çok az bükmüştüm ortasından ve direk yüzde 20 si ölmüştü.. bir diğer ihtimalde yeni taktığınız bataryanın üretim tarihinin çok eski olması.. bataryalar kullanılmasa bile üretildikten sonra beklediği süre zarfında kapasiteleri giderek düşer.. başka bir ihtimalde taktığınız batarya yan sanayi ise cihaz kendi ölçümünde yanlış verilere erişip yanlış hesaplamalar yapıyor olabilir gibi gibi.. eğer orijinal bir batarya kullanmıyorsanız eğer bu rakamlara çok takılmayın.. sizi etkileyen kısma bakın.. kullanım/bekleme kaç saat gidiyor buna bakın. Yeni bir cihazın günlük kullanım süresine oranla kıyaslayın..

Tips
Tips
Üst Alt