Neler yeni

Tweak Last Drop 10

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Tweak Adı : Last Drop 10
Versiyon : 1.0-1
Repo : BigBoss -
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk : iOS 10.x, 10.3.3'de denenmiştir.
Tweak Açıklaması : Cihazınızın bataryası bittiğinde veya beklenmedik bir anda yeniden başlatılmasını ve kapanmasını önler

Özellikler :

️ UYARI(*) : Bu tweakın kullanımını abartmayın. Tweak; bataryanıza zarar verebilir, kullanmak kendi tercihiniz. Yazılımın geliştiricisi herhangi bir zarar için sorumluluk almamaktadır.

(*) = Standart kullanım şekli şu şekilde: Telefonunuzu %75'e sarj edersiniz, dışarı çıkarsınız (-10 derece gibi bir havaya) ve 5-15 dakika içinde cihazınız %1'i gösterir ve kapanır. Sonrasında içeriye sıcağa geri dönersiniz ve cihazınız "Ha iyiymiş burası ben de %70'deyim zaten, e o zaman açılmayı engellememe gerek yok heralde" der ve açılır.

Herhangi bir ayar sunmaz.

Ekran Görüntüleri :

ettenoir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Gerçekten aşırı riskli bir tweak. Zayıflamış bir pil ile kullanıldığında pilin tamamiyle ölümüne sebep olabilir. Kullanmamanızı tavsiye ederim.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bataryamda aynı problem var,2 saattir telefon %1de ve sıkıntı yok hala.Cihazı %100 ledim ama 1 saate kapanıcaktı,engelledim ve 3 saattir açık.Hava soğuk İstanbulda O yüzden yararını görüyorum.Sıkıntı çıkarırsa batarya değiştiririm,zaten bahane arıyorum Şarjımın daha %50 lerde olduğuna inandığım için cihazı kapatmıyorum,az olduğunu düşünsem risk almam tabiki...Riskli ama işe yarar bi tweak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ek olarak ; Önceki mesajı yazdıktan 17 dakika sonra telefon kapandı uyarı vermeden.Batarya tamamen tüm gücünü verdi herhalde diye düşündüm , telefonu açma tuşuna basılı tuttuğumda hâlâ normalde olduğu gibi şarja takkn uyarısı geldi.Yani bataryanın tüm gücünü kullanmıyor.Şarja ilk taktığımdaki garipliği ise şöyle oldu;
Telefon normal şekilde 5 dk şarjda durdu ve açıldı.
Anormal tarafı ise hep açıldığında %4 ile açılırdı,%1 ile açıldı.5 dk kadar %1 di ve daha yeni bu mesajı yazarken %2 ve %3 oldu.Bi an hep %1 de kalacak sandım.Demeye çalıştığım şey şu;
Tweakin yapımcısı bataryadaki tüm gücü kullandırmıyor.Çünkü kapandığında power tuşuna basılı tutunca şarj edin uyarısı geldi yani hala güç vardı bataryada.Şuanda bi sıkıntı yok eğer pil durumunda başka gelişme olursa buraya eklerim.
Cihaz iPhone 5s iOs 10.2.1 Jb
Kurmanızda sakınca görmüyorum
Tweaki paylaştığınız için teşekkürler hayat kurtarıyor

Edit ;
Şarj %10 olmuştu tekrar %3 düştü şarjdan hiç çıkarmadım,şuan tekrar yükseliyor 5 oldu.Bundan dolayı mıdır bilmiyorum ama telefon aramasında benim sesimde gitmiyormuş karşıdakinin seside gelmiyor...
Gerçekten tehlikeli bir tweak olduğunu düşünmeye başlamadım değil açıkcası.
Tüm gelişmeleri yazacağım ona göre kurun.Yukarda yazdığım kurmanızda sakınca yok sözünü unutun...Gerçekten sorunlar çıkabiliyor,ilk defa ses gelmemesi ve sesimin gitmemesi sorununu yaşadım...Videolardan ses geliyor onda sıkıntı yok sadece aramada gelmiyor.

Son edit ;
Telefonu kapayıp açınca aramadaki ses olayı düzeldi.Şarj normalden daha uzun sürede doluyor.Öyle ki şuanda 1 saatte %30 dolabilmiş.Gerçek anlamda riskli ama yaz ayına kadar kullanmaya devam edeceğim sanırım...Ne olursa olsun yararlı bi tweak.Risklerini bilerek indirip kullanırsanız bir şey olsa bile içiniz yanmaz en azından :) Abartmadıkça kullanılabilir diyorum...Benim gibi kapanmasını 2 saat engellemeyin!! :)

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
@SuvariBurak batarya belirli voltajın altına düşünce yetersiz olduğu için engellenemez şekilde kapanacaktır. Ancak bataryada hala güç olur. Bir şekilde bataryada güç kalmazsa eğer batarya üzerindeki devre çalışmaz hale gelir ve siz şarja taksanız bile şarj olmayabilir.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@SuvariBurak batarya belirli voltajın altına düşünce yetersiz olduğu için engellenemez şekilde kapanacaktır. Ancak bataryada hala güç olur. Bir şekilde bataryada güç kalmazsa eğer batarya üzerindeki devre çalışmaz hale gelir ve siz şarja taksanız bile şarj olmayabilir.
Onun olacağını düşünmüştüm açıkcası ama olmadı :)

Tips
Tips
Üst Alt