Neler yeni

Kullandığım Repolar Hakkında

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba arkadaşlar.Son zamanlarda çok fazla crackli tweaklerin ne kadar tehlikeli olduğu ile ilgili konular gördüm.Bu güne kadar hiç crackli tweak kullanmadım ama kafama bir soru takıldı.Mesala bazı repolar var , bu repolar ücretsiz tweakleri kendi içinde bulunduruyor.Yani bir sürü repo ekliyeceğimize bir tanesini ekliyoruz ve ordan tweakleri yüklüyoruz.Şimdi sorum şu bu ücretsiz tweaklerin içine kod ekleyerek telefonumuza zarar verecek bir şey yapabilirler mi ? Kullandığım repoların fotoğrafını atıcam.Bildiğiniz tehlikeli bir repo varsa lütfen söylermisiniz.

Ekli dosyalar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
BetterW tweakından şu kod whatsapp’ta mesaj silmeyi engelliyor.

Objective-C:
- (void)revokeIncomingMessage:(WAMessage *)message updatedStanzaID:(id)arg2 outOfOrder:(_Bool)arg3 revokeDate:(id)arg4 deferAction:(id)arg5 {
            [message setText:[NSString stringWithFormat:@"◉【 Deleted Message 】◉ \n\n %@", [message text]]];
            return;
        }

Ve mesaja mesaj silindi şeklinde ekleme yapıyor. Yani isteyen alıp tüm mesajlarını okuyabilir.

Geçen hafta yeni çıkan bir Rus reposunu kontrol ettim. CallBar tweakını etkinleştirme tuşuna basınca cihaz bileğilerini alıp iletmeye çalıştı. Durum bu yani.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dostum şöyle ki bir sürü repo kurmanın cihazına hiçbir yan etkisi yoktur repo kötücül içermediği sürece tabi listende önermediğimiz bir repo olan hackyouriphone bulunuyor bunu kaldırmanı ve ücretsiz de olsa tweak yüklememeni öneririm ayrıca jailbreaktr repo adresimiz de değişti onu kaldırıp apt.jailbreaktr.me olarak tekrar eklemen gerekli dediğim gibi ücretsiz de olsa hackyouriphone *** gibi repolardan hiç bir şey yükleme aradığın tweaki cydia da bulamıyorsan tek yapman gereken tweakin adını google a ... tweak reddit repo diye arattığında orada mutlaka orjinal reposunu bulacaksın xarold konusuna gelecek olursak ben kendi listemde bulunduruyorum fakat sadece izleyebilmek adına şahsen hiç tweak yüklemedim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ben hack your iphonu şu tweak yüzünden kurdum.Başka hiç bir tweakini kurmadım.Acaba banada bir şey bulaştımı?
Orjinal repo takibi için şu siteyi kullanabilirsin hyi deki kurulumu kaldırıp kendi reposundan kur

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Orjinal repo takibi için şu siteyi kullanabilirsin hyi deki kurulumu kaldırıp kendi reposundan kur

Çok teşekkür ederim.Hyı hemen kaldırıyorum.Bundan sonra üşenmeden repoları eklerim.
Mesaj düzenlendi:

Objective-C:
- (void)revokeIncomingMessage:(WAMessage *)message updatedStanzaID:(id)arg2 outOfOrder:(_Bool)arg3 revokeDate:(id)arg4 deferAction:(id)arg5 {
            [message setText:[NSString stringWithFormat:@"◉【 Deleted Message 】◉ \n\n %@", [message text]]];
            return;
        }

Ve mesaja mesaj silindi şeklinde ekleme yapıyor. Yani isteyen alıp tüm mesajlarını okuyabilir.

Geçen hafta yeni çıkan bir Rus reposunu kontrol ettim. CallBar tweakını etkinleştirme tuşuna basınca cihaz bileğilerini alıp iletmeye çalıştı. Durum bu yani.
Hocam beni çok korkutuyorsun:D.İnşallah bu tarz bir tweak kurmamışımdır.

euphrates

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
hangi repodan ne kurulmuş gösteren tweak var mı. tek tek bakacağız mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam beni çok korkutuyorsun:D.İnşallah bu tarz bir tweak kurmamışımdır.
Kesin olacak diye bir şeyde yok tabi. Geliştiricinin niyeti kötü ise kendi tweakına bile koyabilir ama orijinal repolardakini bir çok kişi yükler ve illaki farkedilir. Bu tarz yerlerden yükleyen kişilerin dikkat edeceklerini pek sanmıyorum.

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Objective-C:
return;
}

da demin adam cracklide kendi sitesine yönlendirme Linki koymuş linke tıkladığımda gerçekten cihazın udid sini linke eklemiş site normal gözüküyor ama ...

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'

da demin adam cracklide kendi sitesine yönlendirme Linki koymuş linke tıkladığımda gerçekten cihazın udid sini linke eklemiş site normal gözüküyor ama ...

Bu görünen kısmı görünmeyen kısımda kim bilir neler yapıyordur.

Tips
Tips
Üst Alt