Neler yeni

Mac komutla hedef dosyayı çalıştıramıyorum

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
4B288622-FB11-4838-A6C7-756D99E286AC.jpegMac komut girmek nerede hata yapıyorum checkra1n hedef dosyayı bir türlü gösteremedim.

F30A6E26-B5BA-425F-8325-1C6D7C2181EE.jpeg

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Flash bellekte catalina imajı dışında kalan bölümü fat32 olarak oluşturup ona bir yol verdikten sonra checkra1n dosyasını oraya atman gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla sorun bu. Ana konuyu incelersen görebilirsin.

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Flash bellekte catalina imajı dışında kalan bölümü fat32 olarak oluşturup ona bir yol verdikten sonra checkra1n dosyasını oraya atman gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla sorun bu. Ana konuyu incelersen görebilirsin.
Bu yaptıgım direk ana dizine attım. Flaşı böldügümde konuda ayrı bi alan oluşacak yazıyordu oluşmadı ve extra bir alan gözükmedi.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Sağda 5,35GB’lık alan boşta kalan(Unallocated) Bu alanı konuda anlatıldığı gibi oluşturup checkra1n.dmg dosyasını buraya atacaksın. Konuda ASD diye oluşturulmuş bu ismi kendine göre farklı bişey yapabilirsin. Ondan sonra kodu girerken oluşturduğun ismi kullanacaksın. Aslında konuyu tekrar gözden geçirirsen yeterli olacaktır.

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sağda 5,35GB’lık alan boşta kalan(Unallocated) Bu alanı konuda anlatıldığı gibi oluşturup checkra1n.dmg dosyasını buraya atacaksın. Konuda ASD diye oluşturulmuş bu ismi kendine göre farklı bişey yapabilirsin. Ondan sonra kodu girerken oluşturduğun ismi kullanacaksın. Aslında konuyu tekrar gözden geçirirsen yeterli olacaktır.
Hocam bu alan bende çıkmıyor nedense fat32 ile yaptım ama nasıl neteden atacam.tekrar resim ekledim üst kısıma

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hocam bu alan bende çıkmıyor nedense fat32 ile yaptım ama nasıl neteden atacam.tekrar resim ekledim üst kısıma
Flashı çıkarıp tekrar tak. Olmazsa bilgisayarı yeniden başlat gelecektir

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Tesekkür ederim hocam yardımın için sanırım yapamıcam.boot dosyasıda bozuldu açılışta görmüyor.flasda aynı şekilde ilk hali gibi extra bi alan çıkmıyor.peki checkra1n ana dizinde olsa ne gibi sorun olur çalıştırmak için görmez mi ? İlk yaptıgım

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Tesekkür ederim hocam yardımın için sanırım yapamıcam.boot dosyasıda bozuldu açılışta görmüyor.flasda aynı şekilde ilk hali gibi extra bi alan çıkmıyor.peki checkra1n ana dizinde olsa ne gibi sorun olur çalıştırmak için görmez mi ? İlk yaptıgım
O şekilde görmeyecektir. Konuda her şey gayet net. Flashı sıfırdan yazdırıp dosyaları söylenen yere attıktan sonra. 2. boş alan için bana özelden team verirsen bağlanır ASD kısmını oluştururum.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Flash yazma işlemini Transmac yerine ile yapabilirsin. Çok daha hızlı yazacaktır

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Flash yazma işlemini Transmac yerine ile yapabilirsin. Çok daha hızlı yazacaktır
Tamam hocam deniyip haber verecegim çok tesekkür ederim

Tips
Tips
Üst Alt