Neler yeni

Odyssey Jailbreak(13.0-13.7)(A9-A13)

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Odyssey Jailbreak aracı yayınlandı. Şu an 1.2 versiyon ile 13.7 e kadar olan A13 işlemci dahil tüm cihazlara destek veriyor. Hadi gelin yeni jailbreakın içeriğine bakalım.
Odyssey 1.2 ipa link => Altstore için olanı indirip pc üzerinden altstore ile yükleyebilirsiniz.

1- Libhooker
Substrate ve substitue alternatifi olarak duyurulan libhooker eşleniklerine göre daha performanslı. Son kullanıcı için gündelik kullanımda batarya performansı ve hız gibi konularda farkını gösteriyor. Yeni çıkmış olması ve aktif geliştiricilerin arkasında olması sebebiyle geliştirilmeye açıktır.

2- Procursus Bootstrap
Unc0vera sileoyu portlayan geliştirici Odyssey takımına dahil şu an. Geliştirdiği bootstrap gayet başarılı. Sileo kullanmak istemeyenler için reposunda cydia kurulumu da mevcut. Ayrıca Odysseyde istediğiniz paket yükleyiciyi(Zebra, İnstaller, Cydia) kurabilirsiniz. Herhangi bir engel yok.

3- Tamamen swift ile yazılan ilk jailbreak aracı
4- İlk zamanlarına göre daha gelişmiş Sileo paket yükleyicisi

-Odyssey jailbreak aracının kaynak kodları
yayındadır.
-Jailbreak aracını indirme

-Dikkat!!!
Başka bir jailbreak aracından geçiyorsanız restorerootfs aktif halde jailbreak butonuna basın. İstisna olarak checkra1n kullanıp odysseyra1n yüklemiş kullanıcıların restorerootfs yapmasına gerek yoktur. Bu kullanıcılar bilgisayara erişme sıkıntısı olduğunda jailbreakı aktif etmek için bu aracı kullanabilirler. Unc0ver, stock Checkra1n kullanıcıları restorerootfs yapmak zorundadır. Bu işlem tweaklerinizi ve repolarınızı siler. Yedek almayı unutmayın.

-Jailbreak ipası kurulumu AltStore ile yapılmaktadır. Bilmeyenler için AltStore kullanımı linki

-AltStore ile uğraşmak istemiyorum. 1 yıllık imzalı ipa satın almak isteyenler forum yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirler. Forumumuzun 1 senelik geliştirici hesap imzalı ipa dağıtımı vardır. Yetkili isim @efsane

Odyssey nimetlerini Checkra1nde kullanabilirsiniz(Odysseyra1n) Çünkü 13.5 e kadar destek var sonrasında yok maalesef. Bunun için daha önce konu açtım.
Odysseyra1n

**Bu jailbreak aracı geçtiğimiz aylarda vefat eden futurerestore aracının güncellenmesine katkıda bulunan ve bu aracı sabırsızlıkla bekleyen s0utwes adlı geliştiriciye bir övgü olarak yayınlanmıştır**

9B3E33C7-B32F-46B8-8915-89FE3C44E49C.png5237A960-7B3F-4F0B-A491-622313EAD934.png

Moderatör tarafından düzenlendi:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Developer hesabına kayıt olanlar ve şu anda Unc0ver den Odyssey aracına geçmek isteyenler

Tabiki ücretsiz Odyssey ipasını benden alabilirler

Not: sadece Developer hesabına kayıtlı olan kişiler

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Aylarca Jailbreak beklediğimiz günler oldu.
Şimdiki duruma bak. Aynı sürümde 2-3 farklı jailbreak aracı çıkıyor :)

restblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İphone 11 için kullanılabilir mi hocam? Yani A13 desteği mevcut mudur?

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Xs max ios 13.5.1 için kullanılabilirmi ?

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Resmen İos 13.5.1 de kaldık, aylardır JB için bir çözüm bulamadık halen bekliyoruz.

cruisefair2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bypass araçları bende çalışmıyor. Mterminal de açılmıyor yardımcı olabilecek varmı

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Unc0verden Odyssey geçiş yapıp kullanan arkadaşlar varmı hangisi daha iyi ben de geçmeyi düşünüyorum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

restblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Unc0verden Odyssey geçiş yapıp kullanan arkadaşlar varmı hangisi daha iyi ben de geçmeyi düşünüyorum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende aynı talepte bulunacaktım hocam, hangisinin daha performanslı olduğunu özellikle pil ve stabilize açısından kullanan arkadaşlarımız varsa öğrenmek isteriz.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende aynı talepte bulunacaktım hocam, hangisinin daha performanslı olduğunu özellikle pil ve stabilize açısından kullanan arkadaşlarımız varsa öğrenmek isteriz.
Selamlar,

evet asıl sorulması gereken sorular bunlar... Açıkçası ben rocket for instagram gibi bir kaç tweak’te aldığım hatalardan dolayı 6S cihazımda kullanmayı düşünüyorum. Şu an da checkra1n var ve çok memnunum. Fakat şu tweak’teki sorunlar ve şarja etkisini test etmek için geçmeyi düşünüyorum. Forumda pek kullanan yok konudaki hareketliliğe bakılırsa...

Ben müsait zamanımda geçiş yaparsam tecrübelerimi paylaşırım.

İyi forumlar herkese.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Selamlar,

evet asıl sorulması gereken sorular bunlar... Açıkçası ben rocket for instagram gibi bir kaç tweak’te aldığım hatalardan dolayı 6S cihazımda kullanmayı düşünüyorum. Şu an da checkra1n var ve çok memnunum. Fakat şu tweak’teki sorunlar ve şarja etkisini test etmek için geçmeyi düşünüyorum. Forumda pek kullanan yok konudaki hareketliliğe bakılırsa...

İyi forumlar herkese.
Rocket şuan herkeste sorunlu güncellenmesi gerekiyor.

cruisefair2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selamlar,

İyi forumlar herkese.
Odyssey kullanıyorum. Rocket bende de sorunlu

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Geçilebilir, en azından restorerootfs yetiyor, dfu mod gerkmiyor.

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ben ios 12 jb i sileo ile kullanıyordum ve cydia ya nazaran çok hızlı yükleniyordu ve pratikti. Ama 13.5 a unc0ver ile geçiş yaptıktan sonra cydia nın geç yüklenmesi dışında bir sorunum yok. odysseyin jb aracı sileo mudur bilmiyorum ama çok büyük avantajı olduğu bir kesin. Ama eldeki jb ve tweakler ile birlikte bir randıma girdiğimi düşünüyorum ve yeni bir serüvenin saçmalığını düşünerek geçmeyi düşünmüyorum. Ha her ikisi aynı zamanda çıkmış olsaydı hiç düşünmeden odyssey derdim o başka tabi.

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Unc0ver den Odyssey e geçtim hızı gayet iyi telefon şarj olayı gerçekten gayet iyi tweakları kullanıyorum şimdilik iyi bir sorunla karşılaşmadım zaman gösterecek bakalım bu arada sileo zebra ağırlıklı kullanıyorum. Odyssey ipa için efsane hocamıza teşekkürler. İmzalı ipa kullanmak gerçekten kaliteyi hissediyon kesinlikle herkese öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

restblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
unc0vere göre stabillik açısından gayet başarılı, özellikle şarj performansı bariz kendini gösteriyor. Sileo Chimera döneminde de şarj konusunda iyiydi hala iyi kullanımı gayet keyifli, geçmek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile geçebilirler

okacca

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dün uncover dan temiz kurulumlaodyssey e geçtim. Hız olarak uncoverdan bir farklı yok batarya kullanımı uncover a göre bir tık daha fazla. Ayrıca uygulama simgelerine basarken arada sırada gecikme yasanması ve uygulamalardan atması nedeniyle bugün uncover a geri döndüm. İphone hata raporlarında odyssey de cpu kullanımın fazla oldugunu gördüm.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar, checkra1n kullanıcıları Odyssey'deki bu özellikleri kullanmak için Odysseyn1x'i inceleyebilirler. Bu sayede 13.0-13.5 sürümünde olmayanlar da özellikleri kullanmış olur. (iOS 12 için de geçerlidir)

iphonuscu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Dün uncover dan temiz kurulumlaodyssey e geçtim. Hız olarak uncoverdan bir farklı yok batarya kullanımı uncover a göre bir tık daha fazla. Ayrıca uygulama simgelerine basarken arada sırada gecikme yasanması ve uygulamalardan atması nedeniyle bugün uncover a geri döndüm. İphone hata raporlarında odyssey de cpu kullanımın fazla oldugunu gördüm.
kimsenin cevabı yokmu

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar bende uncover jailbreak kullanıyorum. Şuan çok stabil ve sorunsuz.. Odyssey jailbreak merak ediyorum. Uncover silip odysey geçersem ve beğenmezsem tekrar uncover dönme şansım var mı yani odysey kolayca siliniyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt