Neler yeni

Orjinal Iphone X IMEI Atma

ahmetkocao7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar kırgızıstandan aldım cihazı böyle bu telefonu nasıl kayıt ettirebilirim pasaport flan yok

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhabalar kırgızıstandan aldım cihazı böyle bu telefonu nasıl kayıt ettirebilirim pasaport flan yok
iPhonelara imei atılmıyor, pasaport kaydı yaptırmqn gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sahibinden de 1750 tl ye kayıt ilanları var kullanım sürenin bitmesine doğru faydalanabilirsin.

Düzeltme: Aldığın cihaz yeni çıkan pasaport kayıt yasasına dahilse kendi pasaportun haricinde kayıt yapmaya çalışırsan muhtemelen yapamayacaksın.

midezolam

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
günübirlik kıbrısa git gel. Giriş çıkış evrakı ile yaptırabilirsin kendi adına. Pasaport gerekmiyor.

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
günübirlik kıbrısa git gel. Giriş çıkış evrakı ile yaptırabilirsin kendi adına. Pasaport gerekmiyor.
Giriş çıkış evrağıda gerekmiyor, T.C Kimlik numarası üzerinden oluyor.

pwn20wnd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Herhangi bir ücreti oluyormu acaba ? Türkiye de pahalı çünkü kıbrısa giriş çıkış yaptığımız da dahamı ucuza geliyor ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Herhangi bir ücreti oluyormu acaba ? Türkiye de pahalı çünkü kıbrısa giriş çıkış yaptığımız da dahamı ucuza geliyor ?
Şahsen şu zamanda en ideal X alma yöntemi ikinci el kayıtlı 0 ayarında ben öyle yaptık 5k ya geldi anca yurtdışından alsan yine aynı paraya gelse, gitmesi gelmesi dert yanına cabası...

pwn20wnd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Şahsen şu zamanda en ideal X alma yöntemi ikinci el kayıtlı 0 ayarında ben öyle yaptık 5k ya geldi anca yurtdışından alsan yine aynı paraya gelse, gitmesi gelmesi dert yanına cabası...
Benim sorduğumu anlamadınız . Yani kıbrısa giriş yaptığımız da telefon açılmışmı oluyor ne oluyor türkiye de 1500 lira çünkü . Kıbrısa gidince o 1500 lirayı vermeye gerek kalmıyormu ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Benim sorduğumu anlamadınız . Yani kıbrısa giriş yaptığımız da telefon açılmışmı oluyor ne oluyor türkiye de 1500 lira çünkü . Kıbrısa gidince o 1500 lirayı vermeye gerek kalmıyormu ?
Ben şahsi görüşümü belittim hocam sen cihazı kullanabilmen için kayıt yaptırman gerekiyor tabi arkadaşlarda kendi adına 1500 tl verip kayıt yapabilmen için kıbrısa girip çıkman gerektiğini söylemiş.

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkdaşalrın demek istediği cihazı kendi adına kaydettirebilmen için yurtdışına giriş çıkış yapman gerekiyor ve yapmış biri üzerine kayıt yapman gerekiyor ve yurtdışından en fazla 2 ay önce gelmiş olunmadı gerekiyor Türkiye’ye geleli 2 ayı geçmişse kayıt edilemez. Bu süre ve koşullar değişebilir btk nın sitesinde ayrıntılara ulaşabilirsin olurda yurtdışına giriş çıkış yapmış birini bulamazsan yurtdışına gidip gelmene gerek kalmadan sana bi pasaport ayarlarız cihazı onun üzerine açabilirsin.

midezolam

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
yeni yasaya göre telefonu ahmetin pasaportuna kayıt edeyim içindeki simkart benim hattım olsun olmuyor. Yani pasaport kimin adınaysa sim kart da onun adına olmalı. Benim demek istediğim ise, illa pasaport olmak zorunda değil. Azerbaycan Gürcistan KKTC gibi kimlikle girebildiğimiz ülkelere giriş çıkış yaparak da kayıt için gerekli olan belgeyi alabilirsiniz.

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
yeni yasaya göre telefonu ahmetin pasaportuna kayıt edeyim içindeki simkart benim hattım olsun olmuyor. Yani pasaport kimin adınaysa sim kart da onun adına olmalı. Benim demek istediğim ise, illa pasaport olmak zorunda değil. Azerbaycan Gürcistan KKTC gibi kimlikle girebildiğimiz ülkelere giriş çıkış yaparak da kayıt için gerekli olan belgeyi alabilirsiniz.
yalnız dediğiniz olay imei çalınma durumlarında btk nın imeisi çalınan kişinin mağdur olmaması için sadece tek bi numaraya özgü şekilde kapanan teli açmasıdır. Yeni yasalarda bu uygulama tüm kayıtsız cihazlar için geçerliyse onu bilemem.

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
yalnız dediğiniz olay imei çalınma durumlarında btk nın imeisi çalınan kişinin mağdur olmaması için sadece tek bi numaraya özgü şekilde kapanan teli açmasıdır. Yeni yasalarda bu uygulama tüm kayıtsız cihazlar için geçerliyse onu bilemem.
Yeni yasaya göre imei kayıt harcı 1500₺ ve sadece kayıt yapılan kişi üzerine olan hatlar çalışıyor. Kayıt hakkı 3 yıl içinde 1 cihazdır. Yani cihazı kaydedebilmek için yurtdışına çıkış ve ülkeye giriş yapmalısınız bu size kayıt hakkı kazandırır, kayıt hakkı kazandıktan sonra da harcı ödeyerek kayıt işlemi yapabilirsiniz. Kendi üzerinize olan hatlar çalışacaktır sadece. Tekrar yeni bir cihaz kaydetmek için 3 yıl dolması gerekmekte, süre kayıt gününde başlamaz ve her yılbaşı bir yıl silinir.

nihat1515

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Malesef olmaz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt